Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek pofátlan voltam,...

Szerintetek pofátlan voltam, hogy beszóltam a kutyásnak?

Figyelt kérdés

Itt ugatnak az utcában a kutyák, le se sz..ák őket, nem nevelik óőket.

Itt sétált 1hapek egy kutyával erre megáll már 2 perce bámuulja a többi kutyát.

Kiszóltam neki hogy legyen kedves haladjon tovább, mert ugatnak a kutyák!


Annyit mondott, jójó, megyünk!


Szerintetek bunkó voltam? Mert joga van itt ácsorogni, de ha nincs semmi dolga, ne zavarja itt a csendet nem?


Tudom, az ugató kutyák zavarják, de most mit tudnék tenni, ha a legyet is ugatják?



2014. júl. 24. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

" legyen kedves haladjon tovább, mert ugatnak a kutyák".

Ha így mondtad, szerintem nem baj.

2014. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Sajnállak hogy ilyen alacsony az ingerküszöböd. Attól nem neveletlen egy kutya ha megugatja az idegeneket. Az a dolga ugasson és ne engedjen be senkit. Vegyél zajkizáró fülhallgatót vagy költözz nagyvárosba.
2014. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

ma 20:05

Nagyon tévedsz. Tőlünk nyugatabbra tilos a kutyának ugatnia.

2014. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja.Biztos megtanítják őket nyeríteni :)
2014. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
100%
Nem pofátlanság, de nem volt jogos, ugyanis nem az ő kutyája ugatott. Sétálni meg hadd sétáljon már arra, amerre akar.
2014. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha valóban így mondtad, ahogy leírtad, akkor nem volt bunkó.

Másrészt viszont szerinted ő tehet arról, ha ugatnak a kutyák? Azért ebbe is bele lehet gondolni, hogy ő csak közterületen sétáltatja a saját kutyáját, az ugató kutyák megnevelése hogy parancsszóra csöndben legyen, nem az ő feladata, hanem a gazdáé. Jó persze, ha nem csak annyira áll meg míg pisil a kutyája és menne tovább akkor érthető, hogy szólsz.


Ha a kutyáid a legyet is ugatják, akkor vidd őket te is sétálni. Unatkoznak, azért csinálják. Tudod, a fáradt kutya a jó kutya.

2014. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen korrekt és normális kommunikáció volt köztetek :)

A fárasztott kutya is jelez-ugat, ha kutya megy előtte...enyém őrjöng ilyenkor :D

Az meg, hogy vmi megáll 1-2 percre, nem gáz...tegnap pl. kutyám kutyás ház elé ürített, kutyát otthagytam, kicsit félre fektetve, átmentem az úton ismerőssel beszélni 3 percet, a kutya hol ugatott, hol nem...aztán visszamentem, cart felszedtem és haladtunk

2014. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ezért nem szerettem sétáltatni kertvárosi részen a kutyám. Neked is valahol igazad van, mert elég durva, amikor az egész utca összes kutyája rákezd, egymást provokálják már egy idő után. Másrészt ha valaki ilyen helyen lakik, és szeretne sétáltatni, muszáj hogy áthaladjon, még ha egy futtató is a cél, valahogy el kell jutni oda. A kutya pedig meg fog állni néha szaglászni, nem lehet végigrángatni az úton. Én is laktam ilyen helyen, igaz rövid ideig, és majdnem mindegy volt, hogy szinte futunk-e a kutyával, vagy hagyom szaglászni, ugyanúgy rákezdett az összes kutya hiába siettünk. Anyáztak is rendszeresen, de én meg nem tudtam mit tenni, csak süllyedtem szégyenemben, később meg már dühömben.

Azt meg már félve írom le, hogy ez az ember csinálja igazából jól, hogy hiába a kertesház, az utcára is kiviszi, ne tudd meg mennyire örül ennek a kutya. Felteszem, ha mindegyik kutyával ezt csinálnák, feleannyira se ugatnák az utcában sétálókat, hiszen nem lenne nekik újdonság, és "irigység tárgya", hogy kint is lehetnek társak.

A "kedvenc" sztorim még az, amikor késő este villamosmegállóban (külváros) álltunk a kutyával (kistestű, ezért sok helyre viszem magammal), rákezd pont a megállóban egy kutya a kapu mügöl, 1 perc múlva meg kijön artikulálatlanul üvöltve a gazdi, hogy mekkora pofátlanság itt állni a kapu előtt és provokálni az összes itt lakó kutyát... Csak a kérdés, hogy hol álljak vele, ha a villamosra várok, ha nem a villamos megállóban... :S

2014. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha udvariasan kérted meg,szerintem nincs ezzel gond,legfeljebb nem veszi figyelembe,de ez már szíve joga.Engem mondjuk nem zavar,de megértem,ha mást igen.És valóban,vannak országok,ahol a jól nevelt,csendes kutyák nem csoda számba mennek,hanem elvárás.Egy lemozgatott,nevelt kerti kutya egészen másképp ugatja sétáló,kollegáját,mint az amelyik egész életében egy kertben fonnyad.
2014. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8/9

milyen ismeros szitu, en mar nem szivesen viszem ki az utcaba :/ felek, h vki megmergezi, mert az osszes kutya orjong szinte. van 1 nj az egyenesen nekifutkoz a kapunak, aztan fel utca jon ki, inkabb beulok a kocsiba, elviszem partra, az a baj ez nem segiti a szocializalciot, de az se normalis amit a tobbi kutya 90% a csinal. persze, vszinu szokesen kivul eletukbe nem voltak kint.


kerdezo 50/50, igazabol egyikotok hibaja sem a szitu.

2014. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!