Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasolnátok...

Milyen kutyát javasolnátok kertes házba kisgyermek mellé?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy a nyáron kertes házba költözünk a férjemmel és a 2 éves kisfiammal. Olyan kutyafajtát keresünk, ami gyermekszerető, nyugodt. Kinti kutya lesz alapvetően, de természetesen télen ha hideg lesz, akkor a házba is beengedném. Közepes vagy nagytestű kutyára gondoltam, ami azért némi elrettentő erővel is bír a betörők ellen. :-) Milyen fajtát javasolnátok?
2010. jan. 13. 17:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
A Magyar Vizsla tökéletes nagyon szereti a gyerekeket, nagy testű viszont házőrzésre nem nagyon jó, de mellette sem sétálhatnak be csak úgy.
2010. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

A labradorok ideálisak gyerekek mellé imádják viszont egy betörő lehet nem ijedt meg tőle :)

nézegessen ezen az oldalon: [link]

van olyan hogy Fajtabemutató.

leírja sok kutyáról hogy való-e kertes házba mennyire szereti a gyerekeket stb.

2010. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
67%

Labrador retrievert! :-)

NEkünk is ilyen kutyusunk van. NAgyon családszerető, jóban van a gyerekekkel, roppant okos, amikor kinövi a "kamasz korát", onnantól nagyopn engedelmes, szófogadó, de egyben nagyon játékos fajta. És ami még jó, hogy nem hullik a szőre vagy csak nagyon minimálisan. Nagyon hűséges, szerető pajtás! :-)

2010. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
75%

Én kisgyerek mellé első kutyának golden retriever, labrador retrivert, német juhászt tudok elképzelni.


Természetesen a kutyát sosem szabad felügyelet nélkül hagyni a gyerekkel, még akkor sem, ha mindig barátságos vele!

Ha vmi gond lép fel, pl. ugrál és nem tudjátok leszoktatni, akkor kutyasuli is ajánlatos!

2010. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok: esetleg az Amerikai Bulldog-t is ajánlom. Nagy testű imádja a gyerekeket és házőrzésre is alkalmas. Nem tudom mennyire tetszik a fajta :)
2010. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
És meddig élnek a magyar vizslák átlagosan? Nem nagyon értek a kutyákhoz - ezért is kérdezek itt - de nagyon jó lenne olyan fajtát választani, amelyik viszonylag sokáig él és nem beteges.
2010. jan. 13. 18:05
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

belga juhászkutya

svájci fehér juhászkutya

leonbergi

berni pásztor

bernáthegyi

magyar vizsla (nem jó házőrzésre)

német dog

snaci

uszkár (nem jó házőrzésre)

német juhász

nápolyi masztiff

golden retriever (nem jó házőrzésre)

labrador (nem jó ház őrzésre)

mudi

pumi

kuvasz

dalmata

2010. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
66%
boxert miért hagyja ki mindenki??? :( igazi bohóc, imádja a gyerekeket.
2010. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
66%

OFF

18.05-ös: Mikor növi ki a kamasz korát?

OFF VÉGE


Szerintem labrador, vizsla, beigle, dalmata...:)

2010. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, a Magyar Vizsla 15-20 évig
2010. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!