Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya -gyerek probléma. Mit...

Kutya -gyerek probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kan pit keverékünk. Eddig nem volt semmi gond vele, pici kora óta velünk él. Fegyelmezett, hallgat ránk, mindent eltűr tőlünk.

Na de a 14 hónapos fiunkkal már nem ennyire felhőtlen a viszony. Eddig nem volt konfliktus köztük, látszólag elfogadta a kutya az új családtagot.

De ma rámordult, és az arca felé kapott. Majdnem mindent elvisel a gyerektől, csak azt nem, ha fekszik,, és a gyerek 2 kézzel rátámaszkodik, vagy rá akar feküdni. Eddig ilyedten ugrott fel ilyen esetben de ma nem. Ott voltam én is, videóztam. A kutya hanyatt fekszik, a gyerek a kutya lábával játszik. Amikor a gyerek rá akar támaszkodni, a kutya átfordult az oldalára a gyereknem háttal. De még mindig mellette maradt. Aztán amikor a fiam rá akart feküdni keresztben, akkor fordult vissza morogva, és a gyerek arca felé kapva. Nem ért hozzá, de a gyerek nagyon megijedt, és elkezdett sírni.

Mit tegyek? Különítsem el őket, amíg a gyerek sem érti meg, hogyan közelítsen felé? Mert semmi mással nincs probléma. A kutya soha nincs megkötve, nincs kennelje sem. Vagy az kellene? Hogy legyen a kutyának is "gyerekmentes" helye?

A kutyámat is imádom, nem szeretnék tőle megválni, de ha nem tudjuk megoldani a gondot, nem tudom, mi mást tehetnék.



2014. júl. 4. 16:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" mindkettő úgy reagált, mintha mi sem történt volna. "


A múltkor volt egy kérdés, hogy kell érteni azt, hogy a kutyák a pillanatban élnek, akkor nincs memóriájuk, vagy mi??


Ez tökéletes példa erre.

A kutya nagyon is megjegyezte magának a fegyelmezést, és hogy mi az a határ, amit nem léphet át, tehát emlékszik rá.


Ugyanakkor nem haragtartó, nem bosszúálló, nem indít hadjáratot, az aktuális lelkiállapota határozza meg, mikor hogyan viselkedik.

Ezért lehet pillanatok alatt meggyőzni valamiről, mert százszor könnyebben "elengedi" a múltat, mint pl egy felnőtt ember.

A gyerek meg pont ugyanígy viselkedik, mert még nem felnőttként gondolkozik.


(Ettől még kialakulhatnak a kutyánál, a múltban átélt dolgok miatt szokások, beidegződött viselkedés, szélsőséges esetben rögeszmék.

De ezeknek a viselkedéseknek is kell egy kiváltó ok, úgyhogy ez nem mond ellent annak, hogy a mindig az aktuális lelkiállapotuk szerint viselkednek.)

2014. júl. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 szacsiga ***** válasza:
Sok jó dolgot írtak már előttem, de egy nagyon lényeges dologra megint felhívnám a figyelmed. Az időzítés! Minden azon múlik. Nem mindegy épp mit csinál a kutya, mozgás előtt, vagy után van. Evett, vagy éhes. Fáradt vagy játékos kedvében van? Fontos, hogy észleld a megelőző jeleket, időben és cselekedj. Ne utólag, hanem még előtte. Ha esetleg még nem voltatok, menjetek el kutyasulliba, még jól jöhet ha egy nézéssel, morgással vagy egy csettintéssel ki tudod szedni a kutyát egy rossz folyamatból. Mellesleg meg a gyereked neveléséhez is jól jöhet.
2014. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!