Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kiskutyám nagyon...

11 hetes kiskutyám nagyon agresszív. Mit csináljak? Vagy ez betudható a játékosságának?

Figyelt kérdés
2 hete van nálunk. Állandóan meg ahar harapni, sokszor sikerül is neki de nem csak így megrágcsál de nem is akarja abbahagyni.Ha rászólok és megszidom csak még jobban folytatja. Ilyenkor be szoktuk zárni amíg meg nem nyugszik. Meg pl mindig mikor játszunk nem lehet tőle elvenni a játékot mert azt is rágcsálja és nagyon morog. Tegnap meg el akarta vinni a papucsomat és ki akartam venni a szájából és nagyon morgott és úgy szorította a fogaival hogy lett rajta egy csomó lyuk. Utánna amikor kitéptem a szájából akkor meg beleharapott a bokámba...Van neki sok játéka, nincs előtte sose mind1ik, de mégsem azokat rágja hanem engem és aki a közelébe megy, ja meg a cipőket és a vezetékeket. Ez normális?
2014. aug. 6. 21:55
 1/5 anonim válasza:
49%
Az Isten áldjon meg! Vidd el egy másik kutyakölyökhöz játszani. Vagy egy nagy kutyához, amelyik majd egyszer csak megunja, hogy harapdálja és visszaharap. Akkor majd rájön, hogy viselkedni kellene.
2014. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már próbáltam nagy kutyával is és picikkel is de velük nem jáccott csak körbeszaglászták egymást és leült.
2014. aug. 6. 22:09
 3/5 sippara ***** válasza:
100%

11 hetes, maximum pár kiló, ne szórakozz már...


"Állandóan meg ahar harapni, sokszor sikerül is neki de nem csak így megrágcsál de nem is akarja abbahagyni."


Mi az, hogy nem akarja abbahagyni??? Hát megfogod, és abbahagyatod vele, ő pár kiló, te meg minimum tízszer, tizenötször annyi.


"Ha rászólok és megszidom csak még jobban folytatja."


Valószínűleg azért, mert 11 hetesen még nem beszél magyarul - egyébként később se fog magától megtanulni. Határozottan azt mondod, hogy "nem", majd abbahagyatod, amit csinál (mást adsz a szájába, elvonod a figyelmét játékkal, felállsz és ott hagyod).


"Tegnap meg el akarta vinni a papucsomat és ki akartam venni a szájából és nagyon morgott"


Ne "ki akard venni", hanem fogd meg a kutya száját, és vedd ki belőle, amit ki kell venned. Kész. Ne játssz vele.


"Utánna amikor kitéptem a szájából akkor meg beleharapott a bokámba"


Ilyenkor egyrészt figyelünk, hogy ne tudjon odakapni, másrészt megfogod a piciny grabancát, és odébb teszed, vagy lábbal arrébb lököd.


"Van neki sok játéka, nincs előtte sose mind1ik, de mégsem azokat rágja hanem engem és aki a közelébe megy, ja meg a cipőket és a vezetékeket. Ez normális?"


Normális, ha nem mutatjátok meg neki, mit vártok el tőle. Ha olyat rág, amit nem kéne, határozott nem/fúj kíséretében kiveszed a szájából, és vagy elveszed a kutyától és mást adsz helyette, vagy a kutyát rakod arrébb (ha a rágcsa nem mozdítható), és úgy adsz neki mást, vagy egyszerűen bármilyen rágható játékkal elkezdesz vele játszani, hogy arra figyeljen. Kicsi még, óvatosan lehet formálni a viselkedését, amikor valami olyat tiltasz, ami ösztönös (ilyen most a világgal való ismerkedés, később a fogváltás miatti rágcsálás), mindig adj neki egy "legális alternatívát": cipő helyett játékot vagy rágócsontot, kábel helyett kötelet, a kezed helyett szintén játékot.

2014. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Segítség! Én nem értem, hogy mer valaki úgy kutyát venni, hogy még a kölyök kutyák alapvető tulajdonságairól sem tud semmit, nem olvasott semmit.... mi lesz később??? Nyugtass meg, hogy valami könnyen kezelhető fajta és nem egy őrzővédő !
2014. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megynyugtatlak nem egy őrzővédő csak az eddigi kölyökkutyáim sose csináltak ilyet.
2014. aug. 7. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!