Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes hazban elok! Ti hany...

Kertes hazban elok! Ti hany orara hagyjatok magara a kutyatokat hetkoznap, munkaidoben?

Figyelt kérdés

2014. aug. 8. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egész nap kint van, nagyon megbízható, okos kutya.
2014. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Sajnos mi elég sokat, mert mindig dolgozunk. De nap végen pedig elviszem egy kiadós sétára és lefárasztom. :-) . Amúgy olyan 8 órát biztos egyedül vannak a kutyáink.
2014. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi 12 órázunk a párommal. Ez heti 3-4 napot jelent, de ritka az, hogy egyszerre vagyunk el otthonról.

Border collienk van, de jól bírja, mert a szabad napokon sokat foglalkozunk vele és heti 2 napon kutyasuliba is járunk. Illetve ha másnap nem dolgozom, akkor még munka után, este is foglalkozok vele fél-1 órát.

2014. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Itthon dolgozok és egész nap velem vannak. 1-2 órára szoktam elugrani, míg kidobom az ügyfeleimnek a rendeléseiket, de inkább házhoz jönnek. Szóval nem hogy egyedül nincsenek, de inkább több embert látnak, mint az átlagos kerti kutyák. Azt már megszokták, hogy nagyjából mikor megyek el, mikor jövök. Előfordult, hogy elmentünk este bulizni, (szerencsére ez ritka) olyankor nagyon kétségbe esnek és amikor késve érünk haza, leszedik a ruhámat örömükben. Nem tudom ez mennyire jó, mert eléggé félve utaznék el több napra. Pedig kilátásban van egy hosszú hétvége, kicsit félek, természetesen volna aki etesse őket, de folyton velem vannak.
2014. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A felsö szomszedunk sokat kirandul, a kutya egyedül van otthon. A kutyajat meg nem lattam, csak a lepcsöhazban hallani.

Igy ezen en is gondolkodtam. Felenk rengeteg kutya van, es mindenki viszi a gyerekeket ugyanugy mindenhova, mint mi. Egesz napos elmenyparkok, vidampark-felek, allatkert, strandolni...stb. A kis telkek miatt felenk a kertek max. 20 negyzetmeteresek, vagy emeleti lakas. Rengeteg tamadas er a "kutyaellenessegem" miatt ezen a forumon, mert sztem a kutya olyanoknak valo, akiknek az eletformaja ehhez igazodik, pl. egyedülallok, idösebbek. "Kutyaelleneskent" azt mondom, hadd erezze a kutya is jol magat. :) (Persze mar kioktattak, h a mai kutyak nem közönseges kutyak, mint regen, ezeket a mai körülmenyekhez igazodva "gyartjak", pl. faznanak kint es gondolom, ebben is.)

2014. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12 órában dolgozom, fél óra az út a munkahelyemre, így 13 órát van egyedül a kutyám + az ideiglenes. Éjszaka dolgozom, úgyhogy az idő nagy részét átalusszák, gondolom. Reggel hatkor a kapuban várnak. 3-4 napot dolgozom hetente, úgyhogy tulajdonképpen elég sokat vagyok itthon velük.


Cáfolnám azt, hogy egyedülállók és idősek életritmusához való csak a kutya. Egy idős többnyire nem tudja a kutyát kellően lemozgatni, társaságba vinni, aki egyedülálló, az meg maradjon is az az elkövetkezendő 10-15 évben? A kutyák szeretik a családot, ha több ember veszi őket körül, az enyém rendesen kivirul, mikor nem egyedül vagyok itthon, hanem itthon van a párom vagy a testvérem. Ilyenkor is pont ugyan annyit foglalkozok vele, mint amikor egyedül vagyok itthon. Igaz, ő nem kinti kutya, hanem kinti-benti, az ajtó állandóan nyitva, így kedvére járkálhat.

2014. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csaladoskent is lehet kutyat tartani, az meg, hogy faznak, hat igen, egy yorkit nem kene kirakni a kertbe egesz napra telen.
2014. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!1 eves kutyat napi 5-8 orara egyedul lehet hagyni hetkoznap,ezek szerint,ha elotte hozzaszoktatom az egyedullethez?
2014. aug. 8. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg tudja szokni.

Nálam más a helyzet mint átlag embereknél. A kutyáim velelm dolgoznak. 24 órábol 24 órát velük vagyok. Max akkor vannak egyedül 3 4 órát ha vásárolni megyek. De akkor meg a családtagok kiengeduk a kertbe őket pisilni meg napozni.

2014. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igy irtam: "olyanoknak valo, akiknek az eletformaja ehhez igazodik, pl. egyedülallok, idösebbek".


Ez nem jelenti azt, hogy:

- feltetlenül minden egyedülallonak es idösebbnek valo lenne,

- hogy az idösek, egyedülalloak ezaltal le vannak irva, be vannak skatulyazva.


De jelenti azt, hogy:

- akiknek az eletformaja ehhez igazodik. Az egyedülallo es idösebb csak 1-1 lehetseges pelda, nyilvan van mas pelda is, mint a 9-es valaszolo. Ö is belefer abba, h eletformaja ehhez igazodik, pedig nem biztos, h egyedülallo vagy idös, ugye? Akik a kutyatartasban kedvüket lelik, jol erzik igy magukat, ezert eletformajukat eleve ugy alakitjak, h figyelembeveszik a kutyat. Lehetne tovabb ragozni, de minek? A lenyeg az elsö mondatban benne volt.


5.

2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!