Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a Törzskönyv?

Mire jó a Törzskönyv?

Figyelt kérdés

sok kérdés láttam, hogy hol tudna csinálni stb.

ez a Törzskönyv valami életfontosságú izé?

Léci írjátok meg mire jó, és hogy kell használni?



2014. júl. 25. 16:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A keverék és a korcs ugyan azt jelenti, csak az egyik kifejezés némileg választékosabb, a korcsot manapság már nem nagyon használják.


A tk igazolja a kutya származását, így az visszakövethető. Fajtatiszta kutyát csak tk-val lehet kapni, így aki egy adott fajtát szeretne, az értelemszerűen tk-t is szeretne hozzá, hiszen az igazolja, hogy a kutya az adott fajtába tartozik és az adott kutyák leszármazottja.

2014. júl. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

De mondtam... a korcs szó olyan mint akit megvetnek. ti megvetitek a keverékeket? :o

Mert ha igen, akkor ti se lehettek valami olyanok, akik a belsőért szeretitek a kutyákat.


És miért pontoztátok le a "pénzkidobás"- választ?!?!

És valójában arra a válaszra vártam.

2014. júl. 26. 07:44
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
Azért pontoztuk le, mert hülyeség.
2014. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

Arra vártál, mert azt akartad hallani, az nem számít, hogy az emberek 99-a az ellenkezőjét mondja és hogy annak esetleg oka is lehet.


Nem gondolod, hogy pénzkidobás egy keverékére 40 ezret fizetni? Mert én meg erre a válaszra várok, igaz, tudom, hogy azt fogod írni, hogy neked megért annyit a kutya. Az enyém is keverék (vagy korcs, nekem mindegy, minek hívják, mert a kutyán nem változtat) és ennek a tízszeresét is megéri nekem, csakhogy nem én legyártattam jó pénzért, hogy cuki legyen és legyen "jellege", hanem örökbefogadtam. Van egy kis különbség.

2014. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
25%
A kutyádat éppen nem érdekli, hogy van-e törzskönyve vagy sem, csak legyen szeretve, és kapjon kutyához méltó életkörülményeket...
2014. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
47%

Arra nem gondolsz, hogy a korcs szóval való dobálózás legalább annyira provokáció, mint a te kérdésed?


"És miért pontoztátok le a "pénzkidobás"- választ?!?!

És valójában arra a válaszra vártam."

Figyelj, ha te keverékpárti vagy, akkor természetes, hogy pont leszarod a törzskönyvet. Viszont aki fajtatiszta kutyát szeretne, annak a törzskönyv a garancia arra, hogy olyan fajta a kutya, amilyet szeretne (pl. nem kevertek pumit a yorkie-ba) és a fajtára jellemző tulajdonságokkal rendelkezik (pl. nem víziszonyos a vizsla). Illetve, ha mér kaphatott törzskönyvet, akkor a tenyésztő elvégezte a szülőkön a kötelező egészségügyi szűréseket, tehát kisebb eséllyel lesz beteg a kutya. A gazdinak meg ugye nem mindegy, hogy ki kell-e dobni 2x 70ezerFt-ot patella műtétre.


Eddig nekem is csak korcs (csakazértis!) kutyáim voltak, de ahogy az allergiáim haladnak, előbb-utóbb rá fogok szorulni a "hipoallergén" kutyákra :( Pl. ilyen esetben rohadtul nem mindegy, hogy a fajtaleírásnak megfelelő-e a szőrtípusa, mennyi korpát termel, mennyire hajlamos hallatni a hangját és közben szórni a nyálát stb.

2014. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Jó, akkor már értem. Szóval nektek a kutya és a könyve csak "Dísz".
2014. júl. 27. 17:37
 18/25 anonim ***** válasza:
De jó, hogy végre megértetted! (Azért egyetemre inkább ne menj, nehogy szembesülj vele, hogy mennyire buta vagy.)
2014. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Matematika egyetemre fogok menni, már bocs.
2014. júl. 27. 21:00
 20/25 anonim ***** válasza:
Oda nem nehéz... A legtöbb helyre gyakorlatilag minimális pontszámmal be lehet jutni. Sajnos néha olyanok is a hallgatók. (Ott dolgozom, "bocs"!) Viszont ha ennyire nem látod át az ok-okozati összefüggéseket, akkor nagyon össze kell szedned magad az egyetemen!
2014. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!