Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémás kutya?

Problémás kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves németjuhászom,aki mellé mostanában hoztunk egy collie kiskutyát.Az összeszoktatás könnyebb volt mint gondoltam,azonnal barátok lettek.Egy nap viszont amikor először vettem elé a nagy játékát,a pici megszaglàszta.

Ebben a percben a nagy nekiugrott és megharapta a kiskutya fejét.Szegény nagyon megijedt,de egy nap múlva újra jól kijöttek. Mi lehet a nagy baja?



2014. aug. 14. 21:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"és nem akarom hergelni."

Félsz a saját kutyádtól?

2014. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem,de egy éve sincs nállam és nem ismerem teljesen a természetét.Ne értsenek félre mert 99.9 százalékban megbízható,csakhát,ott van a maradèk 0.01.
2014. aug. 14. 22:47
 13/24 anonim ***** válasza:
Hogyha el akarja venni a kicsiét, zavard el onnan a nagyot.
2014. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Esetleírás:elzavarom a nagyot,mire ő:felkapja a kicsi játèkát,elfut vele (rossz szokás),aztán kergethetem a 3 hektáron.:-)
2014. aug. 14. 22:55
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

Remek....hoztál egy kölyköt olyan kutya mellé, akinek nem ismered teljesen a reakcióját bizonyos szitukban. Ráadásul félsz a saját kutyádtól és nem mersz helyesen fellépni, ha az nem megfelelő módon viselkedik. Ez csak a kezdet. A kölyök nőni fog, és te nagyon gyorsan ismét olyan szituba kerülhetsz, amit nem leszel képes megoldani.

Neten keresztül nem lehet megoldani a problémádat. Iskola kell, ahol segítenek .

2014. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Öreg kutya is érti, ha alaposan megrázzák, más itt a baj. Nem vagy falkavezére, nem fogad el annak, legközelebb a te kezedhez is oda fog kapni. Mindenképpen meg kellene nevelni, mert a kicsit legközelebb megfojtja. Láttam én már ilyet, éppen a szomszédban.
2014. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

1.Ezelött is együtt volt más kölykökkel

2.Nem félek tőlle,de megnéznék te mit szólsz hozzá

3.KAPHATNÉK MÉG ÉRTELMES VÀLASZT???

köszi :-)

2014. aug. 14. 23:23
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Imerősömék 6 éves kan (52 kg) rottija mellé érkezett egy egy 1,5 yorki. Szintén kan, ivaros mindkettő. A yorki a nagy hasán alszik, rögtön elfogadta a rottweiler. Nevelés kérdése...
2014. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Az enyém is jólnevelt,eddig még nem csinált ilyet.

Valami tipp hogyan tudnám kiépíteni!:-)

2014. aug. 14. 23:50
 20/24 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd a nagy kutyában, hogy a játék a TIÉD. Akár úgy, hogy rálépsz a játékra őt meg mérges hangsúllyal kiosztod (nem is kell kiabálni).


A játékot annak adod, akinek akarod, nem ő dirigál. Megtaníthatnád mindkettő kutyának a "Hagyd!" és a "Tiéd!" parancsokat, hidd el, nagyon hasznos :)

2014. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!