Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért érzek így a kutyusom...

Miért érzek így a kutyusom iránt? Utálom magam ezért.

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vesztettem el a legelső kiskutyám, már beteg volt, de ez az elején nem derült ki..miután hazahoztam, rá egy hétre itt hagyott minket. Végig néztük a szenvedését, a napjaink azzal teltek,hogy orvostól orvosig járkáltunk vele, de már nem tudtak segíteni rajta, inkább rontottak a helyzetén szegénykémnek.. Saját kezemmel temettem el, a kis halott testét én nekem kellett végső nyugalomra helyeznem..hatalmas trauma volt nekem, mert már évek óta szerettem volna egy ilyen kis barátot. A történtek után, kb 2 hónappal, kaptam egy ugyan ilyen fajtájú kiskutyát, kisértetiesen hasonlít a halott kiskutyámra. Először nem szerettem volna, mert még nem hevertem ki teljesen a tragédiát, de utánna nagyon beleszerettem. Viszont néha mikor rosszalkodik, nagyon feltud dühíteni és azon jár az eszem,hogy bárcsak az első kiskutyám lenne itt velem és,hogy a mostani kutyám sosem lesz olyan jó,mint az volt. Kicsit többre tartom a halott kiskutyámat, mint őt. Hatalmas bűntudat szokott az ilyen gondolatok után nehezedni rám és néha a sírás is rámtör. Ha látok egy fényképet az első kutyámról és utánna ránézek a mostanira, mindig megállapítom,hogy sokkal csúnyább és ilyesmi dolgok. Tudom,hogy én vagyok a hibás, hiszen ő nem tehet semmiről és nem kellene büntetnem ezért, hiszen nem érdemli ezt tőlem.. el fognak múlni ezek a gondolataim?? :(
2010. jan. 12. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

És nem lehet, hogy "fentről" a volt kutyusod intézte el, hogy a mostani kutyusod jó helyre kerüljön pl: Hozzád? Nem lehet hogy érezte, hogy jó gazdi vagy? Lehet hogy még neki volt bűntudata, hogy ennyi fájdalmat okozott neked (elpusztulása, szenvedése) és ezzel akar kárpótolni?

Ha sok időt töltötök egymással, tuti meg fogod kedvelni! Nekem is volt kisállatom (csincsillám) amit nagyon megsirattam, aztán kaptam egy másik ugyan olyat...nem szerettem egy ideig, de aztán belopta magát a szívembe az egyéniségével...több mint 10 évig volt velem :)

2010. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

én ugyanezt éltem meg nem rég a cicámmal de most már annyira szeretem és örülök h velem van legalább ő és ezt a nővéremnek köszönhetem mert én nem ezen az oldalon kérdeztem hanem a nővéremet és ahogy a kérdés elhagyta a számat utána rögtön lelkiismeret fordulásom volt lehet h neked is és nekem azt mondta h örüljek h legalább ő itt van velem és ez nem véletlen h a másik cicám eltünt és gondoljak bele h ha most a másik ciám látna mit gondolna rólam ezen rengeteget gondolkozztam és arra jutottam ebben a témában újra kezdem tiszta lap legyél sokat a kutyáddal és tedd el egy időre a régi kutyusodról a képeket és elő ne vedd tanítsd a kutyust legyen siker élményed és a kutyusnak is ha jobb lesz az idő akkor el lehet menni rétre sétálni stb...

am milyen fajta a kutya?

2010. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azert erzel igy, mert kaptad a kiskutyat.

Tudni illik, a kiskutya kivalasztasa olyan, mint a pasik kozott kivalasztani azt, amelyiktol gyereket szeretnel.

Ha te magad valaszthattad volna ki, hogy melyik kiskutyat valaszd a halott kiskutyad helyebe, akkor biztos addig kutakodtal volna a tenyesztoknel, amig egy pontosan olyan tulajdonsagokkal, vagy meg annal is jobb tulajdonsagokkal rendelkezo kutyust talaltal volna.

Ha az ember sajat maga valaszt, akkor elegedett csak.

Meg aranynyaklancot sem ugy valaszt az ember, hogy bemegy az elso adando boltba es ramutat egyre talalomra es azt megveszi, hanem rengeteg boltot vegigjar, esetleg meg az interneten is tajekozodik es a leheto legszebbet valasztja azokbol, amelyikek passzolnak a penztarcajahoz.

Kutyat ajandekozni nem illik.

2010. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!