Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit kellene csinálnom,...

SOS! Mit kellene csinálnom, hogy ne szedjék le a fejem?

Figyelt kérdés

Találtam egy szaporítót, aki mindenféle fajta kutyát árul a neten fajtatisztaként, miközben a hülye is látja, hogy keverék. Sok gyanús dolog volt vele szemben, tipikus megélhetési szaporítóra vallottak a hirdetései, ezért elmentem megnézni magamnak a kölyköket és persze magát az embereket, akik hirdették őket.

Baromi nagy mocsok fogadott, putri, kutya persze sehol, nyilván jól eldugták a többi kölyköt, csak az a kölyök volt kint, amiről érdeklődtem. Igazából ő csak egy ürügy volt, hogy megnézzem magamnak a szaporítóékat, mert az volt a tervem, hogy az állatvédőket rájuk küldöm, ha olyanok a körülmények, mint a tv-ben ami volt, azzal a 40 kiskutyával.

A kölyökkutya közel sem volt fajtatiszta, csak valami retriver jellegű. Hiába szerettem volna megnézni a szülőket, azt mondták, hogy most nincsenek náluk. Oltási könyve nem volt a kutyának, mert "elfelejtettek" kérni, így arra sem volt ugye garancia, hogy féreghajtott és oltott a kutya. A szőre el volt hanyagolva, de rögtön jött oda hozzám, aranyos volt.

Nagyon szeretném megmenteni, hazavinni, de otthon már van 2 kutya, akik biztos jól kijönnének vele, de hiába a hatalmas udvar és a keret az etetésére, ellátására, a szüleim egyenesen leszednék a fejemet, ha hazamennék vele. Nekik aztán mindegy lenne, hogy megmentettem és nagyon rossz körülmények közt tartották, csak azt látnák, hogy hazahoztam egy harmadik kutyát.

A helyzetet az sem könnyíti meg, hogy apám egyfolytában ordibál velem, mert szerinte minden csak addig kell, amíg nincs meg és a meglévő kutyákkal sem foglalkozom eleget. Holott - igaz, hogy csak pár hete kezdtem el, de - 3-4 órás túrákat teszek velük és igyekszem nekik trükköket tanítani. Én etetem, itatom természetesen őket, apám meg szedi 2-3 naponta a kutyagumit, ami szerinte nekem kéne. Aláírom, igen, nekem kéne, és igen, baromi lusta tudok lenni és hajlamos vagyok halogatni a kötelességeimet.

De ennek ellenére imádom a kutyáimat és nagyon szeretném, ha a kis gombócot hazahozhatnám.

Elutaztak pár napra, így mire hazajönnének, már össze lenne szoktatva a másik kettő kutyával, be lenne adatva neki az oltás, meglennének a felszerelései, stb.

Szerintetek mit csináljak?

Természetesen az állatvédőknek így is-úgy is szólni fogok.


2014. júl. 7. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 18 éves vagyok.
2014. júl. 7. 12:56
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Szólj az állatvédőknek minél hamarabb, és akkor anélkül is megmenekül, hogy neked leszednék a fejedet, ennyire egyszerű :)
2014. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Szólj az állatvédőknek, és ha nem is hozzád kerül a kutyus, akkor is valaki megmenti a szervezeten keresztül, és máris segítettél rajtuk.
2014. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem tűnik túl jó ötletnek, hogy hazavidd. Hiszen azzal a szaporítót támogatnád anyagilag. Még pár napot kibír ott, utána az állatvédelem intézkedni fog. Fogsz még találni rosszabb sorsú kutyát, aki a segítségedre szorul.


A kutyagumiszedésben pedig tényleg legyél szorgalmasabb. Persze az ordibálás elég rossz módszer, én valami objektív büntetést szabnék ki, mint szülő. Pl. számítógép/telefonelvonás, amíg nincs kész a kutyagumi felszedése. Ha kész a munka, azonnal vissza is kapod. Így motiváltabb lennél. Persze ha neked a telefon nem is fontos, akkor mást kell kitalálni.

2014. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szólj az állatvédőknek, ők majd kimennek mintha kiskutyát akarnának venni, közben felveszik magnóra a beszélgetést, utána pedig a rendőrségnek szólnak. Ők majd felszámolják a telepet. Ott lehetsz te is, mint tanu és te is elmondhatod ezeket amiket ide leírtál. Jelezheted azt is, hogy szeretnél magadhoz venni egy kiskutyát, hiszen onnan egyébként is ideiglenes befogadókhoz kerülnének amíg nem találnak végleges otthont.


Hogy apukáddal mit csinálj, azt viszont sajnos nem tudom. Nem lesz könnyű meggyőzni így, hogy már van 2 kutyád. Próbáld egy kicsit összeszedni magad és legyűrni a lustaságod.

2014. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
írd majd meg a fejleményeket és privátban küld át a hirdető linkjét, köszi!
2014. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!