Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelleműek ezek a...

Milyen jelleműek ezek a kutyafajták?

Figyelt kérdés

yorkshire terrier (yorkie)

si-cu

törpe / toy uszkár

bolognese

angol cocker spániel


2010. jan. 8. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a spánielről tudok nyilatkozni.. Fajtajellemben makacsok és önfejűek, szeretnek sokat mozogni és sokat enni :) Az én spancim egy teljesen lökött kis baba :D Imád enni, bármit, bármikor :D Imádja a labdát és a játékot, egy kicsit bamba de tündérbogyó :) Nem bánt se embert se kutyát egy halál barátságos kis maki :) Elég lusta képes naphosszat feküdni ilyesmik :) IMÁDOM! :)
2010. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit én tudok: (bár nekem nem volt egyik fajta sem)

- A yorkik nagy színészek és nagyon tudnak ragaszkodni.

Pl.: sokan igénylig a gazdival alvást, ha azt a kezdetektől úgy szokták meg.

-a si-cu: itt nemrégen (tegnap) kérdezett róla valaki, azt olvasd el, ha megtalálod. Személyes tapasztalat:

Mamámnak volt, de nem ez volt ,,A kutya˝ -legalábbis neki.

Viszont a szembesomszédot nagyon-nagyon szerette. Így amikor a szomszédok elköltöztek, mama nekik adta. Ebből azt akarom kihozni, hogy ő nem azt fogadta el gazdájának, aki valójában volt.

-Bolognese: az egyik ismerősüknek havanese van és mondhatom: semmi gond vele. Olyan kisbutik-féléje van és oda magával viszi őt is. Semmiben nem hátráltatja, főként alszik. Aztán játszik egy kicsit. Nagyon nyugott kölyökhöz képest, mégis amikor meglátott rögtön felvette a játékba hívó pózt és rövideket ugatott: ,,Gyere fogócskázni!˝ Kétszer láttam bichon-t kézben, simogatás közben->teljesen szét vannak ,,fojva˝ ilyenkor.

=)

2010. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nővéremnek van spánielje, tényleg szeret lustálkodni. Ő egy picit talán rosszul lett szocializálva mert kicsit flúgos tud lenni! Szeret szökdösni. Enni nagyon :D


DE PERSZE EZ NEM ÁLTALÁNOS MINDEN KUTYA KÜLÖN EGYÉNISÉG!

2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, én pont az ilyen beszólások miatt (pl. "nem láttam még okos spánielt") írattam be a spánielemet kutyaoviba, majd suliba. 9 hónapos, és máris tökéletesen okos, bár túljár az eszeden, ha nem figyelsz.
2010. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak háromról tudok véleményt mondani. Mind három fajtával volt már szerencsém.

A shi-tzu kezdő gazdinak nem való, "nehéz" megnevelni, nagyon következetesnek kell vele lenni, mert elég önfejű, akaratos, makacs fajta, de helyes nevelés mellett, hűséges és védelmezi a gazdiját. Viszonylag lusta, szeret heverészni, napi 2 séta bőven elég neki.

A yorki nagyon okos, könnyen tanítható, éber, nagyon jó jelző kutya, nagyobb a mozgás igénye mint a shi-tzunak, gyerekeket nem mindig csípi főleg a kisebbeket. Először a gyereket kell megtanítani hogy bánjon a kutyával, aztán hozzászoktatni a kutyát a gyerekhez. Kimondottam ugatós fajta, ha egyedül hagyod és unatkozik szeret "pakolni". Kisemlősökkel kockázatos együtt tartani mert van egy olyan tulajdonsága, hogy mindent megfog ami kisebb nála. (patkány, hörcsög, stb)Az enyém sok patkánnyal elbánt már. Nagyon szeretnek játszani, az enyém labda mániás. A szőrápolást gondolom nem kell bemutatni. Ha azt akarod, hogy szép sima földig érő szőre legyen az iszonyat meló, olajozni, tekercselni. Én 1x hagytam meg neki nagyon hosszúra, de elég is volt. Jobb ha rövidre van nyírva, neki is kényelmesebb, télen mindenképp öltöztetni kell, az enyém még a lakásban is megfázott ruha nélkül ha elmentem itthonról és kialudt a tűz. :S A shi-tzuval is kb ugyan ez a helyzet, bár én azt mindig nyírattam, nem hagytam megnőni a szőrt mint a Yorkinak.

