Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta nekem az...

Melyik kutyafajta nekem az ideális?

Figyelt kérdés

Melyik kutyafajtát válasszam?

yorkshire terrier (yorkie)

si-cu

törpe / toy uszkár

bolognese

angol cocker spániel


körülmények :1-(2)-(3) órás séták (x) = ha szükséges

benti kutya lenne

gyerekek mellé

más kutyával + állatokkal


2010. jan. 11. 14:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

bolognese

angol cocker spániel

2010. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Nekem shih-tzu-m van és nagyon ideális!

Borzasztóan nyugodt! Az enyémmel azt csinálhatsz amit akarsz. Pl. ilyenkor amikor havas, esős, hideg idők vannak, mindig adunk rá kabátot. A felöltöztetés úgy néz ki h leteszem a kabátot a földre és rendesen, mint egy kisbabát belefektetem a kutyát, összegombolom és már útra kész. Meg sem mozdul a kutya, sőt inkább elalszik!

A gyerekstrapát is nagyon bírja, a hosszú sétákért pedig egyenesen odavan!

Én nagyon tudom ajánlani a Shih-Tzu-t!!!!

Sok sikert, remélem jól választasz!

2010. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az a véleményen, hogy minden fajtának megvan a maga kis egészségügyi problémája...


yorkshire terrier (yorkie) -> semmiféleképpen nem vennék, agyon vannak tenyésztve és tenyészetből is hozhatunk el beteg kutyust. Nagyon törékenyek. Szomszédomé átugrott kanapéról ágyra és eltört a lába.


si-cu -> foglalkozni kell a szőrével, napi egy két fésülést minimum igényel. Nagyon makacsok és hamar beképzelik maguknak hogy ők a főnökök és ilyenkor hamar harapnak.


törpe / toy uszkár -> nagyon okos fajta, én mindenképpen ezt ajánlom. Gyerekekkel türelmes és soha nem harapna. Jó jelzőkutya is. A bundáját sajnos házban tartva egész évben vedli, de napi egyszeri átfésüléssel egész kezelhető.


bolognese - > hasonló mint a si-cu


angol cocker spániel -> eléggé makacs tud lenni, ha nem figyelünk oda a nevelésére, mindazonálltal nagyon jó házikedvenc lehet belőle.Okos és tanulékony ha foglalkoznak vele. Gyerekeket szereti.

2010. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
a spániel egy vadászkutya... hihetetlen nagy mozgásigénye van. én a shih-tzut, az uszit, meg a bologneset ajánlanám neked.. yorkiet nem ajánlanám, mert terrier.
2010. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
ilyen hülyeséget, hogy a shih-tzu harapós lesz??? rossz kezek között lehet... nekem is van, a világ legbékésebb kutyája, jó helyről kell venni, tenyésztőtől, és nevelni kell mint a többi kutyát általában...hatalmas szíve van, imádja a gyerekeket, meg a többi kutyát.. Hihetetlen nagy bohóc:D
2010. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

én csak 1fajtáról tudok nyilatkozni ami nekem is van:

Yorki,vana családban egy egy éves kisfiú,bármit eltűr neki is.múltkor úgy tépte a copfját a kiskutyának hogy szinte párhuzamos volt a kutya feje a nyakával. az egy szótsem szólt,megvárta mig befejezi majd akkor odébb ment.nagyon jól kijön még a 2cicámmal akik felnőttek (ésa kutya is 2évesen került hozánk)viszont tényleg nagyon kényes a hasuk,v f.sik vagy hány,tényleg törékenyek,a csontjuk pláne.nálunk anyukám az "isten" számára,még a hangfalnak is nekiugrott mikor lövöldözős filmet néztünk :)kicsit bolond,de mindigvédi anyut még a ptbulnak is nekimenne.

attól függ hány évesek a gyerekek. a többi fajtát ha esetleg ledobják az ágyról vagy nem tudom,biztos nem törne ketté mint ez a kényes yorki :)én sem vagyok annyira oda érte,nálam a kutya térd fölött kezdődik,ez nagyon pici.dehát kinek mi a szép,jó!

Remélem segítettem!

21L

2010. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Shih-Tzu-s vagyok!

A szőrével kapcsolatban csak annyit h nagy könnyebbséget jelent ha elviszed kozmetikushoz. Így elkerülheted h napi 2-3 órát fésülgesd, továbbá azt is h begyulladjon a füle vagy a szeme.

H a shih-tzu harapós lenne... erre csak annyit tudok mondani h vmi idegegbeteg tenyésztőnél lehetett az a nyomorul kiskutya vagy cseszték szocializálni!

Még játékból sem lenne képes megharapni nemhogy rámtámadni!!!! Ugyanmár!

2010. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

huhh kösz a válaszokat hát eddig három közül nem tok választani :

bolognese

shi-tzu

spániel

2010. jan. 11. 15:32
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
Nekem még mindig az a meglátásom, hogy a spániel nem szobakutya.. válaszd a shih-tzut, picivel nagyobb mint a bolognese, nem annyira törékeny:)
2010. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem gyerek mellé uszkár vagy bolognese, de inkább uszkár.
2010. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!