Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyát szeretnék,...

Terápiás kutyát szeretnék, tippek?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok,továbbképzésen hallotam a terápiás kutyák alkalmazását, bizonyos fogyatékosságok esetében igen szép eredményeket hoztak.Ráadásul mikor említették a golden retrievert,igencsak megörültem,hiszen mindig is imádott kutyafajtámról volt szó.Igy hivatásom és e terápia hallatán ugy döntöttem nekiállok a terápás képzésnek, már csak a kutya hiányzik.Kérdésem az lenne,hogy nem "akármilyen" kutyát szeretnék,goldent az biztos,de kivételesen erős idegrendszerű kutya kell ehhez,meg még jó pár kritériumnak,hogy egyátalán elkezdjenek foglalkozni vele.Hol találok ilyen fajta megízható kutyust?Gondolom tenyésztőtől,de nincs ilyen téren tapasztalatom,mire kell figyelnem a kutya kiválasztásánál..a terápiás célú részeket ismerem,de ami alapból jó ha a kiskutya olyan,vagy pl a tenyésztőnél mire ügyeljek.

Válaszokat előre is köszönöm


2010. jan. 10. 00:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Én is imádom a Golden retrievereket:) (bocsi h nem a kérdésre adtam választ)
2010. jan. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem baj. Egyik ismerősömnek van egy szép nagy kanja,igaz még nincs 1 éves,de már hatalmas nagy kuytus.Ő is okos,de félek,hogy ha esetleg az idegrendszere nem olyan kiváló, mert azért a sérült gyermekek nem mindig tudják,hogy nem szabad tépni a szőrét meg nem szabad megütni stb.Ki tudja miféle genetikai "hiábak" rejt. Pedig imádnivalóan aranyos :)
2010. jan. 10. 00:57
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

:D

én jelenleg gyógypedagógián tanulok, de logopédus szakirányon.

A szakdolgozatom témája a terápiás kutyák.

Ha ilyen kutyát szeretnél, akkor mindenképpen tenyésztőtől vegyél. Javaslom h vedd fel a kapcsolatot [link] innét vkivel, ők tudnak segiteni, hogy kitől vegyél. Honnét származnak a kutyáik. Etéren én nem tudok semmit.

Én más fajtával szeretnék majd terápiázni, beaglellel :)

De ha gondolod, akkor irj privit és msn-ezhetünk majd, kiváncsi vagyok, hogyan fog alakulni ez.

Sajnos még nem mélyedtem el a témában, és bizony jól jönne mások tapasztalata, segitsége,főleg a szakdolgozathoz.

2010. jan. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm leendő kolléga:) én pszichopedagógus vagyok.Megnézem a honlapot,amit ajánlottál.Először is felmérem a terepet,tenyésztőket szeretnék meglátogatni,a kuytus szüleit megismerni stb.A lényeg: ne add fel!Nagyon sok kisgyermeken tudunk majd segíteni!

Eredményes felkészülést kívánok a szakdolgozatodhoz,és az államvizsgádhoz is!

2010. jan. 10. 01:33
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem nagyon értek ehhez. De segítséget talán tudok úgy adni, hogy ismerek egy blogot, amiben egy terápiás kutya gazdija ír.

[link]

Én folyamatosan végig kísérem azóta a blogot, amióta csak létre hozták mivel majd én is szeretnék terápiás kutyával foglalkozni. A kutyust a gazdi egy kölyökteszt segítségével választotta ki, egy ilyen alapítvány segítségével (nem tudom pontosan melyik, de a blogban le van írva).

Remélem azért tudtam segíteni :)

2010. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi előző vagyok:

Érdemes végig olvasni az egészet a terápiás és neveléses dolgokkal kapcsolatban, mivel nagyon hasznos.

2010. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutya szüleivel próbálj meg miél több időt eltölteni, hogy megismerd a természetüket. Ha kivcálasztottad a tenyésztőt, és megszületett az alom, akkor lehetőleg minél többször látogasd meg a kicsiket is, hogy lásd melyik milyen. Pl. melyik pörgősebb, melyik nyugodtabb, hogy állnak az emberhez, stb. Azért fontos ez, mert ha csak egyszer nézed meg, lehet elhozod a legnyugisabb kutyust, aztán kiderül hogy egy örökmozgó, csak pont akkor bakajált és lustizott. Terápiás célra pedig egy nyugodtabb vérmérsékletű kutya kell. Vannak ilyen "tesztek" emiből sok minden kiderül a kiskutyáról. Mondjuk ha hirtelen mozdulatot teszel akkor megijed e, vagy ha váratlanul valamit ledobsz elé, vagy valami hirtelen hangot hall. Az a lényeg hogy a kiskutya akkor is nyugodt maradjon, és ne ijedjen meg. Sokszor az idegi gondok első jele az hogy a kutyus nem megfelelően reagál le egy váratlan helyzetet.

Ha már sikerült választanod, és hazavitted a kutyust, akkor az a legfontosabb hogy megfelelően szocializáld. Sokat vidd sétálni, emberek, gyerekek közé, más kutyákhoz, szoktasd hozzá a különböző tömegközlekedési ezközökhöz, stb. Ez mindennek az alapja. Olyan 6 hónapos korától ajánlott elvinni kutyaiskolába, hogy tanuljon egy kis fegyelmet, és az alap dolgokat. Esetleg néhány trükköt is meg lehet tanítani, az nagyon szokott tetszeni a gyerekeknek.

Gratulálok hogy ilyen szép szakmát választottál, sok sikert a kutyusodhoz, és a munkához is. :)

2010. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kis gyps nem tudja hogy nem szabad egy kutyát bántani akkor pofán kell vágni és megtanulja,ennyi.Nehogymár a kutya szenvedjen a kis hülye miatt.
2010. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,h az lenne a legegyszerűbb ha felvennéd a kapcsolatot az egyik terápiáskutyákat képző alapítvánnyal, szervezettel, elvégre nem régiben született erről törvény,h csak képzett, hivatalosan vizsgázott kutyák dolgozhatnak ilyen területeken. Tehát az nem megy,h te "csak úgy" kiképzed és együtt dolgoztok. Meg ők biztos tudnak tenyésztőt is ajánlani!!

[link]

[link]

[link]

2010. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szervezetek akik szűrnek kiskutya almokat, majd felteszik a honlapra h éppen milyen almok vannak, amik le lettek szűrve, h alkalmasak terápiás kutyának. Kicsikoruktól tesztelik pl. az agressziójukat, meg ilyenek.
2010. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!