Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja végigbírni az...

Mikor fogja végigbírni az éjszakát?

Figyelt kérdés

Van egy 4-5 hónapos nagytestű kutyám. Napközben ha 4 óránként kiengedem, nincsen vele semmi gond, de ha 4-nél több órára elmegyek itthonról vagy este ha lefekszek, reggelre mindig bepisil.

Általában hajnalban is kiengedem, ilyenkor minden rendben van reggelig, de nem mindig hallom, hogy ki akar menni, pedig szól.


Mikor fogja már végigbírni az éjszakát?


2010. jan. 12. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Napirender kell kidolgoznod. Ha pontosan van etetve és elégszer van sétáltatva, akkor a kutyák nagy többsége ,,kibírja˝ az éjszakát.

De ha súlyosnak látod a helyzetet, akkor ajánlott megnézetni dokival, nehogy valami baj legyen.

2010. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*Napirendet
2010. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

19:50-es vagyok


Ezt olvasd el a ,,Táplálék mennyisége˝ és ,,Az etetés˝

címszó alatt:


[link]

2010. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Naponta 3x kap enni:

7 óra

14 óra

20 óra


A napi adagja van 3 felé osztva.

Minőségi száraz tápot eszik, nem kövér, víz mindig van előtte.


Etetés előtt mindig a kertben van 30-60 percet, de ha jó az idő, akkor órákat kint van.

Sötétben, hidegben nem merem kint hagyni, de min. 30 perc mindig megvan és szoktam látni, hogy elvégzi a dolgát.

Csak a pisivel van probléma idebent.

Kaja után kb. 2 órával is mindig kiengedem.


Nem tudom enni idős kutyánál mennyi a normális, mármint az az idő amíg vissza tudja tartani.


Ha a doki megnézi, mit nézzen?

2010. jan. 12. 20:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Este már vedd el előle a vizet. Úgy csináld, hogy az esti etetés legyen előbb, mert azután muszály innia ugye, majd kb. 1 órával utána vidd le, akkor azt kipisili, és reggelig kibírja víz nélkül. Ha nagyon akarsz, adj a táljába 1-2 jégkockát, ha szomjas azt szopogatja.
2010. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem lesz baja, ha egész este nem iszik?

Olyan 22 körül szoktam lefeküdni és 8-kor kelek.

2010. jan. 12. 20:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Én is ebben a cipőben vagyok, és nem egy ismerősöm nevelt fel kölyköt, nagy testűeket is, ők megnyugtattak. Egymástól független emberek egyöntetűen mondták, hogy a kutyáik 7 hónapos korukra érték azt el, hogy kibírták egész éjjel/egész nap. Légy türelemmel. Tudom, milyen fárasztó minden nap fölmosással kezdeni, de el fog múlni. Valószínűleg még nem elég fejlett ehhez a szervezete. Szerintem hagyd előtte a vizet. A kutya előtt MINDIG kell, hogy legyen víz! Egyébként is, ha nem iszik is be tud pisilni... A kutyák be tudják osztani a pisit... :) (Lásd territoriális ösztön - jelölés.)
2010. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem is az, hogy fárasztó takarítani, inkább kb. 3 órával a tervezettnél hamarabb felkelni és ha nem hallom, akkor reggel a lelkiismeret furdalás, hogy órák óta a nedves pléden fekszik (Ketrecben van, ha nem vagyok itthon és éjszaka is, ezért ázik el szegénykém).


Felfázni mondjuk nem fog, mert meleg van, csak gondolom kényelmetlen neki. :(


És ilyenkor megfordul a fejemben, hogy tényleg nem tuda volna még kb. 3 órát tartani?


De akkor ez normális? Mármint még a szervezete nincs kész több órára?

2010. jan. 12. 21:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónaposan még belefér... Nekünk is nagy kutyánk van, igaz ő kerti kutya, de épp betöltötte az 5 hónapot, mikor elmentünk vele 1 hétig nyaralni, és akkor velünk aludt. Teljesen szobatisztának bizonyult, viszont én 22-23 óra körül is kivittem, és reggel 6-kor megint kivittem. Azután 8 hónapos korában is voltunk üdülni, akkor meg már az egész éjszakát kibírta (végigaludta). Szerintem Te is feküdj le kicsit később és kelj korábban mégy pár hónapig. Pár hónapot ki lehet bírni kevesebb alvással is.
2010. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a baj akkor van, ha már 8 hónapos, de még mindig nem bírja.
2010. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!