A spániel nagyon aktív, ugra-bugra, mindig kell neki valami feladat ez abból adódik, hogy vadász kutya. Szeret apportírozni, futni, úszni. Jó jelző kutya, házőrzése is kiváló, de nem harapós. Gyerekeket nagyon szereti. Kajában nem válogatós ellentétben a másik kettő fajtával. A szőrét is könnyebb ápolni, nála a fülekre érdemes jobban odafigyelni, mivel nagy lelógó fülei vannak nem szellőzik rendesen ezért ajánlott gyakran kitisztítani neki. Hajlamos a fülgyulladásra. Kutyás sportokra a három közül egyedül a Spániel alkalmas. A yorkival is lehet apportozni, de azért az nem ugyan az. Az uszkárról annyit tudok mondani, hogy egy régi osztálytársamnak volt uszkárja, de az idegbeteg kutya volt, rontott az ajtónak ha csöngettek, ugrált, harapott, utáltam. De gondolom ez nevelés kérdése. Ez nem volt nevelve egyáltalán, a csávó anyja hagyta, hogy a kutya a száját nyalogassa és egy ágyban aludt vele, sőt villával adta neki a párizsit. (láttam is) pfúúj na szóval ennyi. Remélem tudtam valamit segíteni. Üdv

2010. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a yorkshire terrier egy kis öleb, akaratos, néha agresszív kis dög. amúgy szép

A si-cu is hasonló, de ő nem agresszív, hanem egy kis baba. ölbe való.

az uszkárok a kutyavilág bohócai, aranyosak, okosak.

bolognese, lakásba való, kedves kutya.

spániel is hasonló, toklászveszélyes kutya.

2010. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem bolognese kutyám van, imádom. Bátran merem ajánlani a fajtát, ha következetes, felelősségteljes ember vagy, akinek kötél idegzete van (mert egy állandóan vibráló fajtáról van szó). Igazi társ, alkalmazkodó, keveset eszik, a szőrét meg lehet nyírni, nekünk is ma lett megnyírva. Egyedülálló fajta:)
2010. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Yorki: alkalmazkodó, szereti a mozgást, foleg ha kint lehet a szabad levegon, utálja a gyerekeket, de a gazdi a kedvence, azt imádja, jó házörzö, minden hangra felfigyel, játékos, kedves, aranyos, néha makacs és amivel vigyázni kell az a gyomra, mert az érzékeny és nemehet akármit. Egy nagy plusz, h. nem hullajtja a szörét. En nemcserélnék.
2010. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem shih-tzu-m van, most volt 1 éves.

Olvastam h itt írtak páran véleményt a shih-tzu-ról... hát nem tudom, de lehet h akkor ők nagyon rosszul fogták ki!

A shih-tzu kegyetlenül ragaszkodó. Egy igazi bohóc, aki néha tényleg a maga feje után megy, de ez nem azt jelenti h kiszámíthatatlan! Egyátalán nem agresszív. Játékból sem jutna eszébe megharapni!

Az is hülyeség h elég neki a napi 2 óra séta. Az én kutyám akárhányszor megmozdulok már megy az ajtóba h menne le szaladgálni. Nagyon bírja a hosszú sétákat annak ellenére h picike! Igazi kis csapatjátékos és a legjobb h nagyon jól kijönnek más állatokkal. Mondjuk ez nevelés kérdése is, mert ha vitrinkutyának veszed akkor nyilván megriad más kutyáktól ha találkoztok.

A gyerekek mellé nagyon ajánlom. Nem löki fel őket és igencsak lehet gyűrködni ha pici a gyerkőc.

Az enyém olyan szinten birka h úgy öltöztetem fel (persze hideg időben kap csak kabátot) h leteszem a kabátját és belefektetem a kutyát. Begombolom és már mehetünk is. Mint egy igazi kisbaba!

Úh ha egy babusgatni való kutyuskát keresel akkor SHIH-TZU.

2010. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!