Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv tulajdon képpen...

A törzskönyv tulajdon képpen mire jó?

Figyelt kérdés
Mert mi most nem tenyésztőtől vesszük és az miben számít ha nincs törzskönyve?

2014. aug. 11. 11:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
megmár elmondtam h még meg se néztük őket.... ha most a ti ismerősötöknek született volna valószínüleg fajtatiszta kiskutyájuk és akár ingyen is elhozhatnád, gondolom te se mondanád azt h nem mert nekem törzskönyv kell. kínlódnál az örökbe fogadási procedúrával? mert üszök hosszú... meg az hogy bármikor ide jöhetnek hozzánk h ellenőrizzék mi van a kutyával.
2014. aug. 11. 23:46
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

"és ha van valami elcsúszás a genetikában?"


Mondjuk egy elcsúszás lehet egy csípődiszplázia, egy öröklött szembetegség amibe megvakulhat, epilepszia és amikre alapvetően szűrik a törzskönyves kutyákat az olyan helyeken ahol tk-et is adnak, mert ezzel bizonyítják, h a kutya vérvonala egészséges. Még mindig nem fogod fel h nem a kiállítás miatt kell a tk.


Egy menhelyi kiskutya meg ugyanúgy tud cuki lenni, és ugyanazt tudja mint az a kutya amelyikért most pénzt fogsz adni. De persze arról nem mondhatod el h golden retriever... váááárj... erről sem :D És persze neked a menhelyi cuki nem jó...pedig vannak goldenek és golden keverékek is, akik gazdira várnak...hogy aztán a helyükre egy másik megmentésre szoruló kutya kerülhessen.

De hát az emberek nem látnak tovább az orruknál. Te sem ;)

2014. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Végül is, ha egy golden szukát és egy golden kant pároztatnak , golden születik.

Csak......

Aki tenyésztő, az ismeri mindkét kutya vonalát. Azoknak a hibáit, előnyeit, stb. Tudja, valóban jó párosítás lesz-e. Megfelel-e a természetük, ha van valami hibának számító küllemjegyük, azt lehet-e javítani? És még sok mindent át kell gondolni.

Nem az számít, hogy a szülőknek törzskönyvük van és akkor jó kölykök is születnek belőlük.

Van bőven törzskönyves szülőktől, nem törzskönyvezett félős, harapós, túlfűtött, stb goldi sajnos.

2014. aug. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Ha nincs jobb dolgod mint engem kioktatni egy ilyen oldalon akkor csak sajnalni tudlak de mostmar nyugodtan foglalkozhatnal valami massal. koszi a meglatasaidat de.eleg volt már belole
2014. aug. 12. 01:24
 25/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem hoznám el még ha ingyen adják sem.

Igen, végülis egy élet "nem éri meg" h az ember kínlódjon vele, ha úgyis utánavágnak egy kiskutyát ingyen - még az oltást és a chipet sem fizettetik ki veled...mert ugye ezeket 8 hetes korig meg kell kapnia.


Amikor kutyámat örökbefogadtam, akkor elmentünk egyszer megnézni a neten kiválasztott kutyát és 2 hét múlva már felszerelkezve, elhoztuk - aláírtuk a papírokat és este már nálunk aludt. Ellenőrizni meg nem kellett jönniük, mert mindig küldtem vagy képet vagy kis élménybeszámolót. De van akinek ez is terhes....


Remélem azért jobb élete lesz mint ami a válaszaid alapján elképzelem h lesz. És ne adja neki az ég h jobban beteg legyen, mert nem lesz több tízezred orvosra. Vajon ivartalanítani fogod-e? Pláne ha becsúszott egy-két genetikai hiba? Vagy hadd szaporodjon csak, hisz "olyan szép, meg a szülei tk-esek voltak ám..." vagy "mert ez az élet rendje, nem?"

Sajnos az emberek többsége hozzád és az ismerőseidhez hasonlóan gondolkodik, ezért tart itt a magyar kutyatartási kultúra. Gondolkodni kéne az elhangzottakon, nem megsértődni és csípőből hülyézni mindenkit. Ha többen mondják, legalább azt tehetnéd meg h megállsz egy percre és körbenézel, hogy "nem te mész a forgalommal szembe hanem mindenki más"? De persze az is lehet h mindenki hülye és csak te vagy helikopter ;o)

