Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon jól sikerült fajtajelle...

Nagyon jól sikerült fajtajellegű keverékkel nem kiszúrás indulni keverék-szépségversenyen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehet ilyet? Bár keveréknek számít, minden fajtajellegzetesség megvan rajta. Szomszédommal vitatkoztunk ezen, mert megdicsérte a kutyámat, mondta hogy mennyire helyes kutya és hogy nevezzem valahova, de nem tudta hogy fajtajellegű. Aztán mondtam neki hogy ő amúgy "keverék", és mondtam neki, hogy már gondolkoztam hogy elvigyem valami hobbikutya vagy keverékkutya szépségversenyre, erre ő azt mondta, hogy nem mehetnénk, mert az "korcsoknak van" (nem én mondtam így). Szóval nevezhetnénk egy ilyenre?
2013. aug. 8. 02:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A keverék az keverék. Miből gondolod, hogy egy fajta jellegű keverék szükségszerűen szebb egy mezei keveréknék? Mindkettő lehet szép és aranyos. Sőt, a nem fajtajellegű egyedibb is :)


Keverék versenyre az megy, aki akar. Míg fajta versenyre nyilván kell a törzskönyv, a keverék versenyre nem, mivel nincs. Ami nincs, azt meg nem lehet elkérni.



Sok sikert :)

2013. aug. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy keverékeknek létrehozott versenyen,semmi esélye a tk nélküli fajtatisztának.Neki a fajtában lenne esélye kiállításon,ha lenne papírja.Keverék-szépségversenyen pont az egyediséget díjazná.
2013. aug. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
m.
2013. aug. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Most akkor milyen kutyád van??? Mert MKSZ-en van keverék osztály, és van hobby osztály, ami tk. nélküli fajtatiszta kutyáknak van.
2013. aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4--es, mi az az MKSZ, és hol hogyan lehet indulni ilyen kiállításon törzskönyv nélküli kutyával?
2013. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Collie ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok a hülye, de pl egy törzskönyv nélküli labrador nem labradornak számít, csak keveréknek. Akkor így hogyan indulhat valaki törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyával? Ha az nem számít fajtatisztának?
2013. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nem kiszúrás , miért lenne az?kivel szemben lenne az? a kutyával szemben aki feltehetőleg nem tudja hogy ő épp szépségversenyen indul és akármi az eredmény örül hogy veled lehet?
2013. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem kiszúrás. Simán vannak olyan extra kinézetű keverék kutyusok, le is moshatják a tiédet a mezőnyről.

És igen, lehet nevezni a kutyusoddal.

2013. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Valletta ***** válasza:
100%

Én még sosem voltam ilyen versenyen, de úgy gondolom, hogy ez igazából keverékeknek szól, igazi, meghatározhatatlan összetevőjű keverékeknek, nem pedig tk nélküli fajtajellegűeknek, de persze a tiéd is biztosan nevezhető. Viszont lehet, hogy ami neked meg a szomszédnak szép, a szakértőknek, a többi tenyésztőnek nem biztos, hogy az, mert óhatatlanul is a szemük előtt lebeg a standard és aznap már láttak 10 másik, tényleg minőségi kutyát a fajtában. Szóval szerintem nem kellene ilyen nagy mellénnyel hozzáállni, csak mert olyasmi a kutya, mint egy fajtatiszta.


Egyébként tudja valaki, lesz mostanában ilyen verseny?

2013. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Collie ***** válasza:

"van hobby osztály, ami tk. nélküli fajtatiszta kutyáknak van."


Az előző kérdésemet erre értettem.

2013. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!