Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv tulajdon képpen...

A törzskönyv tulajdon képpen mire jó?

Figyelt kérdés
Mert mi most nem tenyésztőtől vesszük és az miben számít ha nincs törzskönyve?

2014. aug. 11. 11:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem a törzskönyv miatt veszünk kutyát a rendesebb tenyésztőtől, hanem a rendesebb bánásmód miatt amit a kutya életének első 2 hónapjában kap. Egy életre meghatározza a kutyád viselkedését mindennel szemben, azt hiszem ezt nem kell ecsetelni. A törzskönyv nem csak egy papírfecni, hanem tenyésztőszervezetek igazolják a tenyésztő azon állítását, hogy te német juhász, roti vagy akármilyen fajtájú kutyát vásároltál, és 3 vagy 5 generációra visszamenőleg bizonyítva vannak az ősei. A törzskönyv azt is igazolja, hogy a kutya megfelel az FCI által fajtára vonatkozó leírt hivatalos leírásoknak küllemben és jellemben. Tehát nem csak olyan mintha, hanem tényleg az is. Egy Ferrari sem attól Ferrari, mert

az eladó azt mondta, vagy a szomszéd szerint úgy néz ki.

Azt meg végre mindenkinek a fejébe kéne verni, hogy a törzskönyv nem kerül pénzbe a vevőnek,és nem is ajándék, hanem egyszerűen jár a kutyával együtt.

2014. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Mindenkinek szíve-joga eldöntenie, mi éri meg, mi nem.
2014. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Platypus ***** válasza:
85%

A törzskönyv csupán azt igazolja, hogy a kutyád az, ami. Viszont minden más feltételhez szükséges ez az információ. Ha nem igazolt a származás, akkor nem lehet semmit tenni azért, hogy szebb, jobb vagy egészségesebb legyen. És az ismeretlen származás mögött az esetek többségében nem túl etikus dolgok vannak. Beteg, de mégis szaporított kutyák, közeli rokonok hemzsegnek a családfán meg hasonlók.


A "szülőknek van törzskönyve" meg egy olyan állítás, amit minden egyes szaporított kutyánál elsütnek. És nagyon sok esetben egyértelműen látszik a kutyán hogy keverék. Ne dőlj be ennek, pontosan úgy van törzskönyve az ilyen kutyák szüleinek, ahogy a kínai piacon eredeti swatch órát kínálnak neked.

2014. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
figyeljetek gondoljatok amit szeretnétek. én ismerem azt akitől elhozzuk a kutyust az anya kutyát meg az apakutyát is láttam és szerintem vagyok azzal az emberrel annyira jóban h ne mondjon nekem zöldségeket. de még az is lehet h tud adni törzskönyvet erre még nem tértünk ki, de mindenképpen megkérdezem tőle. az se biztos h onnan hozzuk el de lehet igen ezt még a jövő eldönti.
2014. aug. 11. 15:59
 15/30 anonim ***** válasza:
42%

A szaporított kutya:


- Szülei lehetnek akár közeli rokonok ( vérfertőzés, beltenyészet) és te nem tudsz róla.

- Szülei lehetnek betegek mert nincsennek szűrve ( diszplázia, szív problémák, epilepszia ...)

- Szülőknek hiányozhat foga ( TK-s kutyáknál hibának számít és nem tenyészthető) ami pedig dominánsan öröklődik.

- Szülők lehetnek akár színhibásak is mivel a szaporítónak nem érdeke a fajta jobbá tétele ezért nem is figyeli, hogy a standardhoz közel áll-e a kutya.

- Ha szülőkből rossz párosítást végez ( pl két darab blue merle border collie-nak süket kölykei születnek) akkor az több mint valószinű, hogy a kölykön meglátszik pl: süketség, epilepszia, vakság, mozgás zavar, idegrendszeri betegség ( ideggyengeség, rángatózás).

- A kölykök gyakran púpsérvesek.

- A kölykök többsége oltatlan mert szerintük az fölösleges. A gazdához jutott kutya hány és hasmenése van. Ha nincs oltva parvo vírus miatt megpusztul 1 hét alatt is akár.

- A kiskutyákat rossz minőségű táppal etetik ( de persze rámondják neked, hogy Royal Canin) de ha te nem látod biztosra akkor messzeről jött ember azt mond amit akar.

- A szaporítós kiskutya főleg a ,,mini,, fajták 3 éves korukig sem élnek meg mert betegek.

- A szaporított kutyára 2 év alatt elmegy annyi ( jobb esetben) mind amennyiért már vehettél volna Tenyésztőtől egy szűrt kutyát. Ha csak minden hónapban eltesztek 10 000 Ft-ot akkor durván 1 év alatt ( kevesebb mint 1 év) meg lesz az összeg egy TK-s, szűrt egészséges példányra.

- A szaporított kutyát gyakran eladják fajtatisztaként ami egy merő hülyeség. Így vett ismerősöm Ariadale terrier helyett foxi-t és Rottweiler helyett doberman-t.

- A szaporított kutyákért nem illik elkérni pénzt főleg a fenti párosításért mert a kölykök keverékek. Örüljenek ha ingyen elviszik mert senki nem fog pénzt adni keverékért.

- A szaporított kutyát gyakran idő előtt ( akár 5 hetesen) is gazdához adják. Ilyenkor a kutya nem fog tudni figyelni a gazdájára, nem tanulja meg, hogy hogyan is kell viselkedni emberek és többi kutya között. Egy szóval neveletlen, szocializálatlan. Ennek a legfőbb oka, hogy a kiskutya 5 hetesen kezd el már bátrabban járkálni és felfedezni a világot ( 5 hetes koráig még gyenge, járni is alig bír csak a szopizás a lényeg) és ilyenkor tanítsa meg az anyja ( 5 és 8 hetes kor között), hogy hogyan is illik viselkedni és, hogy ki a falka vezér.


