Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cane corso kezelhetőbb...

A cane corso kezelhetőbb könnyebben, vagy a rottweiler?

Figyelt kérdés
Igen tudom, hogy egyedfüggő blabla. Nade akkor is. Én valamiért azt gondolom, hogy a corsokkal könnyebb, de tapasztalatokat várok. Köszi
2014. júl. 13. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb Rottweiler ostoba mint a tök, és egyállapotú rendszer, vagy agresszív, és mindig, mindenkivel éa máa kutyákkal is az, vagy nagy lomha szamár, és szintén. Csak megfigyelés, nem igaz mindegyikre valószínűleg.
2014. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kutya-egészégi szempontból is jobb a Cane Corso, és általában sokkal értelmesebb is, de szocializálni kell. A legfontosabb időszak a 7-12 hetes kor (igen, kölyökként, mert bevésődik). Lásson embert, gyereket, látogatókat, simogassák meg, és találkozzon más kutyákkal is. Soha Cane Corso-t nem hallottam még más kutyát széttépni elmebeteg vérengző módon, sajnos rotit igen. A Cane Corso arra is kiváló, amire kitenyésztették: szökött rabszolgák viszonylag kevés és enyhe sérüléssel járó befogására, sajnos ezt manapság azonban nemigen lehet velük gyakoroltatni, de majd kitalálok valamit.
2014. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
És az hogy értendő, hogy "nagyon érzékeny" kutyák? Mert azt nem szeretném, hogy valaki megijeszti és behúzza fülét-farkát...
2014. júl. 17. 09:43
 14/14 Siriusblue válasza:
Egy hozzá nemértő embernek nem való Rottweiler!!! Az maradjon a tacsiknál és a palota pincsiknél. Én egy rotival nöttem fel és pót anyám volt ha fogalmazhatok így, de mint a legtöbb roti ő se tűrte a cigányokat és a macskákat. ez a vérükben van, a macska még annyira nem. És a rotik egyáltalán nem lusták se ostobák. :D Tévhit... Az egyik legjobban tanítható fajta, mint szocializációra, mint örző-védő feladatokra. Rendkívűl család centrikus. Kikötni bántani, elhanyagolni és magára hagyni bűn. Ettől lesz olyan, mint amit sokan írnak róluk. Sokat kell nevelni, szocializálni és foglalkozni vele de megéri. Csak egy példa... A miénket seggbe harapta egy tacskó, megfordult, ránézett és jött mellettünk tovább a kocsi után poráz és társai nélkül. Nem ismerem a Cane Corso-t, biztos okosak stb, de a Rotit nem ajánlom, ha nem tudod megnevelni normálisan és nem tudsz rá időt fordítani, mert ezek az alapok nekik. U.i: Az IGAZI Rottweiler nem ölni támadni és szétszaggatni akarja az embert, hanem szeretni és megvédeni. Van 1-2 rotis videó csepp párhónapos gyerek mellett ahogy játszanak. Érdemes megnézni.
2014. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!