Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van joguk elkérni a törzskönyv...

Van joguk elkérni a törzskönyv másolatát?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó témakörhöz írom a kérdésem,ezért előre is bocsi!


A napokban kaptunk egy ebösszeíró lapot. Elég sok mindenre rákérdeznek, így pl.: tulajdonos adatai, veszettség elleni oltás időpontja, oltóanyag fajtája, oltóanyag száma,orvos neve, kamarai száma, ha van útlevele a kutyának,akkor annak az adatai, az okmányt kiállító orvos adatai, ha ivartalanított a kutya,ennek időpontja, ivartalanítást végző állatorvos adatai, chip beültetésének időpontja, száma, beültetést végződoki adatai, kutya neve, hívóneve, fajtája/fajtajellege stb. és a végén olvasható, hogy amennyien a kutya elismert tenyésztőtől származik,úgy a kutya származási lapjának másolatát is kérik csatolni!


Nos a kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok a törzskönyv másolatát az önkormányzat rendelkezésére bocsátani? Joguk van elkérni?


Őszintén szólva nem igazán értem, hogy ez miért olyan fontos, illetve, hogy ha már az állatvédelmi törvényre hivatkoznak, akkor miért nem kérik a tulajdonost, hogy nyilatkozzon többek közt a kutya tartási körülményeiről pl.: láncra van e kötve, ha igen mennyi időre, mekkora láncra ...és sorolhatnám!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 10. 23:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Elkérni talán joguk van, de ami számodra lényegesebb, hogy soha senki nem fog hozzád bekopogni, hogy nono, láttuk ám, hogy a Fifike törzskönyves, és nem csatoltad a TK másolatot! Nem tudom, miért érdekli őket, de nem hivatalos okirat, szóval ha megkérdezik, akkor elveszett, helló, büntess meg. Hagyd a fenébe, ha nem akarod csatolni, ne csináld.
2014. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván van, különben nem kérnék. Én csak azt nem értem, miért ilyen nagy probléma ez? Lemásolod és csatolod, ha meg nem, mert titok, vagy nem tudom, neked ez akkora probléma, akkor meg nem.
2014. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes.... hozzánk még nem érkezett ilyesmi az önkorm.tól. Kérdezd meg a tenyésztőt, mit szól hozzá!
2014. aug. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nem titok,hogy van törzskönyvük,csak nem értem, hogy ez az önkormányzatnak miért olyan fontos?! Ez nekem kicsit olyan,mintha mondjuk házvásárláshoz felvennék hitelt és a bank kérdőívében az szerepel,hogy amennyiben rendelkezem felsőfokú végzettséggel,akkor csatoljam a diplomám másolatát is...ez sem titok, hogy az ember rendelkezik e ilyen képesítéssel vagy sem, de azért furcsállanám a dolgot.


Gondolom azért írják össze a kutyákat a faluban, mert a későbbiekben szeretnék bevezetni az ebadót...lehet hülyeség, csak az jutott az eszembe, hogy a törzskönyveseknek esetleg többet kell fizetniük,mert aki úgymond nem sajnálta rá a pénzt,az tud majd perkálni?!

2014. aug. 11. 00:07
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem rohadtul semmi közük hozzá, hogy fajtatiszta-e a kutyám és hogy kik a felmenői, ezért én egyik kutyám származási lap másolatát se mellékeltem. Egy esetben tudom elképzelni ennek az információnak a létjogosultságát, mégpedig akkor, ha ez alapján az "önbevallás" alapján akarják kivetni az ebadót. Mivel a magyar fajták mentesülnek az ebadó alól, ebben az esetben ezt a gazdinak igazolnia is kell valahogy. Minden más fajtánál viszont tök felesleges a származási lap.
2014. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva.

A nem fajtatiszta ebekre terveznek magasabb adókulcsot. Meg elviekben ivartalanítási kötelezettséget a származási lappal nem rendelkező ebek esetében. Majd. Tán 2016-tól vagy 2018-tól.

2014. aug. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Igen, igazad lehet, arról meg is feledkeztem, hogy a magyar fajtájúakra nem szabnak ki ebadót és így az indoklásod érthető...bár jobban belegondolva, ha jól tudom ezek keverékei is mentesek, viszont nekik meg ugye nincs TK-ük, max. egy állatorvos adhatna egy igazolást a gazdiknak, illetve sok kutya van amelyik fajtatiszta, de nincs származási lapjuk...


A többieknek is köszönöm az eddigi hozzászólást/véleményt!


Aki még megosztaná ezzel kapcsolatban a véleményét, tapasztalatát, az ne fogja vissza magát :)


Nyilván nem ez az élet egyik legfontosabb kérdése :), de engem tényleg érdekel/foglalkoztat a dolog, hiszen számunkra most vált aktuálissá.


Akiknél már régebben megtörtént az összeírás, azoknál is a fentiekre kérdeztek rá?

2014. aug. 11. 00:25
 8/22 A kérdező kommentje:
Amíg a válaszomat írtam,látom jött még egy komment,erre reagálnék...érdekes amit írtál, erről még nem hallottam! Ha ez igaz, akkor sajnos még biztos lesz olyan kutyus, akit elaltatnak, vagy kidobnak, mert egy ivartalanítás ugye nem kevés pénzbe kerül (nekünk csak a szuka van ivartalanítva, az ő műtéti költsége több,mint 30 000 Ft volt (közepes termetű) egy évvel ezelőtt).
2014. aug. 11. 00:31
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A magyar fajták keverékei nem mentesülnek az ebadó alól. Benne is van a törvénben, hogy igazolni kell a származását-
2014. aug. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Értem! Bevallom nem böngésztem végig a törvényt, mert eddig nem érintett különösebben a dolog.
2014. aug. 11. 01:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!