Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot nekem? Mivel...

Adnátok tanácsot nekem? Mivel tudnám elijeszteni?

Figyelt kérdés

Esténként sétálok a kutyámmal, és most már rendszeressé válik, hogy egy bizonyos otthonról elszökött kutya(nem tudom kié)sétánk során koslat utánunk, zaklatja a kutyámat, és halálra idegesít minket. Bántani, megdobálni,fájdalmat okozni nem szeretnék neki, de muszáj valahogy megoldást találnom, hogy táguljon mellőlünk. Amúgy nem agresszív, de ha összemar a kutyámmal, az akármit kiválthat mindkettejüknél!Kiabálással max 5 msp-ig tudok rá hatni, aztán megint jön utánunk! Irtó kellemetlen így sétálni!

Várom az ötleteiteket!

Azt hagyjuk, hogy keressem meg a gazdáját, mert biztos vagyok benne, hogy tudja, hogy minden nap meglóg a kutyája, csak nem érdekli!



2014. aug. 7. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd végig, hogy kié lehet. Ha nem lesz meg a gazdi, akkor pedig hívd ki a helyi állatmenhelyt.
2014. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Próbáltál már másik útvonalon sétálni a kutyáddal?
2014. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
üvölts rá, amint látod hogy már fordul is vissza kezdj el felé rohanni
2014. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
85%
Én ilyenkor azt szoktam csinálni (hasonló cipőben jártam), hogy elkezdek "toporzékolni"(a lábaimmal dobbantok) , közben kiabálok és felé tartok. Igaz egy pár szomszédom hülyének nézett, de bevált! Sok sikert!
2014. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Erre felé régebben sok kóbor eb volt.Aztán volt nálunk táp mindig,mert ha azt eldobáltuk békén hagytak minket.Egy pár szemet csak pár méterre.Utána meg jó messzire :DDD elkezdi keresni mert többet eldobáltam.Aztán leléptünk. Volt,hogy egyszer egy labdánk bánta,azt dobtam el neki jó messzire,be a bokorba hagy keresse.


De ha ezek nem működnek,akkor egyszerűen hangos MÉSZINNEN!!! aztán felé dobbantani párat. Ez is hatásos volt.


A másik amit csináltunk,mert sok kóbor eb lett,főleg nagytestűek falkában. Hívtuk a menhelyet,hogy vigyék el.Egy darabig nem jött senki értük.Majd több kutyás ismerős is,meg gondolom mások is betelefonáltak és a sok bejelentés hatására kijöttek és befogták az összeset.

De ez régen volt,lehet most elég ha kihívod te őket.

2014. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha egyedül megyek ki vele, mindig van nálam gázspré. Még sosem használtam, de nem kockáztatom meg hogy egyszer nincs nálam és pont akkor támad meg valami nagytestű veszett dög.

Mikor a párom is velem van, persze nyugodtabb vagyok, olyankor rá bízom a dogot.

Ha az a kutya agressz lenne, szerintem már rég megtámadott volna, de nem tette. Elég ha csak elijeszted, rákiabálsz, dobbantasz egyet a lábaddal. Érezze hogy te vagy az erősebb.

2014. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az itthoni kutyabefogás nem egyszerű...a kiabálásomat már ismeri a város, meg a toporzékolásomat is!

Még valami?

2014. aug. 7. 14:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Más útvonalon?

Ez a dög mindig épp arra jár, amerre mi.

2014. aug. 7. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
akkor fogadd be :)
2014. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tüzel véletlen?
2014. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!