Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatod a kutyád, vagy...

Sétáltatod a kutyád, vagy bosszantod a lakókat? Idegesíteni akarnak a kutyát sétáltatók? Miért lassít le még némelyik mikor 7 kutya ugat az utcában rájuk?

Figyelt kérdés

este, délután szeretnek kutyát sétáltatni. Nekem nincs kutyám hallom eleget a 7 kutyát az utcában!

de látom, hogy némelyik kutyás konkrétan lelassít bámulni a kutyákat! van hogy 2 perc mire eltűnik innen, 2 percig tombolnak a kutyák!


igen, tudom nevelje meg a szomszéd őket... de magyarázd meg 5 szomszédnak, hogy szoktassa le őket az ugatásról...


direkt csinálja némely kutya sétáltató, hogy még lelassít bámészkodni az ugató kutyákat? Látom az ablakból hogy ahol tombolnak a kutyák még gyök 2 vel sétál el az ember és názi meredten a kutyákat, kőzben a kutyája szaglászik, csámborog! Tehát nem a kutyája tartja fel őt, hanem mintha kirakatot bámulna!



Ilyenkor most sétáltatja a kutyáját, vagy felveri a csendet minden utcában ahol van kutya?

Te figyelsz hogy ha tombolnak a kutyák az utcába ne űgy haladj el mint egy nyugger aki járni alig bír?



2014. júl. 8. 18:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Nincs kutyám. Egyetlen egy ember van a környéken, aki szánt szándékkal ordíttat egy bizonyos kutyát. Áll a kutyájával a kerítés előtt és néz, mint bálám szamara. De a sétáltatós banyáról pontosan lehet tudni, hogy egy rosszindulatú, szar alak és utálja azt a szomszédunkat.


Érdekes módon a többi környékbeli kutyasétáltató rendben van. Kulturáltan sétának a kutyáik, felszedik a kutyagumit, stb. Ha meg valami gondod van velük, meg lehet kérni őket szépen, hogy orvosolják (volt aki előrébb hozta kérésre a későesti sétáját/útvonalat változtatott - idősek lakta utca, sok ordító kutyával ők meg pont betalálták az általános alvásidőt).

A nagyobb baj itt tényleg a lemozgatatlan kerti dísz kutyákkal van, akik még a falevelet is megugatják, nemhogy az igazi, élő kutyát. Szerencsétlenek gazdáinak meg magyarázhatod a dögunalom, a levezetetlen energiák és az ugatás közötti összefüggést napestig.

2014. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%

Kutyám naponta 1-2 alkalommal van sétáltatva, BŐVEN ki van döglesztve, a kutyával sétálókat mégis ugatja, igen veszettül. Embereket néha...kedvtől függően.

Ennyit engedek.

Ha sétálunk, akkor normál tempóban megyünk, de ha szaglászik, dolgát intézi, nem fogom 5 méterenként tovább parancsolni...én haladok egy tempóban, ő meg lemarad-előre fut.

Halk kutyákkal össze is szagolhat.

Nagyon őrjöngő kutyáknál meg magától megy tovább, ha mégse , tovább küldöm.

Van, hogy lassabban sétálunk...este sötétben a kutyák nem olyan éberek, általában csendes az utca :)

Amikor idősek sétáltatnak lassan kutyát, nem mondhatom nekik, hogy fussatok már wazze!!!

2014. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
64%
Ha én képes vagyok megnevelni a kutyámat, hogy kulturáltan, őrjöngés nélkül menjen végig az utcán, akkor tegyék meg ezt az arénázó kutyák gazdái is. SOkan azt hiszik, mert kertben van a kutya, nem kell nevelni, csak a kaját kitolni neki.
2014. júl. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
26%

Kedves utolsó, mégis hogy lehet lenevelni egy kutyát az ugatásról, ha azt tanulja el kiskorától a többi, pl. szomszéd kutyától, hogy ha jön valami, őrjöngeni kell? Az ember meg nem lehet folyton ott, hogy rászóljon a kutyára, ha éppen jön egy motoros postás, kutya, vagy hasonló. Ha ott vagyok, akkor rá tudok parancsolni, ha nem vagyok ott, nyilván üvölteni fog ő is.

