Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudtok...

Milyen kutyafajtát tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kapok egy kutyust. Mindenképpen fajtisztát szeretnék, és nem díszkutyát.:) Kertes házban lakunk elől, hátul kerttel és nagy terasszal, oda gondoltam neki a házát. Kint lenne, bentről sem lenne kizárva pl. ha nincs saras idő be engedném, és feljöhetne a kanapéra stb:))Már van egy cicám. Négyen lakunk a házunkban, a legidősebb tesóm Pestre költözött, és kbhavonta haza jön pár napra. (ezt azért írom le, hogy a kutyus hogy fogadná őt, megismerné-e stb.) Most megyek gimnáziumba, onnan kb fél 3 kor érnék haza. Persze mindennap elvinném sétálni, játszanék vele, vagy ha épp tanulok akkor is velem lehetne. Nagyon jó gazdi lennék, imádom a kutyákat, és mindenféle állatot. Tőlem 110%-ban szeretetet kapna, gondoskodást, és odafigyelést! :)) Csak még azt nem tudom, hogy milyen fajtát válasszak. A válaszokat előre is köszönöm :)

#kutya #állat #házőrző #házziállat
2014. júl. 22. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen fajtisztát szeretnék


Tényleg? Ne mókus-kutya keverék legyen? Akkor erre tökéletesen megfelel a menhelyi kutya. Bár nem menő, meg olyan true dolog selfie-zni vele a facebookra, de talán túléli a kicsi lelked.

2014. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

FajtAtisztát szeretnél. A faj a kutya. Pénz is van rá? Egy fajtatiszta törzskönyves kutya nem 25e és nem az OLX-en árulják.

A kutyának nem csak szeretet kell, hanem szigor (ez alatt nem a verést értem), következetesség is. Ajánlott a kutyasuli, főleg, ha első kutyád lesz.

Ha jól értem, kinti kutya lesz többnyire. Így a kistestűek rögtön ki is esnek, akárcsak a rövidszőrűek.

Egy kaukászusi, vagy középázsiai tök jól ellene kint, de azok nem első kutyának valók.

Inkább gondold át te, hogy mik tetszenek (és miért!), utána könyebb segíteni.

2014. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Van egy bizonyos fajta amiért oda vagy és bármennyit költenél rá hogy egy tökéletes példány legyen a társad? Kérdésed alapján nincs. Így miért olyan fontos hogy fajTAtiszta legyen? Nézzetek csak körbe pár menhelyen. Ott találhatok egy tökéletes társat.
2014. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KGabi0000 ***** válasza:
27%
Miért fontos,hogy fajtatiszta legyen?Remélem azt tudod,hogy egy fajtatiszta törzskönyvezett kutyát 100.000 alatt nem kapsz.Ezek alapján ajánlom a spániel,Foxit,Tacskót,Francia bulldogot esetleg,vagy ha nagyobbat szeretnél,vizsla,husky,de az nem igazán bentre és német juhász.De nekem rögtön az angol cocker spániel ugrott be.
2014. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze, huskyt első kutyának egy tinédzsernek. Miért ne egyből kaukázusit?
2014. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vannak elképzeléseim, ezeken gondolkodtam: németjuhász, berni pásztor, golden retriver, labrador, dalmata vagy husky. De azt olvastam hogy a husky könnyen elszökik, és hogy a 180 cm magas kerítést is átugorta valakinek.. És igen, van rá anyagi háttér.
2014. júl. 22. 16:33
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy falun fajtisztának mondják:D (legalább is itt még nem hallottam senkit sem a-val mondani, még az állatorvost sem) de szerintem mindenki értette mire gondolok.
2014. júl. 22. 16:38
 8/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak meg azt üzenném, hogy egy korom fekete keverék kutyával nőttem fel, akit az utcán találtunk pár hetesen egyedül. És nem hogy túl élte a kicsi lelkem de még a legboldogabbá is tette ;) Szóval ennyit erről.
2014. júl. 22. 16:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a labradort és a goldent ajánlanám, de mivel kinti-benti kutya, inkább a labrador, mert nem olyan macerás a szőre (persze őt is kell fésülni, pláne vedléskor), támadi nem támadna, és felismerné a tesóda is (sztem minden kutya). Sok sikert :)

De azért fontold meg a menhelyet ös, mert ott is lehet fajtatiszta/fajta jellegű kutyát szerválni, és meg is mentettél egyet az altatástól, ha onnan választasz :)

2014. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
óó értem, köszönöm szépen !!! :)) A menhellyel kapcsolatban pedig igazad van!! :))
2014. júl. 22. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!