Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyát szeretnék,...

Terápiás kutyát szeretnék, tippek?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok,továbbképzésen hallotam a terápiás kutyák alkalmazását, bizonyos fogyatékosságok esetében igen szép eredményeket hoztak.Ráadásul mikor említették a golden retrievert,igencsak megörültem,hiszen mindig is imádott kutyafajtámról volt szó.Igy hivatásom és e terápia hallatán ugy döntöttem nekiállok a terápás képzésnek, már csak a kutya hiányzik.Kérdésem az lenne,hogy nem "akármilyen" kutyát szeretnék,goldent az biztos,de kivételesen erős idegrendszerű kutya kell ehhez,meg még jó pár kritériumnak,hogy egyátalán elkezdjenek foglalkozni vele.Hol találok ilyen fajta megízható kutyust?Gondolom tenyésztőtől,de nincs ilyen téren tapasztalatom,mire kell figyelnem a kutya kiválasztásánál..a terápiás célú részeket ismerem,de ami alapból jó ha a kiskutya olyan,vagy pl a tenyésztőnél mire ügyeljek.

Válaszokat előre is köszönöm


2010. jan. 10. 00:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%
1 jo idegrendszeru corso jo erre a celra:)
2010. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat. Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy fogom a kutyát és 'majd én megtanítom' alapon foglalkozok vele,köszönöm de ennyi eszem azért van. Aki a "gyp" -s véleményét írta, azzal közölném, hogy a gyépé az a GY ógyPedagógusra vonatkozik,nem a betegre,ezt kicsit elnézte,de ebből is látszik,hogy mennyire tudatlan, igyaztán nem érdekel a tudatlanságából eredő butaság. Csak gratulálni tudok a ragyogó kijelentéséhet, de látszik,hogy fogalma nincs.
2010. jan. 10. 23:52
 13/25 anonim ***** válasza:
Éppen ma hallottam hogy a német dog az egyik legmegfelelőbb erre a célra....spektrumon láttam a póráz két végén című műsorban..
2010. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

De jó olvasni, hogy egyre többen vagyunk!

Három éve kezdtem el komolyan foglalkozni a témával. Megszereztem a terápiás kutyavezetői végzettségem, rá egy fél évre pedig megvettem életem első terápiás kutya tanoncát. Előtte kiválasztottam a fajtát, és aztán az alom születése után egy naposan, valamint 6 hetesen végeztek el a kölykökön egy tesztet. Ez a kutyák számára teljesen fájdalommentes, az öröklött és az egyéni viselkedést méri fel, gyakorlatilag a teszt kiértékelése után meg tudják határozni a személyiségét, hogy ő később milyen célra lesz alkalmas.

Nem minden kutya való terápiás munkára! Nem a fajta a lényeg, hanem az egyed. Létezik terápiás amstaff, vagy dobermann is! Ezért nem mindegy, hogy ki is lesz a leendő terápiás kutya, hiszen a felnevelése, kiképzése komoly összegekbe kerül. Jelenleg a kutyám másfél éves, hamarosan a vizsga első részért szeretnénk megcsinálni (1 éves kor alatt nem lehet) eddig több százezer forintomba került a nevelése, képzése. De nekem megéri, mert ezt akartam mindig csinálni, de csak önkéntesként. Remélem véghez viszed a célod te is, mert a terápiás állatokra óriási szükség van!!

Ja, és még valami, így hogy az akkori alom már másfél éves, tudunk következtetéseket levonni: minden megállapítás sikeres volt, a teszt minden eredménye beigazolódott . Magyarországon csak a KEA vizsgáztat, de több kutyás szervezettől is kérhetsz segítséget,attól függ merrefelé laksz- megye- tudok adni néhány tippet.

Sok sikert!

