Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatod a kutyád, vagy...

Sétáltatod a kutyád, vagy bosszantod a lakókat? Idegesíteni akarnak a kutyát sétáltatók? Miért lassít le még némelyik mikor 7 kutya ugat az utcában rájuk?

Figyelt kérdés

este, délután szeretnek kutyát sétáltatni. Nekem nincs kutyám hallom eleget a 7 kutyát az utcában!

de látom, hogy némelyik kutyás konkrétan lelassít bámulni a kutyákat! van hogy 2 perc mire eltűnik innen, 2 percig tombolnak a kutyák!


igen, tudom nevelje meg a szomszéd őket... de magyarázd meg 5 szomszédnak, hogy szoktassa le őket az ugatásról...


direkt csinálja némely kutya sétáltató, hogy még lelassít bámészkodni az ugató kutyákat? Látom az ablakból hogy ahol tombolnak a kutyák még gyök 2 vel sétál el az ember és názi meredten a kutyákat, kőzben a kutyája szaglászik, csámborog! Tehát nem a kutyája tartja fel őt, hanem mintha kirakatot bámulna!



Ilyenkor most sétáltatja a kutyáját, vagy felveri a csendet minden utcában ahol van kutya?

Te figyelsz hogy ha tombolnak a kutyák az utcába ne űgy haladj el mint egy nyugger aki járni alig bír?



2014. júl. 8. 18:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%
Majd pont azért fog rohanni, mikor a kutyája mondjuk éppen szaglászik, mert ugatnak a kutyák, mi? Ráadásul ez egy önmagát generáló folyamat. Ha kilépek az utcára a kutyámmal, elkezd ugatni a szomszédé, majd a mellette lévő, hamarosan ugat az utca közepén lévő kutya is, csak mert a többi is ugat, holott én még mindig az utca elején járok. Vagy aki kutyát sétáltat, az legyen láthatatlan? Te ennek szenvedő alanya vagy, ezt megértem és sajnálom, de nem várhatod el senkitől sem, hogy a közterületen iparkodjon, mert neked úgy jobb. Akinek meg kutyája van, az szóljon rá, hogy ne ugasson. Inkább az ő gazdáik iránt kellene ellenszenvet érezned, nem a sétáltatók iránt. Ha a postás megy, akkor is ugatnak, vagy tekerjen gyorsabban és ne álljon le a nénikkel beszélgetni?
2014. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ok, lehet sz...atni őket direkt, de majd amikor valaki rátok engedi a kutyáit, és nem fogja érdekelni, hogy széttépik a tieteket vagy a tietek az övéit, akkor ki vagytok akadva!
2014. júl. 8. 19:42
 13/32 anonim ***** válasza:
84%
Minden kutyat meg lehet nevelni, a kertben levot is, hogy fogja vissza magat az ugatasban. Ha meg a kornyekeden levo ugat, ugat, kesz, el kell fogadni, koltozz kutyamentes ovezetbe, aztan hallgasd az uvoltozo szomszedod, vagy az ablakba kitett hangfalat egesz nap. En inkabb kutyaugatast hallgatnek...
2014. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%
Szép fazon vagy te kérdező... Egyébiránt már ilyen is volt, de mivel elég méretes és vérmes ebkém van ,nem jött be a hadicsel, a kieresztett ,de semmi harci tapasztalattal nem rendelkező kutya ,megtépetten vonult vissza. A tulaj meg azért nem lett feljelentve , kutyával való veszélyeztetés miatt, mert éppen jókedvem volt, meg nem okozott semmi sérülést az enyémnek.
2014. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk ugyanez a helyzet a szomszéddal. Egész nap itthon van nem csinál semmit, nem viszi ki a kutyát napközben. Az utcánkban a husz házból kb 15-nél picibabák vannak vagy 5 év alattiak.ha az utca vége felé sétálna egy hatalmas mező van, halastó, patak, kb 400 méterre. de ő este vszi ki a kutyát, kbhetente 3x. arról nem beszélek hogy minden kapuban megáll, a kutyák láncszerűen ugatják, ergo nekem a két gyerekem mindig felkel rájuk. Mit tehetek semmit. De eldöntöttem hogy veszek egy kutyát, én meg minden éjfélkor a kapuja előtt fogom tanitani a kutyát. Meglátjuk neki hogy fog esni.
2014. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%
Sokáig nem arra vittem a kutyámat ahol a kerítésnek csapódva csahol a többi eb. Késő délután és este még mindig figyelek erre. De napközben megyek...bár nem lassan hanem normális tempóban, és ha le lassítok akkor azért mert az ugató kutya épp nagyon aranyos és megnézem. Lehet hogy más is csak a többi kutyát nézi mert szereti a kutyákat nem csak a sajátját. Bár ki tudja...lehet valaki szándékosan csinálja.
2014. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó tuskó vagy kérdező. Imádkozhat bárki, h nehogy rám és a kutyámra engedje az övét, mert 1: megnyomorítom egy életre a kutyáját, 2: feljelentem a csába
2014. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

