Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy valaki a fajtatiszta kiskutyáit a facebookon ingyen elvihetőnek hirdeti, különben menhely lesz a sorsuk?

Figyelt kérdés

Most láttam a Facen a hirdetést, és hát eléggé felháborodtam. Fajtiszta beagle-k elvileg, fainak is, csak azt nem értem hogy miért adják ingyen őket és miért írják oda, hogy ha nem viszik el, akkor menhelyre viszik őket. Egyszerűen nem tudom felfogni, ha már valaki elleti a fajtiszta kutyáját, miért nem kér érte pénzt és miért elleti, ha utána menhelyre viteti a kölyköket.

Hogy lehet valaki ennyire primitív, hogy még az üzlet se jut eszébe, hogy legalább esély legyen arra hogy a kicsik jó helyre kerüljenek! Valaki magyarázza meg ezt nekem, ha van egyáltalán értelmes magyarázat, mert ezt nem tudom feldolgozni? Ez a nő vajon ha gyereket szül, azt is azonnal beadja az árvaházba, mert ugye megcsinálni jó volt, de amúgy nem kell...?



2014. aug. 2. 08:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Szerintem is olyan lehet. Aztán mikor a kölykök anyatejen kívül mást is szerettek volna enni, akkor elgondolkodott a gazdi, hogy mégse olyan cukik...
2014. aug. 2. 11:06
 12/27 anonim ***** válasza:
51%
de Prüntyi kutyus öszes kölyke új családhoz költözött... forrás facebook.
2014. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Aha remek, remélem nem fognak két nap múlva meghalni oltások és féreghajtás hiányában.
2014. aug. 2. 11:30
 14/27 A kérdező kommentje:

Képzeljétek kaptam egy privát üzit:

"Mert a kutya jól éri magát. És neki nem kell kölyök, ezért adja el, de mond meg TE, hogy mi értelme a pénznek anélkül, hogy semmi szeretet, sem semmit nem kapunk melléje. Nem oltotta be és ennyi! Biztos engedi, hogy a jövőbeli gazdája oltsa be, mert vannak akik hisztiznek azért mert nem olyan oltást adtak valakinek, mint amilyent ők akarnak. Nem adott oltást, és árát se kérte. És ki nem szarja le a törvényt?!"


Betojok, hogy léteik ilyen ember, és kutyája is van, és még életben van és egészséges...

2014. aug. 2. 11:41
 15/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%
Ilyen emberek mint te még a kákán is csomót keresnek.
2014. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Miért, szerintetek kifogástalan hirdetés volt? Engem csak érdekelt, milyen indíttatásból elleti valaki a kutyáját ha pénzt nem lát benne és még csak nem is szereti a kölyköket.
2014. aug. 2. 20:19
 17/27 anonim ***** válasza:

Akkor, most mondok két meredek történetet, a velünk szembe szomszédnak van két kutyája, természetesen az egyik szuka a másik kan. Egy láncon van mindkettő, egész nap összezárva. A szuka minden tüzelésnél ellik. Most is van kettő kiskutya, kiváncsi vagyok mi lesz a sorsuk. Az előző ellésből négy kiskutya született, azokon túl adtak, ki tudja hogyan.

A másik még meredekebb a férjem munkatársának a szomszédja, pároztatta a roti kutyáját. Az utolsó kettő kölyköt nem tudta eladni, ajándékba kínálták mindenkinek, de mivel nem találtak gazdát, megölték a kiskutyákat. :(

2014. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
17-es pontosan erre gondoltam én is!!
2014. aug. 2. 21:41
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem akar kiskutyát, az ivartslanít, aki akar az meg legyen felelősségteljes!"

Azért becsúszott alom, mert a gazda sem tervezte, csak pl. nem figyelt a parkban vagy kiszökött a kutya vagy beszökött hozzá egy másik vagy akármi. Persze, kellene rá figyelni és ivartalanítani (mindet, amelyik nem fajtatiszta mindenféle papírokkal, mert nem kell több kutya, és nem kell egyik este arra gondolni, hogy na én holnaptól tenyésztő leszek, és nem kell pároztatni kutyákat csakis a rendes, hivatalos tenyésztőknek, amúgy mindegyiket érdemesebb lenne ivartalanítani, még a fajtatisztákat is, sőt rendes tenyésztő eleve ivartalanításra kötelezi a vevőket és nem engedi, hogy mindenféle kölyköt lehozzanak a kutyájával később, csak mert az szép és egészséges, attól még a másik kutya és a kölykök nem lesznek azok).

Sajnos nem tökéletes világban élünk, az emberek többsége egyáltalán nem felelősségteljes, még mindig ott tartunk, hogy sokan az ivartalanítást is ellenzik, vagy akár nem is tudnak róla szinte semmit. Ilyen állapotok között még azért ne várjuk el, hogy mindenki szépen elviszi ivartalanítani a kutyáját (pláne amilyen drága néhol és bizony nem csak az vesz magához kutyát, aki megfelelően tud róla gondoskodni, a legtöbb gazda tápból is olcsót vesz, ha vesz néha, mert amúgy moslékot, maradékot kap a kutya és kész, főzni meg még kevesebben főznek rájuk).


Kellene valami szabályozás, de nem akarok most politizálni, de nyilván ti is látjátok, hogy mi megy az országban, más, komoly problémákat sem tudnak megoldani és úgy tűnik nem is nagyon akarnak vele foglalkozni. Tehát arra várhatunk, hogy majd a "fejesek" intézkednek, pláne ebben az országban... Meg arra is várhatunk, hogy az embereknek több esze lesz, mert sajnos nem... Meg kell próbálni beszélni az ilyen emberekkel és elmagyarázni nekik szépen, hogy miért ne csinálják azt, amit csinálnak és javasolni nekik helyette valami mást. Legtöbbször sajnos ez sem ér semmit, de vannak akik ilyenkor megértik és letesznek a tervükről, tehát nagy ritkán azért megéri. Egyébként tudom, hogy nem érdemlik meg a kedves hangot, de ha rájuk ripakodik az ember, hogy mit csinálnak, akkor már eleve ellenségesek lesznek és nem kerülnek befogadó állapotba és nem lehet velük megtalálni a közös hangot és elmagyarázni, hogy jobb lenne, ha ivartalanítva lenne a kedvencük és ugyanolyan aranyosak azok a kicsik is (ha már mindenáron akarnak, pl. a gyerekeknek egyszer) amiket befogadnak, örökbefogadnak és nem kell nekik gyártani. Manapság meg már annyi a hirdetős szaporító, hogy nem is éri meg otthon szaporítgatni pénzért, mert egyszerűen nincs akkora kereslet, rajtuk marad a kutya.

2014. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
Való igazat szóltál utolsó! :)
2014. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!