Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyát szeretnék,...

Terápiás kutyát szeretnék, tippek?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok,továbbképzésen hallotam a terápiás kutyák alkalmazását, bizonyos fogyatékosságok esetében igen szép eredményeket hoztak.Ráadásul mikor említették a golden retrievert,igencsak megörültem,hiszen mindig is imádott kutyafajtámról volt szó.Igy hivatásom és e terápia hallatán ugy döntöttem nekiállok a terápás képzésnek, már csak a kutya hiányzik.Kérdésem az lenne,hogy nem "akármilyen" kutyát szeretnék,goldent az biztos,de kivételesen erős idegrendszerű kutya kell ehhez,meg még jó pár kritériumnak,hogy egyátalán elkezdjenek foglalkozni vele.Hol találok ilyen fajta megízható kutyust?Gondolom tenyésztőtől,de nincs ilyen téren tapasztalatom,mire kell figyelnem a kutya kiválasztásánál..a terápiás célú részeket ismerem,de ami alapból jó ha a kiskutya olyan,vagy pl a tenyésztőnél mire ügyeljek.

Válaszokat előre is köszönöm


2010. jan. 10. 00:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Hello nekem féle van meg a menhelyi kutyám és saját magam tanítottam és nyáron megyünk vizsgázni és nem került 500ezrekebe
2012. ápr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én egy gyepmesteri telepről nagyon rossz körülmények közül mentettem egy kölyökkutyát, nagyon jó gazdihoz került és terápiás kutya lett belőle! :))) Úgy örülök neki. Egyébként nem értem ezeket a nagy költségeket. Minden kutyának kell jó minőségű táp, póráz, fekhely, játékok, oltások, féreghajtás, bolhairtás, ivartalanítás, kutyasuli. Gondolom, a speciális terápiás kutya suli, képzés, vizsga ami leginkább pluszba jön.

Azóta mi történt a kérdés kiírójával? Sikerült az álmod? Lett terápiás kutyád? Ha olvasod még ezt, akkor kíváncsi lennék, hogy hogy alakult ez a terved?


Goldent én is előbb-utóbb mindenképp szeretnék. Pont a megbízhatósága, okossága, család- és gyermekbarát léte miatt. :)

2013. márc. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Itt a mentett, terápiás kutyává lett Panni kutyus! :) <3 <3

[link]

2013. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
szia! A goldi remek választás. Nekem egy utcáról összeszedett keverék kutyám van akiből mentőkutya,BH vizsgája is van, már voltam vele fogyatékosoknál,időseknél és gyerekeknél is terápiázni,de a vizsgára csak most készülünk :)
2013. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
A leonbergi nagyon jó erre célra. Igen nyugodt,szinte bármit csinálhat vele a gyerek. Tűri.
2013. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!