Little Red meg az utána válaszoló bizonyára nagyon okos, érett, állatszerető emberek! Gondolom az nem jutott el az agyatokig, hogy ilyenkor nem annak rossz akit bosszantani akartok, hanem a szerencsétlen kutyák szenvednek ilyenkor akik a kapuknál őrjöngenek. És nem, nem csak a rosszul nevelt kutyák ugatnak ilyenkor. Ja vagy csak a sajátotokat szeretitek ilyenkor?

Nekem is van kutyám és engem is felháborít amikor így fenyegetőznek, mint a kérdező, de azzal egyértek, hogy feleslegesen nincs joga senkinek sem zavarni az utca nyugalmát, és az őröngő kutyák előtt csigatempóban sétálni nagyon nagy bunkóság. Én mindig az úton sétálok, jó messze a kerítéstől és normális tempóban. Nem csak a másik kutyának nem jó, de nekem sem élvezet így sétálni, így semmi értelme még jobban elhúzni az időt. De hát úgy látszik egyes okos válaszolók ezt élvezik.

2014. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

kur.. nem érdekel,ha az utcában a kutyák veszettül ugatnak a kerítés mögött. az én kutyám is sz@..ik rá.

meg van nevelve :)

jól van szocializálva . de néha bizonyos helyeken :) megengedem neki ,hogy kiugassa magát a kerítés túloldalán tomboló kutyával .( szigorúan napközben !!)

úgy gondolom, ha a gazdája képtelen a kutyáját megnevelni, és a kutya mindenre és mindenkire veszettül ugat aki vagy ami elmegy a kerítés előtt, akkor az én kutyám is megérdemli néha ,hogy helyretegye a kis görényt :)

sokszor pl: hajnalban,mielőtt melóba indulok, elviszem a kutyámat sétálni-futni. nagyon nehéz olyan utcákat találni ahol nincs kutya , hogy ne verjék fel az alvó embereket. de megkerestem ( célzottan kerestem ezeket az utcákat !!! pont a hajnali séták miatt !!!, mert én kutyás vagyok aki odafigyel másokra :)egyszóval ,ha veszem a fáradságot ,és mondjuk elcipelem a kukához a kakis-zacsit ( még ha 20 kutya is lakik arra !) vagy kerülök 2 km,hogy kutyátlan utcákon közlekedjek ( és tuti nincs a közelben kuka!) egyszóval ,ha én képes vagyok erre, akkor a sok kretén gazdi vagy nevelje meg a kutyáját, vagy tűrje a saját kutyája ugatását, és ne másokat hibáztasson a saját töketlenségéért :)

2014. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%

A válaszok némelyikét olvasva elgondolkodtam, hova tűnt az empátia, odafigyelés némely kutyásoknál?

A minimum az kell legyen egy kutyásnál hogy legalább normál tempóban megy ott, ahol balhézik a kutya a kerítésnél. Nem fog a kutyás önérzetén csorba esni, ha ezt megteszi. A nevelésre hivatkozás pedig csak kifogás. Tudomásul kell venni, nem mindenki neveli megfelelően a kutyáját. Ezt felhozni mentségként, és csakazért is andalogni egy őrjöngő kutya kerítése előtt a

bunkóság mintaképe.

2014. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!