Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta ajánlottak...

Milyen kutyafajta ajánlottak annak, aki 8-9 órát dolgozik és addig egyedül lenne a kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk kiskutyát már nagyon rég óta
2007. okt. 19. 16:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
11%
a fő kérdés az hogy kertes vagy panel, a panelba én nem ajánlok semilyen kutyát, de keretesbe szerintem nem gond ha egyedül van, de a legjobb szerintem ha több kutyád van, nekem 3 bernáthegyim van, és egy tacsi keverék, van úgy hogy reggeltől egyedül vannak, soha semmi gond nem volt még:)))) ők elszórakoztatják egymást! Az én véleményem az hogy 2 kutya jobban elvan mint 1
2007. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki dolgozik.A kutya megszokja,hogy egyedül van otthon.Jó lenne,amíg kölyök 1-2 hétig otthon tudnél vele lenni.De akkor is hagyd magára naponta 2X hogy szokja,hogy elmész és tudja,hogy visszajössz.Ha már dolgozol reggel egy nagy séta én fél órát vagyok kinnt vele.Ahogy hazaérek rögtön megyünk akkor is fél óra minimum.De úgyis látni fogod ha már kikakilta és pisilte magát.Hétvégenként viszem kirándulni (az enyém egy bichon havagnese).Ha kistestű kutyát veszel az nem olyan mozgásigényű,nyugodtan el van otthon.Alszik,amíg megjössz.Legyen saját helye és lássa az ajtót,amin kimentél,mert akkor nyugodt csak,mert tudja,hogy azon fogsz visszajönni.Vágj bele,életem legjobb döntése volt,hogy kutyát vettem.
2008. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ez attól is függ, hogy ketten lesznek- e vagy egyedül, mert ha ketten vannak, akkor elvan a társával.

Hát.. én a kistermetü kutyáat jobban ajánlanám, mert azok kevesebb kaját igényelnek és ha sok kaját raksz a táljába akkor elég lessz 8-9 oráig is. És hát attól is függ, hogy kertesházban laksz(tok) vagy lakásban, mert ha kertesben akkor kint futkározik és elvan, de ha lakásban akkor megegy kicsit magányos. Nekem három nagytermetü keverék kutyám van lakásban és nagyon elvannak!

2008. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagytestű kutyust szeretnél, ajánlom a újfundlandit. Nagyon kicsi a mozgásigénye, igazi városi kutya és nagyon intelligens. Bár talán érdemesebb lenne menhelyről hoznod kutyust, ami picit idősebb és már szobatiszta. Ott megmondják, hogy melyik kutyus illik a inkább lakásba. A pici kutyákkal sokat kell foglalkozni, ezt ne felejtsd el, de ha elég kitartó vagy, össze lehet egyeztetni! Remélem segítettem. Sok sikert!
2012. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!