Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem (teszem) vagy...

Jól tettem (teszem) vagy inkább ne barátkozzak?

Figyelt kérdés

A szomszéd telken láttam egy kutyát. Már előtte pár nappal is láttam kicsit arrébb, de épp munkába mentem, nem tudtam foglalkozni vele. Ma, és tegnap adtam neki kerítésen keresztül enni, és sokat simogattam, beszéltem neki. Mennem kellett haza, de mint kiderült utánam jött erre a telephelyre. Mivel nem az enyém a telephely, nem tudom csak úgy idibe befogadni, és veszélyes is lenne neki ott, mert elég nagy munkák folynak ott, mérgező anyagok is vannak dögivel. A telephely dolgozói elzavarták, bár a szomszéd telken maradt.

Ma is láttam, megetettem, aztán tettem a dolgom, ő pedig elment valahova (valószínűleg a közeli parkolóba kunyerálni).

Befogadni nem tudom, sajnos nincs lehetőségem rá. (ha lenne, kb. 100 kutyám lenne már..)

A menhelyek nem fogadják, teltház van mindenhol, azt mondták, idibe fogadjam be, aztán vagy bevihetem később a menhelyre ha üresedés lesz, vagy nem.


Nagy baj, ha kicsit majdnem minden nap foglalkozok vele, etetem, vagy hagyjam "sorsára"?

Fel is tenném internetre, hátha valaki beleszeretne. Ismerőseim közül nincs olyan, akinek kutya kéne.


2014. júl. 12. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg az lenne a legjobb ha legalább pár hétig nálad lehetne,keresel közben neki gazdit.De ha sehogy sem megoldható az nem jó.Amúgy chipet nem nézettél benne? Megpróbálni meg lehet.


Csinálhatsz róla képeket és rakd fel a netre lehet valaki keresi.

Szerintem jó dolog,hogy eteted,itatod meg foglalkozol vele majdnem minden nap.Csak hosszútávon a kutyusnak nem lesz jó,na meg te is nagyon megfogod szeretni :)

Most még oké,hogy nyár van.De mi lesz vele télen?


Esetleg a telephelyen ahol dolgozol nincs olyan rész amit le lehetne keríteni neki?

2014. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De simán lehet, hogy égre-földre keresi a gazdája, legalább azt nézesd már meg, hogy van-e chip benne, vagy hogy a közeli állatorvos környékén nincsenek teleragasztva az oszlopok az ő képeivel. Hát addig is, amíg valami nem történik vele, legalább enni-inni vigyél szegénykémnek... :(
2014. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem keresi a gazdája, látszik a nyakán h sokáig kötve volt, és elvileg a sarokra is kötve volt, csak kiszabadult(?)- egy ismerősöm szerint.

Itt hetente 10 kóbor kutyát raknak ki, tegnap is láttam hármat, de ők csak "jöttek-mentek".

A helyi menhelyre havonta 45 (kb) kutya kerül be..

2014. júl. 12. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Etesd-itasd csórikámat amíg nem lesz megoldás, egyáltalán nem nagy baj :) Nagyon rendes vagy :)
2014. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, hol laksz te? Szegény kutyák :( Rohadna meg, aki csak úgy kiteszi őket.
2014. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Borsodban, sajnos.

Nyilván ti is kitalálhatjátok, hogy milyen emberek teszik ki a nem kívánt szaporulatokat:(

És sajnos a közeli parkolóban nagyon sok kamion van, ahol ugye kifolyik a fagyálló, és a kóbor kutyusok ha isznak belőle...hamar "eltűnnek":(

De hiába szólunk a menhelynek, egyszerűen nincs hely, egy kis ketrecbe vannak ott is a kutyák 3-4-en, mindenhol kutya van:S

2014. júl. 12. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudnád hazavinni? Még ha nem is foglalkozol vele annyit, amennyit kellene, csak jobb lenne neki egy biztonságos helyen, ahol nem eszik szemetet, mérgező anyagot és egyáltalán, kap enni, inni.
2014. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mekkora? milyen fajta? nincs róla fényképed?
2014. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincs róla fénykép. Kicsi, olyan 10-15 kg lehet, nagyon vékony a lába de nagyon aranyos. Mikor először megsimogattam, remegett a félelemtől/hálából. Sajnos nem tudom hazavinni, mert egy ismerősöméknél lakok, és ők nem engedik:-(

De szerintem eteti más is, mert a szezámos zsemle magába nem kellett neki:-D raktam ki neki vizet, hogy ebbe a melegbe legalább vize legyen, ha nem talál kaját (bár tőlem úgy is kap).

rengetek kutya van itt, valamelik nap a buszon, ahogy mentem meloba, 4 kutya ment a biciklis úton..nem néztek ki gazdásnak.

egyébként sokszor visszamegy az egyik épület sarkához, leül és vár. Szerintem ott tehették ki kocsiból. De nagyjából minden rendbe van vele. A nyakán van par kisebb seb, amit irtam, de már hegesek. Nincs lefogyva sem. Remélem ha más nem, akkor legalább a menhely befogadja.

2014. júl. 15. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert a kutyussal!

Sjnos más okosat nem tudok írni, de a szívem szakad meg érte :((

2014. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!