2010. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem egy 10 hónapos "terápiás tanoncom" van :-) A KEA az alfája és omegája mindennek, feltétlenül vedd fel velük a kapcsolatot! Ha Budapesten laksz, akkor hozd le a Top Mancs kutyasuliba, itt oktatnak a KEA-sok.A legjobb tanács amit valaha kaptam, az az volt hogy MINDENHOVÁ vinned kell magaddal az első perctől kezdve...vonat, busz, metro, villamos, rengeteg ember, kutya stb. A kutyámat 8 hetesen, két oltással hoztam el a tenyésztőtől és én rögtön vittem utcára is - persze óvatosan. 9 hetes korától jön velem dolgozni is :-)Persze az elején izgi volt úgy tanítani, hogy sosem tudtam mikor akar éppen pisilni vagy valami mást ;-)De megérte az a pár hét kellemetlenség, mert imádja az embereket, tud viselkedni, képes nyugton maradni addig amíg kérem. Olvasd a Jan Fennell könyveket is mindenképpen, rengeteget lehet tőle tanulni! Sok sikert kívánok a munkádhoz :-)
2010. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még annyit had kérdezzek,hogy ez anyagilag mennyibe fog kerülni nekem? Ne értsetek félre, nem fogom sajnálni a pénzemet rá, de azért mégis csak tájékozodás céljából kérdezem.
2010. márc. 7. 21:44
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az utolsó előtti hszt.-t írtam. a teráp tanonc kutyám 1,5 éves, eddig mindennel együtt kb. 400-500 ezer forintba volt. (ebben benne van a kaja, felszerelése, kutyasuli, utazás a kiképzések miatt,oltások, kullancs-bolha elleni kezelés, jutalomfalatok-párizsi, ill minden kiadás amit egy kutyatulajdonost terhel plusz ami még ehhez az ágazathoz jön ) Szerintem ez nem kevés pénz, de pl. én mikor elkezdtem dolgozni, csak azért tettem, mert tudtam hogy ezt akaorm csinálni, és gyakorlatilag az összes fizetésem erre ment el valamilyen formában. Mióta megvan a kutya csomó dologról lemondok, bele kell kalkulálni hogy nem lehet felügyelet nélkül sokáig, mert lételeme az ember közelsége, így mindenhová ahova tudom én is viszem magammal, plusz így magamra jóval kevesebb jut, de mikor fel tudsz mutatni valami eredményt, az valami hihetetlen... mikor segítesz valakin, akinek szüksége van rátok. Még nincs meg a vizsgája a kutyának de már így is rengeteg emberen segített. és ez óriási érzés nem tudom leírni, kívánom hogy megtapasztald. :)

Milyen fajtára gondoltál egyébként?

2010. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a tegnap hozzászóló vagyok.Az előttem írónak igaza van, százezres nagyságrendről beszélünk. Nem tudom honnan lesz majd a kiskutyád, de mindenképpen azt ajánlom hogy egy megbízható tenyésztőhöz (ne szaporítóhoz) menj, lehetőleg olyanhoz, akinél már született olyan kiskutya, aki terápiás kutyaként dolgozik már. Én is ilyen tenyésztőtől hoztam el az én kutyámat, nem volt olyan drága mint egy kiállítási kutya, de gyűjtenem kellett rá pár hónapig. Az árban benne volt a chip, a 2 oltás, a törzskönyv és az egészségügyi garancia (ezzel igazolják, hogy nincs a kiskutyának olyan örökletes betegsége, amiben mondjuk pár hónapos korában meghal). Utána az oltási programját én fejeztem be. Az "alap felszerelése" -póráz,nyakörv, fekhely,tálak, játékok,kefék,sampon, kaja olyan 50-60.000 körül volt, pontosan már nem emlékszem. Nekem hosszú szőrű kutyám van, olyan amit rendszeresen kozmetikázni kell, ez nagyjából 6-7 hetente kb. 5000 ft-ba kerül. A kutyasuli nekünk 8 hétre 20.000 Ft. Ehhez jön még havonta a táp, jutifalat, ezekből én csak a legjobb minőségűt adom neki. Elképzelhető hogy az oltásokon kívül még egyéb állatorvosi költségeket is bele kell kalkulálnod a kiadásokba, ilyen például az ivartalanítás. Nekem szuka kutyám van, 20.000 Ft volt a műtét.
2010. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy visszajöttök válaszolni. Golden retrievert szeretnék majd.Mindenképp szakértőtől fogom elhozni,az általatok ismert szervvel fel fogom venni a kapcsolatot.Gondoltam,hogy sokba fog kerülni.Szeretném én is átélni az az örömöt amit majd a kutyával fogok okozni a rászorulóknak.
2010. márc. 9. 00:08
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A www.matesze.hu oldalon (szinte) minden hasznos infót megtatlálsz. Szervezeteket, akik segíthetnek az egyedválasztásban, kiképzésben, felkészülésben. A vizsgák követelményeit, hogy pontosan tudd, mik az elvárások egy terápiás kutyával szemben, mire képezd majd a kutyádat.

Szép kaland lesz! :-)

(Mi két éve dolgozunk, sokat tanulok folyamatosan! :-D)

2010. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!