Tenyésztő:


- Szülei nem közeli rokonok ( kivéve vonal tenyésztés de az már más tészta nagyon)

- Szülei szűrve vannak örökletes betegségekre ( ( diszplázia, szív problémák ...)

- Szülőknek nem hiányzik a foga ( nem vonható tenyésztésbe) ha mégis tenyésztésbe vonják akkor arról értesítenek téged mind leendő kiskutya gazdáját ( vagy ellenőrzöd a szülőknek magad).

- Szülők nagyon közel állnak a standardnak, nem színhibásak. Ettől eltérően a kölyök lehet az de akkor olyan szerződéssel és olcsóbban kapod.

- A kölykök oltva vannak többször is és féregtelenítve. Chippel, oltási könyvel, szerződéssel, törzskönyvel és garanciával kapod meg a kiskutyát.

- Ha hasmenése is van az első napokban akkor azért mert új helyen van, ideges, fél vagy épp a kajától amit adsz neki.

- A kiskutyák minden esetben prémium minőségű száraz táppal etetik. Kapnak vitaminokat, ásványi anyagokat, húst és egyéb fontos dolgokat, hogy ne legyenek betegek semmi kép.

- Tenyésztőnél nem létezik ,,mini,, fajta.

- 1 év alatt meg tudsz egy TK-s kutyára annyit spórolni mint ami rámegy egy szaporított kiskutyára 1 év alatt. ( sőt néha 1 év sem kell hozzá).

- Minden esetben fajta tiszta kiskutyát kapsz igazolva a TK-val. Viszont megfelelően kell kiválasztani a kennelt ( amennyiben meggondolod magad szívesen segítek neked kiválasztani és TK-t olvasni mert bizony abban is fontos adatok vannak leírva mint pl a diszplázia szűrés eredménye).

- Te nem a kiskutya TK-ját fizeted meg mert az csak 5000 forint. Te a garanciát fizeted meg, hogy nem lesz beteg, szűrve vannak a szülei és egészséges példányt kapsz ( ha jól választasz picit és jó helyről).

- Jó móka hobby szinten elmenni egy-két kiállításra, hogy ha nyer kupát a kutyád akkor büszke legyél rá amikor otthon rá nézel. Emellett remek móka megismerkedni sok más emberrel aki a te fajtáddal jár kiállításra és remek tanácsokat tud adni, hogy szép egészséges és okos kutya legyen később.

- 8 hetes kor után kapod csak meg a kutyát mert ha kimarad nála a szocializáció akkor abból harapás is lehet a vége és jó sok seb a kézen.

2014. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
nehogy felsorold tudom mi a kettő között a különbség:D meg előbb még úgyis megnézzük a kicsiket nem mondtam h biztos elhozzuk azért én se akarok felelőtlenül kutyát venni... ennyire ne nézzetek balféknek kösz...
2014. aug. 11. 16:06
 17/30 anonim ***** válasza:

11.válaszoló vagyok. E hozzászólás alapján, te már legbelül eldöntötted, hogy elhozod:" figyeljetek gondoljatok amit szeretnétek. én ismerem azt akitől elhozzuk a kutyust az anya kutyát meg az apakutyát is láttam és szerintem vagyok azzal az emberrel annyira jóban h ne mondjon nekem zöldségeket. de még az is lehet h tud adni törzskönyvet erre még nem tértünk ki, de mindenképpen megkérdezem tőle. az se biztos h onnan hozzuk el de lehet igen ezt még a jövő eldönti."


Csak azért írtál ide, hogy megerősítsenek abban, hogy a törzskönyv egy felesleges vacak, és csak a hülyék költenek százezereket kutyára. Azt is megtehetted volna, hogy menhelyről örökbe fogadsz egy kiskutyát, de neked ismerősödé kell. Erről ennyit!

2014. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
tenyésztőn*
2014. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted a lényeget...

Vajon anyakutyus és apakutyus genetikai betegségekre szűrtek? Egyáltalán tudod mire kéne szűrni a goldeneket? Egyáltalán az ismerősöd tudja mire kéne? Ezen kívül vajon a kedves ismerős tisztában van a szukájának a gyengeségeivel, amiket a tenyésztés során, a kan kiválasztásával kompenzálni lehet a kölykökben - vagy balfék módon kiválasztott kannal, erősíteni azokat. És vajon ha most nincs 100 ezred a kutyára vajon ha ne adj isten műteni kell, lesz??


Egyelőre az a gazdi jelölt vagy, aki "de cukiii, hozzuk el!" Igen a golden retriever kiskutyák mind cukik...nehéz olyat találni amelyik nem az - mégis orbitális különbségek vannak goldenek és goldenek között. És igen, többek között a papír is. (és nem azért h legyen)

2014. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
az a lényeg h aranyos legyen nem akarom tököm tudja milyen kiállitásokra vinni és mindnekinek bebizonyitani és mutogatni h igen ez egy fajtatiszta golden retriver. és ha van valami elcsúszás a genetikában? nekem nem lesz baj de nem terveztem 300ezer forintot kutyára költeni. és örülnék hogyha a kérdésre válaszolnátok mert sneki nem kérte a véleményeteket. ha kiváncsi lennék rá kiirtam volna
2014. aug. 11. 23:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!