Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik e olyan kutya aki...

Létezik e olyan kutya aki családbarát de jó házörzö kutya?

Figyelt kérdés
Mert szerintem az is fontos .nem akarom hogy csak azé menyen oda a kerítéshez hogy megsimogassák az idegenek

2014. júl. 9. 16:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
Egy Rottweiler igazi családbarát kutya megfelelő szocializácó mellett. Ugyanilyen a Német juhász is, de Cane Corso-s kisgyerekekeseket is ismerek. Minden neveléstől függ!
2014. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

énrám 2 rottweiler vigyázott kiskoromban miközben a kertben homokoztam és felfedeztem a világot... hátsó kerítésünk nem volt, arra is vigyáztak, hogy ne kóboroljak el, a szemüket nem vették le rólam, és nem azért mert reggeliként tekintettek rám :D amúgy nyúztam cibáltam őket folyamatosan de végtelen türelemmel vigyáztak rám... amúgy egész életemben rottweilereink voltak, most is rottweilereim vannak 2db és van egy 3 éves kisfiam, akit nyugodtan hagyok kis időre szem elől veszni a házban, kertben, mert tudom, hogy a kutyuskáim vigyáznak rá...

statisztikailag sokkal gyakoribb, hogy a mindenki által tündibündinek tartott golden retriever vagy német juhász támad gyerekre, az agyilag zokni padlócirkálókról meg ne is beszéljünk...

amúgy a legtöbbször gyerekbarátnak titulált fajták:

Rottweiler, bernáthegyi, massztiff félék, dog-ok, komondor, bobtail, (meg ami Denis a komisznak van, csak nem jut eszembe mi az :D)

2014. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
hát igen, így viselkedik egy igazi vérengző fenevad... https://www.youtube.com/watch?v=rr-a5606a2c
2014. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
a legtöbb kuty amit harcikutyának titulálnak a távoli őseik miatt, mivel évszázadok óta kedvtelésből tartottak mivel harcra nem használunk már nagyon kutyát, így elkanászodtak és öleb lett belőlük, persze ha szükséges feléled az ősi ösztön... de sok vadászkutya, amit tündi bündinek tartanak, jack russel terrier, retrieverek, ezeknél a mai napig vigyáznak, hogy megmaradjon a vadászösztön... sokkal előbb fognak prédaként tekinteni egy kisgyerekre szerintem, mint egy nagyra nőtt öleb :D
2014. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De ugymond elsö kutya lenne
2014. júl. 9. 21:25
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha házörzőt akarsz akkor ne vegyél beaglet, mert annyira kedves és aranyos,hogt beengedi a hazba a betörőt is.:)) De nagyon aranyos bolondos kutya.
2014. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Mi egy fajtamentőktől hoztuk el 3 évesen a rotit.

Kb. semmit és senkit nem tapasztalt előtte."


Írtam ezt.


Erre valaki privátban ezt írta: Vigyázz, hogy mit ugatsz!


Most komolyan, MINDEN kategóriában, függetlenül attól, hogy kérdező vagyok vagy hozzászóló, jutnia kell nekem mindig 1 vagy több bunkó??????????????????????


Már lassan ott tartok, hogy jobb lenne ha megszünne ez az oldal.

2014. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én att birom hogy egy teljesen logikus és értelmes választ lepontoznak szinte minuszba...vannak hülyék nem kell velük foglalkozni ;)
2014. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Imola Ágnes ***** válasza:
Mivel kezdő vagy, a roti kiesett...bár tökéletes. amit ajánlanék: menhelyi keverék, ismert viselkedéssel, vagy ha fajtatiszta, akkor berni pásztor, leonbergi, német juhász (de csak normális helyről).
2014. júl. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

dehogy esett ki a roti... pont azért mert kezdõ kutyatartó vagy, lenne a legértelmesebb dolog olyan kutyót választani, ami stabil jellemmel, jó szülõktõl, jó genetikával rendelkezik, emellett intelligens, könnyen tanul és a roti az pont ilyen... ráadásul szükségtelen a ház õrzésére tanítani mivel ez szó szerint a vérében van, emellett munkakutya aki egyenesen imádja, ha van dolga, legyen az egy poronty lankadatlan õrzése, vagy télen a szánkó húzása :)

Amúgy meg válassz is akármilyen fajta kutyát, fõleg a kezdõ kutyatartó számára véleményem szerint a felelõs kutyatartás totális alapja, hogy még a kuyi gyerekkorában mentek egybõl kutyaiskolába, ahol hozzáértõ emberek közt megtanulsz kutya gazdinak lenni. a jó kutyaiskolában sokkal inkább a gazdit tanítják, mint a kutyit...

ezenkívûl szerintem fontos szempont, fõleg kisgyerek mellé, hogy kölyökkutyával kezdetek, mert a gyerek az új imádnivaló szõrpamacsot húzni, cibálni fogja rendszeresen, akkor is, ha az egy kifejlett menhelyi kutya, amivel a menhelyen a napi foglalkozáson nem jött felszínre semmi probléma, de ki tudja mi lappang a kis lelkében. Egy menhelyi felnõtt kutya, aki nem a gazdiként tekint egy gyerekre és odakap, az életre szóló sérülést jelenthet mind fizikailag, mind lelkileg egy gyereknek... de ha mindketten kölykök, akkor együtt fogják megtanulni egymás határait, és ha odakap egy kölyökkutya, mery oda fog... annak max 10 perc sírás az eredménye.

2014. júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!