Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Az elképzeléseim szerint egy okos, energikus, de nem agresszív kutyust szeretnék... Lehet munkavonalú is, nagyon sokat szeretnék vele foglalkozni. A napi 3 séta belefér + szeretnék vele napi szinten futni is járni, ha az időm engedi, de hetente 3x mindenképpen... Ami lényeges, hogy nagyobbacska legyen és az sem hátrány, ha alkalmas házőrzésre. Eddig én a németjucira, a rottira, a dobermannra és a boxerre gondoltam, de várok még több javaslatot. Hosszan érveljetek! Köszi! :)

2014. aug. 5. 23:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk dobermann lakik kint, szigetelt házba. Semmi baja.
2014. aug. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én tuti valami menhelyes keveréket vinnék haza, ők általánosságban szívósabbak is mint a fajtatiszta kutyák :)


Ez a teszt....Bullterrierre ezt írja:

"Ugyanakkor örökölten agresszív más kutyákkal szemben, leginkább egyetlen kutyaként tartható. "


Keverék kutyám legjobb haverjai bullterrierek (és pitbullok) :D

2014. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

"nem agressziv" - gondolom itt a fajtajellemzőire gondolsz, mivel minden kutya olyan amilyenre neveled, de ez esetbe a roti kiesett.

Okos, energikus - boxer, de ő makacs is, de öregkorára is nagyon játékos marad, hosszabb túrákat annyira nem bírja ha gyors, mivel nyomott az orra és nehezebben kap levegőt, de hatalmas erő és kitartás van bennük.(jelenleg van egy öreg és egy majdnem 1 éves boxerünk.)

Dobermannt annyira nem ismerem, de erős és sportos kutya.

Szerintem a németjuhász lenne a legmegfelelőbb, nagyon okos, hűséges, kitartó, energikus és őrző-védő kutya.

2014. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

dobermannt és boxert is lehet kinti kutyának tartani, ha télen rendelkezésükre áll meleg kutyaház!!!!!

és attól hogy családtag, az még nem azt jelenti, hogy bent kell élnie a házban az emberekkel

kinti kutya is lehet a család tagja

2014. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!