Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutyának megy a hasa miért?

Kis kutyának megy a hasa miért?

Figyelt kérdés
1 hete vettünk egy új francia bulldog kiskutyát. Ment a pocakja részben azért, mert első nap más tápot kapott, mint amit előtte evett részben meg új hely és stresszelt. Másnap elvittem orvoshoz kapott rá gyógyszert meg mondta etessünk vele pár napig főtt csirke vagy pulyka mellet főtt sima rizzsel. Péntek estére elmúlt neki. A hétvégén is rendes állagú volt a végtermék. Viszont tegnap megint csak el kezdett menni a pocakja. De a napi első meg még a második termés rendes állagú de utána következők mind folyékonyak. Lehet e azért, mert rossz szokása, hogy elkezdi fel kajálni rögtön ahogy ki tette? Hiába minden másodpercben nem tudok rá figyelni persze ha rögtön észre veszem akkor megakadályozom a termék fel nyalását meg evését. Másik amire még gondoltam, hogy nem lehet e azért, hogy párom egyszerre sok kaját ad neki a kis majom meg eszi amíg éhes. Inni iszik rendesen nincs letörve játékos ugrál szaladgál a lakásban szóval teljesen normálisan viselkedik. Csak a pocakja megy megint. Aztán már hétvégén esedékes lett volna neki a 2. oltás de amíg megy a hasa nem kaphat oltást és nem szeretnénk hetekig húzni a dolgot. Bár ma délután megyünk megint a doktorhoz de addig is jó lenne tudni az okot.

2014. júl. 8. 11:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem, hogy az orvos csütörtökön amikor bevittem hozzá meg vizsgálta mindent rendben talált. Testhőmérséklete is megfelelő volt.
2014. júl. 8. 11:57
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kiskutyáknál természetes. Addig nincs baj, amíg nem véres, akkor AZONNAL állatorvos! Egyébként adj neki egy kicsi rizst, attól el szokott múlni!
2014. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
nem a legjobb jel...lehet valami vírusos fertőzés előjele is. Ha jól értem,(1 hete van nálatok, 1 hét múlva lesz második oltás, azaz akkor lesz 8 hetes)akkor 6 hetesen vettétek, vagyis szapis, vagyis bármi lehet...
2014. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
8 hetes múlt múlt hét szerdán
2014. júl. 8. 12:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak rosszul emlékeztem az oltás idejére rég volt már a régi bulldog ilyen kicsi. Szóval már szerdán meg kellett volna kapja de a hasmenés miatt eleve nem kaphatott oltást
2014. júl. 8. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem fertőzésnek tűnik. Vagy a kaja, amivel etettek nem megfelelő.


Mindenesetre erre a kutyára jobban vigyázzatok, mint az előzőre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5859340-kis-k..

2014. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy kölyköt nem úgy etetünk, hogy addig eszik, amíg fér bele. Egy fajta táp, ha azt adsz neki. Annak pedig le van írva az ajánlott napi mennyisége grammra. Ezt kell elosztani 3 felé, mert, ugye még 3x eszik?
2014. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen a kiskutya elött táp egésznap ,3x vagy akár 4-5 alkalomra oszd el neki.Nem tudja még mi az elég.A fött rizs jó megfogja a székletét,de ezt csak akkor ha nem nyálkás ,véres a széklete ebben az esetben orvoshoz vidd.Ha semmi baja és mégis visszatérö a hasmenés ,nem megfelelö a táp neki ,probálkozz mással de csak ugy ,hogy fokozatosan adogolsz a másikból a mostanihoz majd a mostanit teljesen elhagyod.
2014. júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasmenés rengeteg dologtól lehet, és ha nem véres akkor nem kell egyből az orvoshoz szaladgálni. Eleve más tápot kapott, és az új hely okozta stressz miatt is kialakulhat. Egy kölyökkutyát naponta 4x kell etetni. Grammra pontosan kimérve a napi adagot 4 részre kell osztani. Egy francia bulldog esetében ez egyáltalán nem sok! Simán lehet hogy túleteted és csupán ez miatt van hasmenése.
2014. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!