2014. aug. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy TK nelkuli goldenem, soha tobbet nem vennek TK nelkul kutyat... 25 ezer Ft volt a kutya, 2 éves korára 3x volt mutve a csipoje, mert sulyos csipodiszplaziaja van. Napi szinten gyogyszereket adunk neki, taplalekkiegeszitot, valamint kuraszeruen gyulladascsokkentot. Mivel a mutetek ellenere is rossz a csipoje, alig bir jarni... Most 5 eves, mar konyok diszplaziaja is van a bal mellso lababan. Gondok vannak a szivevel, allergias mindenfele dologra es rettentoen felenk mar kiskora ota. En sem akartam flancolni a TK-val, es ez lett a vege. A kutyam kezelesi koltsegei a mai napig elerik a csillagos eget, nem sajnalom ra, mert imadom... de szerencsetlen kutyam nem ezt erdemelne. Azota lett egy TK-s goldenem, 2 eves most, és az oltásokon kivul, meg dp szuresen kivul nem latta az allatorvos.
2014. aug. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Az ejszakai 3:12es valaszolo vagyok, megint. Csak annyit tennek hozza, nekem is egy jo ismerostol van a kutya... mikor beteg lett es en kerdeztem, h lrgalabb a kutya vetelarat visszaadhatna. O mosta a kezet, es felhaborodott, hogy merem ezt mondani, biztos rosszak a kutya tartasi korulmenyei, azert beteg. Azota nem tartjuk a kapcsolatot... neki is allitilag TKsak a kutyai...
2014. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Bocsánat este én se gondoltam át h mit írok... de nagyon ki tudjátok az emberek szavait forgatni és rögtön kötekedtek:D este már nem volt kedvem kifejteni, de most megteszem:)

Egy szóval se mondtam, hogy elhozzuk onnan a kutyust csak megnézzük. ez még egyáltalán nem zárja ki h kenneleket meg normális helyeket nem nézek meg. sőt, már rengeteg tenyésztőnél utána érdeklődtem és utána néztem. És kérlek ne mínősítsetek le meg ne próbáljátok elképzelni h milyen élete lenne itt a kutyának mert nem ismertek. És igen tényleg goromba kommenteket írtam de tulajdon képpen ti kezdtétek a veszekedést. Én ezt csak megkérdeztem, hogy tulajdonképpen mire jó és köszönöm aki erre válaszolt nem pedig belém kötött.... Szeretem az állatokat sőt mondhatni imádom őket és soha nem akarnék neki rosszat... az hogy ti ezt elkönyveltétek az a ti bajotok. Ha még van valami ami böki a csőrötöket mondjátok én válaszolok rá mert most volt egy kis nézeteltérés:D

2014. aug. 12. 12:00
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A szereted az állatokat, és soha nem akarnál nekik rosszat" nem zárja ki és nem helyettesíti azt, hogy tudatlanul támogatod azt, ami közvetve az állatoknak rosszat okoz. Mert a tudás nélkül szaporításnak több szempontból is ez a vége. És azzal ha valaki támogatja ezt a tevékenységet azzal h kutyát hoz ilyen helyről ezt teszi. De persze ő - jelen esetben te - ezt nem érzi át, mert nem közvetlenül érintett a dologban. Ha a te kutyád akit onnan hozol lenne beteg és látnád h nem tud futni, fáj neki, akkor már megértenéd... Ha látnád h az egyik alomtestvére olyan helyre került, ahol agyon elletik, akkor megértenéd... Így nem. De a szomorú, hogy nem vagyok benne biztos h meg akarod érteni, mert jobb és kényelmesebb azt gondoloni, hogy "de láttam a tk-es szüleit és minden kiskutya nagyon jó helyre került" - ha ez valóban így lenne ahogy minden esetben mindenki hangoztatja akkor nem lennének tele a menhelyek, a fajtamentés és nem találnának csontásoványodott fajtatiszta kutyákat akiket csak arra használtak, h gyártsa a kölyköket. Szerinted azok a kutyák hogy kezdték az életüket? Nem hinném h úgy h aki eladta azt gondolta h egy szaporítónak adja el.... csak éppen miután kiléptek az ajtón már nem érdekli a kutya, már nem az ő gondja.

És tudom, ez meg nem a te gondod. Ami rendjén is van....csak épp nem viszi előbbre a világot. Csupán önös érdek h olcsó legyen meg közel legyen, h az globálisan hogy hat a komplex egészre az az embereket nem szokta érdekelni.... Remélem Téged valamelyest igen

2014. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
pont nem a lényeget fogtad ki tudom h sok ember mit művel és nehogy azt hidd hogy nem láttam már kutyát aki ezektőll szenved... pont hogy nem akarom az ilyeneket támogatni és lehet ezzel meghazudtolom amit tegnap este írtam, de akkor inkább fizetetek többet, hogy egészséges legyen... De nem értem most megint miért kell belém kötni, mert most tényleg nem adtam rá okot de szerintem nem itt fogjuk megváltani a világot ezzel a "beszélgetéssel" hidd el én tisztában vagyok a dolgokkal nem nekem kell mondani. szerintem ezt a beszélgetést itt befejezhetjük mert nem jutunk semmire azon kívűl hogy engem oltogattok.
2014. aug. 12. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!