Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van joguk elkérni a törzskönyv...

Van joguk elkérni a törzskönyv másolatát?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó témakörhöz írom a kérdésem,ezért előre is bocsi!


A napokban kaptunk egy ebösszeíró lapot. Elég sok mindenre rákérdeznek, így pl.: tulajdonos adatai, veszettség elleni oltás időpontja, oltóanyag fajtája, oltóanyag száma,orvos neve, kamarai száma, ha van útlevele a kutyának,akkor annak az adatai, az okmányt kiállító orvos adatai, ha ivartalanított a kutya,ennek időpontja, ivartalanítást végző állatorvos adatai, chip beültetésének időpontja, száma, beültetést végződoki adatai, kutya neve, hívóneve, fajtája/fajtajellege stb. és a végén olvasható, hogy amennyien a kutya elismert tenyésztőtől származik,úgy a kutya származási lapjának másolatát is kérik csatolni!


Nos a kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok a törzskönyv másolatát az önkormányzat rendelkezésére bocsátani? Joguk van elkérni?


Őszintén szólva nem igazán értem, hogy ez miért olyan fontos, illetve, hogy ha már az állatvédelmi törvényre hivatkoznak, akkor miért nem kérik a tulajdonost, hogy nyilatkozzon többek közt a kutya tartási körülményeiről pl.: láncra van e kötve, ha igen mennyi időre, mekkora láncra ...és sorolhatnám!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 10. 23:38
1 2 3
 21/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azt még kifelejtettem, hogy nálunk a gyűjtőládák nincsenek lezárva. A doboznak csak egy fedele van, amibe bele is lehet vidáman nézni, és bármikor kiveheti akárki is, az összeírólapokat. Tehát nem csak az illetékes fér hozzá, hanem illetéktelen is.
2014. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!


Ma bevittem az Önkormányzathoz a nyilatkozatokat, mellékeltem hozzájuk a Tk-ek másolatát (bár nekünk még a régi MEOE által kiállítottak vannak). A faluban biztos sok Tk-es kutya van,mert aki átvette kérdezte,hogy mi ez?! :)

Én mondtam a Tk-ek másolata.

Mire ő: Az is kell?

Mondom: oda van írva a lap aljára...

Ő: Ja,most már legalább azt is tudja, hogy hogy néz ki.


:)


Átvételi elismervényt én sem kaptam,így jogos a kérdés, hogy hogy tudom bizonyítani,hogy leadtam. Az ügyintézőtől azt is megtudtam,hogy ha nem vitték volna be az emberek a nyilatkozatot, akkor nekik kellett volna végigmenni a falun fényképezővel...illetve,hogy kötelezték őket államilag az összeírásra,de még ők sem tudják pontosan mit terveznek vele.


Az összeírással amúgy nekem nincs különösebb problémám, még jót is kihozhatnak belőle...

Viszont aki akarta, az így is "elrejtette a kíváncsi szemek elől" a kutyáját...


Azt mondjuk jó dolognak tartanám,ha helyileg szerveznének kutyaiskolákat, amit állami pénzből finanszíroznának... persze erre nulla esély van :( Illetve még ha ingyen is lehetne részt venni rajta,a többség akkor sem menne el,mert itt a faluban is sajnos a kutyához való hozzáállás finoman fogalmazva is elszomorító!


Mindenkinek szép napot! :)

2014. aug. 15. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!