Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik e olyan kutya aki...

Létezik e olyan kutya aki családbarát de jó házörzö kutya?

Figyelt kérdés
Mert szerintem az is fontos .nem akarom hogy csak azé menyen oda a kerítéshez hogy megsimogassák az idegenek

2014. júl. 9. 16:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
az idegesít igazából hogy egyszer kiirtam azt hogy vegyek a rottwilet és mindenki mást ajánlott.most meg mindenki azt ajája most akkor hogy
2014. júl. 10. 17:27
 22/26 anonim ***** válasza:
Én első kutyának a helyedben nem válalnák egy rotit,most van velem a 2. kutyusom de szerintem így se birnék vele,mert tudom hogy nem tudok elég következetes lenni hozzá,de ez én vagyok!
2014. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

mivel minden kutyával foglalkozni kell, és minden fajtának ismerni kell a jellegzetességeit ahhoz, hogy neveld, így ilyen megközelítésben és semmilyen kutyát nem ajánlanék egy "kezdőnek"..

minden kutyafajtát el lehet rontani, ezért kell minden nap foglalkozni velük.. én ezt a kezdő kutyatartó itt sokszor emlegetett fogalmat sem értem, mivel minden egyes kutya külön személyiség, így aztán minden új kutyával kezdő vagy szerintem...

2014. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
ráadásul attól, hogy 15 éve tartasz Jack Russel terriert, vagy basethundot, vagy mit tudom én tacskót, nem tudom értelmezni, ettől mitől leszel más "gyakorlott kutyatartó" (akinek fingja nincs a rotikról pont ugyan úgy, mint egy "kezdő kutyatartónak"). Mint az az ember, aki nem tartott eddig kutyát és úgy vesz meg egy kölyök rotit... Mikor megveszel egy kölyök rotit vagy akármilyen kutyát, nem egy kész élőlényt kapsz, ami már a következő 10 évben teljesen változatlan jellemmel fog rendelkezni, amit vasmarokkal kell kordában tartani, mert különben megesz mindenkit... Hanem egy érző ici-pici lényt, akinek minden mozdulatod, hangulatod, szavad rögzül pont mint egy gyereknek, és kifejlődik belőle egy jellem, meg kell tanulnotok egymás mellett élni. Mindkét esetben ugyan úgy egy hosszú tanulási folyamat mind a kutyi mind a gazdi részéről a felnevelés majd az egész életük...
2014. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Imola Ágnes ***** válasza:
20-as. A roti nem való kezdőnek, mert határozott, erős temperamentumú kutya. Oké, hogy stabil, oké, hogy családszerető, de hidd el, túl sok elrontott rotit láttam már ahhoz, hogy ne adjak kezdő kézbe olyan kutyát. Elég csak annyi, hogy egy szituációt nem tud vele lereagálni, máris probléma lesz belőle. és hidd el, nem mindegy, hogy egy rotival, vagy mondjuk egy goldennel kezd valaki. Főleg, hogy gyereke ven.... A kutyasuli jó döntés, de hidd el, hogy az, aki nincs hozzászokva a vezető szerephet, nem biztos, hogy időben át tudja venni az irányítást. Mi sokszor egy egy gazdának 3-4 órán keresztül tanítjuk azt, hogy hogyan kell egy kutyának azt mondani, hogy NEM, ahhoz, hogy komolyan is vegye...és ezeknek szerencsére nem rotijuk van.
2014. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
bármilyen kutyát veszel, meg kell tanulnod irányítani azt... nem látom be, miben különbözik az az ember, aki felnevelt 10 tacskót élete folyamán, gondol egyet vesz egy rotit, vagy az, aki nem tartott soha kutyát és vesz egy rotit... mindkét esetben meg kell tanulnod irányítani, fegyelmezni a kutyádat... az az ember, akiben nincs annyi, nevezzük temperamentumnak, hogy képes legyen rászólni hogy ne tépje szét a szomszéd 60 éves sikoltozó hadonászó Teri nénit, abban az emberben akkor sem lesz, ha előtte 40 éven át tart uszkárokat...
2014. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!