Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya saját testsúlyának...

Egy kutya saját testsúlyának hányszorosát képes elhúzni saját súlycsoportjában?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Súlyhúzó versenyre gondolok.

A minap olvastam a Kutya magazinban, hogy egy 15,5 kilogrammos francia bulldog saját testsúlyának 116- szorosát 1800 kilogrammot húzott.

Ez Hihetetlen. Ennyit bírnak a kutyák?

Ezt a kutyák élvezik? a súlyhúzást.

2010. jan. 10. 21:53
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de 1 tonnát nem tud elhúzni egy kutya, még akkor sem, ha kerekeken gurul az a 1 tonnás izé... Egy ember kb 80kg de tapasztalhatod, egy autót nehezen húzol/tolsz el, nemhogy egy 18 kilós kutya.
2010. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mennyit azt nem tudom, de egyik barátomnak volt egy staffordshire terrierje. Na annak elég volt azt mondani ,hogy "Taiszon" megyünk fürödni! Volt abban a kutyában akkora erő, hogy a négyütemű kombi trabit elhúzta a kb fél kilóméterre lévő kistóig ,úgy hogy még mi is benne ültünk. Volt olyan "válla" (mellkasa) annak a kutyának mint egy sportolónak. Az úszás technikáról ne kérdezz, inkább nevezném fuldoklásnak. De így szerette. (bármint a kutya!)
2010. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bulldogokról kifejezetten még nem hallottam súlyhúzás terén. De azt tudom, hogy a bull típusú terrierek (mint a staffordshire terrierek, pitbullok) simán elhúzzák saját testsúlyuk több százszorosát.

Ez a pitbull kb. 3000 kg-ot húz:

http://www.youtube.com/watch?v=W6LDopZZVzg

Ezek pedig a 2009es magyar verseny eredményei:

[link]


Csak a hitetlenkedők kedvéért:)

2010. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!