Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám mostanában bántja a...

Kutyám mostanában bántja a macskákat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éves kutyus, de születése óta cicákkal él együtt.

Eddig nem is bántotta..

Tegnapelőtt vettem észre, hogy ok nélkül odakapott az egyik macskámnak (nagy cica).

Viszont ma evés közben odament az egyik kismacska hozzá és megrángatta elég rendesen és most sántít.. Itt még érthető, hogy miért bántotta, de eddig még ennél se szokta.

Morogni szokott ilyenkor meg "odakap", viszont ezt nem úgy kell értelmezni, hanem csak úgy csinált, mintha..

3. kiscicát is bántotta ma.. nyugodtan sétált a cica erre odament és letámadta. A macska szeme véres lett:(

Ráüvöltöttünk határozottan és el is ment onnan, egy ideig nem jött elő.

Ez miért van? Nem értem. Nem ilyen..


2014. aug. 10. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivaros?
2014. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy volt egy rossz tapasztalata egy macskával? akár spontán megtámadhatta egy kobor macska
2014. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.: az

2.: nemhiszem.

félek, hogy máskor nem ússzák meg ennyivel:(

2014. aug. 10. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ivartalanítani kellene a kutyát, utána ugyanolyan lenne, mint régen
2014. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy ehez bármi köze lenne hogy ivaros, főleg ha eddig semmi baja nem volt.Esetleg szuka és most tüzel? maximum akkor tudnám ezt elképzelni.
2014. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valamelyik macska kapott oda neki(nemrég,egy idegen pl.) és most mindegyikre haragszik.Az én kutyámat (most 1 éves ) úgy tanítottam,hogy mit nem szabad,hogy nem engedtem a cicám közelébe,mert tudtam,hogy túl durván játszott volna vele (mint pl. a cipőkkel,stb.amiket szanaszét rágott) és nem akartam,hogy akármelyik is megsérüljön.Ha a cicám véletlenül odakapott volna neki,akkor most biztosan gyűlölné őket,de így már nem támadja le és nem is nagyon foglalkozik vele.Inkább a kutyával foglalkoztam akkor és talán ezért sem izgatja ma már nagyon a cica.(Néha azért szalad utána most is,de csak játszani szeretne.)Közben csak a "nem" szót mondogattam neki mindig,határozottan és hangosan,amikor vmi olyat csinált,amit nem szabad lett volna neki,igaz ma is megkergeti a csirkéket újra,de azért mert a többi cstag csak ráordít és közben a nevét mondja,nem pedig a "nem" szót.És így ő nem érti.(Már kevesebbet vagyok itthon azért kezdett el megint "csirkézni")Én néha az elején légycsapót is használtam és közben a nem szót mondtam,de csak kicsit legyintettem rá,hogy tanulja meg,mit nem szabad.

Az idősebb kutyámat mindig elzavarta a kajás tál elől és még az elején morgott is rá és meg is harapta,az meg inkább odébb ballagott,ilyenkor utána vittem a tálat,hogy azt is tanulja meg,hogy az közös kaja,nem csak ő ehet belőle.Akkor csak lesett,hogy most mi van.Többet akkor ő már nem kap?Utána visszavittem neki is,így már tudja,hogy nem csak ő van a világon.Most meg mikor viszem ki a kaját,ő jön oda utolsónak,de ha bemegyek, az utolsó falat(nem sok) még mindig az övé.Ha kajadarabokat adok nekik,először elvette a másiktól,de azt is megtanulta, most már,hogy "egy neked egy neki" és nem lopja el a másiktól.Sajna nekünk kell tudni "kutyául",hogy megértessük magunkat velük.

2014. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!