Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az szerintetek hogy...

Miért van az szerintetek hogy a kutyám nem eszik meg semmiféle tápot? Sokfélét kiprobáltunk már de egyiket sem akarja:S egyébként 7hónapos westie.

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 17:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 18:08-as!

A "márkás táp" jóval drágább mint pl. egy csirkenyak, de nyilván ezt is rosszul tudom! Etess továbbra is azzal amivel akarsz...

2010. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%
"nem eszik meg semmiféle tápot? Sokfélét kiprobáltunk már de egyiket sem akarja" = nem eszik
2010. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Hát csirkenyaknál drágább az biztos! De ha jól elolvastál volna akkor tudhatnád, hogy azt a húst amit megfelelőnek tartok, nem tudok ekkora mennyiségben fedezni. Ez pedig nem a csikenyak! Láttál már csirkenyakat? Egy nagy csont az egész, kishúscafatkákkal. Elnézést hogy ezt nem tartom megfelelőnek a kutyáim számára! És azt is mondtam hogy sem időm sem helyem sincs rá. Mindegy hogy csirkenyak vagy igazi hús.
2010. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáim köszönik szépe jól vannak, sok kemény dolgon keresztül mentek, és lám erősek és egészségesek. Nem látom kárát a tápnak, mint ahogy nem láttam az senkin a környezetemben, és egyik előző kutyán sem. Ha beteg lesz az nem a táp miatt van. Ilyen formán ki sem vidd, mert a levegőben is vannak mérgező dolgok.
2010. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
17:56-nak üzenem, hogy hülyeség vizezni a tápot. Az, hogy puhább attól csak korábban alakul ki fogkő a kutyádnál, nem olyan kemény, hogy ne tudják megenni.
2010. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
25%
18:59 és rajta a por? az kaparja a kutya torkát...
2010. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer volt már ez a kérdés is. A konklúzió mindig ugyan az: Azért nem eszi meg, mert megsajnálod és adsz neki mást. Rakd le elé, ha 3 perc múlva még nem fogyott el, vedd el és próbáld meg este, és így tovább. Egy héten belül meg fogja enni. Éhenhalni nem fog, nem hülye, csak tudja, hogy kap finomabbat, ha azt nem eszi.
2010. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én elejétől fogva táppal etetem a kutyám és sosem volt rajta por, csak morzsák a zsák alján, amikor kiürült.
2010. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

Én kétszer adok enni a kutyáknak, reggel tápot, este meg főtt kaját (pl. csirkehús+rizs+zöldség, vagy rizs + tonhalkonzerv + alma, ilyeneket)

de ha nem eszi meg a tápot, tényleg próbálj meg főzni neki. Ha viszont az sem kell neki, akkor tényleg csináld, amit itt mondanak, hogy legyen éhesebb, és akkor mgeszi. Próbáld ki, hogy egy nap csak egyszer kapjon enni, lehet, hogy ha ő kétszer kap, az már sok neki.

Egyébként a kutyatápokról nagyon megoszlanak a vélemények, nekem is van olyan tenyésztő ismerősöm (Németországban) aki kizárólag a nyers diétára esküszik, és szép, díjnyertes kutyái vannak, úgyhog nincs ez a táp etetés annyira kőbe vésve...

2010. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a táp elutasításának több oka is lehet. Pl.: Elkényeztetés az etetések során, vagy nasik a kutyának. Tipikus példa, hogy a kutya ül az asztal mellett, bámulja a kajáló gazdit, aminek ő képtelen ellenállni(sokszor én sem tudok), és néha egy-egy darabot ad a kutyusának a kajájából. Házi koszt után nem sok kutyának van kedve a snassz tápot enni, főleg nem hosszú távon. Szerintem a kutyák is vágynak egy kis változatosságra, nekik is lehet azonos árkategórián belül a különböző tápokat váltogatni. Nekem egy 9 hónapos labim van, napi 2-szer tápot kap enni. Arra kell figyelni, hogy megfelelő mennyiséget kapjon, se túl sokat- se túl keveset. Ha meg nem kéri, akkor fél óra után el kell venni tőle, és következő etetésnél újra megpróbálni. Néha keverek a táphoz egy kevés levest, vagy főzeléket, vagy vmilyen kajamaradékot. A lényeg, hogy feldobja a kaja ízét. Viszont nem szabad túl zsirosat kapnia, tejet, vagy olyat, amiben cukor van. Ugyanis a kutyák szervezete nem tudja megemészteni a cukrot, és nagyobb mennyiség esetén bele is pusztulhatnak. Ötlet még a fele-fele arányban elosztott száraz táp- konzerv variáció, ami szintén hatásos szerintem. nah, nagyjából ennyi :)
2010. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!