Egyébiránt amikor sétáltatom, kifejezetten nem szeretek olyan helyen időzni, ahol a kerítés mögött őrjöng egy másik kutya. Viszont egy csomó helyen valóban "kutyából van a kerítés" és ahogy egy előttem szóló is írta, ha a kutya éppen szaglászik vagy valami, nem fogom folyton továbbrángatni. Egyébként normális tempóban szoktunk haladni. És sajnos a közelünkben nincs mező.

2014. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%
21:13-as! Imádom a kutyákat, azért mentem őket, de az én kutyám szent. Ha valaki vagy valami bántani akarja, akkor nem ismerek se istent, se embert. Probléma nélkül bántom a másikat, ha ezzel védem az enyémet.
2014. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ráengedni a kutyát valakire nem egészen ugyan az, mint az utcán sétálni...nem értem, véglény vagy, kérdező, hogy neked egy szinten van ez a két dolog?


Mellesleg, te lehet, hogy azt hiszed, hogy valakire "ráengedni" a kutyát azt jelenti, hogy az majd jól megtépi a sétáltatott kutyát...egyrészt könnyen visszanyalhat a fagyi, de a legvalszínűbb az, hogy eloldalog a kiengedett kutya. Nekik több eszük van, tudod? Nem tépik egymást úgy, mint a magadfajták.


Kívánom, hogy órákig álldogálljanak a szomszéd kutyája előtt a sétáltatók, minden nap! Mert hát joguk van hozzá.

2014. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy nem ránkengedték a kutyát, hanem nem zárták be jól a kaput... Egy idős, mozgáskorlátozott kutyával sétáltam és úgy üvöltöttem rá a németjuhászra, hogy takarodjon vissza, ahogy csak bírtam... szerencsére bevált, aztán a gazdi is kinézett az ablakon és kijött, hogy visszazárja a kutyát. Olyan is volt, hogy épp megjött a gazdi és a kocsija mellett kirohant az abszolút nem engedelmes kutyája. Akkor a saját testemmel védtem meg az enyémet, szerencsére a legtöbb kutya normálisabb, hogysem az emberre is rátámadjon...
2014. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

'Ha én képes vagyok megnevelni a kutyámat, hogy kulturáltan, őrjöngés nélkül menjen végig az utcán'

Igen végülis a kutya aki a saját területét védi, pontosan ugyanaz mint aki attól esetleg kilométerekre az ismeretlenben kóricál... Logikus... Tényleg nagy dicsőség, hogy az ismeretlen terepen sétálgató kutyád nem ugat a házőrzőkre! :D


Little Red, lehet rosszul olvastam, de sehol sem láttam, hogy valaki bántotta volna a szent kutyád, csupán annyit, hogy te szándékosan bosszantasz másokat "csak azért se" stílusban. Nehogymá valaki szólni merjen miattad. Valóban nagyon érett dolog.

2014. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
77%
Normális házőrző nem ugat minden xarra, csak jelez, ha jön valaki. Nem ott sétál, hanem BE AKAR MENNI!
2014. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%
Én viszont egyetértek azzal, aki azt írta, hogy lefárasztás mellett is ugat a kutya. Persze nem mind, mert van, amelyik csak kettőt vakkant akkor is, amikor valaki besétál a kapun, de a kutyák többsége szeret ugatni, ez van. Az nekik egy sikerélmény, hogy ugatnak és aki az utcán van, elmegy. Ők ezt úgy értelmezik, hogy ők "ugatták el" az illetőt. Az enyém hiába jön haza a futtatásból úgy, hogy a térdét veri a nyelve, ha kutya van a kerítés előtt, akkor is odamegy és megugatja. Ha szólok neki, elhallgat, de ugatni mindig odamegy.
2014. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!