Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anya nem engedi, hogy legyen...

Monster55555 kérdése:

Anya nem engedi, hogy legyen kiskutyám. Pedig nagyon szeretnék. Mit tegyek? Lent leírtam mindent. Segítség?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Volt most egy kutyám de sajnos meghalt :(

Anyukám nem engedi, hogy legyen még egy, mert kezdődik a suli és reggel 6-tól kb. 3-ig odaleszek iskolába, Debrecenbe.

Nagy kertes házban élünk. Minden meg van, mert megmaradt az előző kutyám után. Kutyatápot, tejet, kutyakonzervet mindent meg tudnék venni a pénzemből, de még így sem engedi.

De kistesóm itthon lenne és vigyázna rá, de még így se engedi. Hogyan vegyem rá? Segítsetek.



2014. aug. 19. 13:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Vadászkutya, de barátnőmnek is az van és nekik a jószágra vigyáz! Mert betanították és nemrég ellett meg. Fajtiszta mind és mivel nem rég volt a szülinapom ezért nekem adott egyet ingyen és 1.5 hét múlva vihetem is de nem engedi anyum!
2014. aug. 19. 13:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Labradort szeretnél? Utána olvastál a fajtának rendesen? :) "A Labrador fajta nem való akárkinek." Egyszer hallottam ezt valahol és akkor még eléggé kételkedtem ebben... Végülis igaz ez a mondás. Egy Labihoz sok türelem kell, mert eléggé szertelen kiskorában, cserébe viszont extra könnyen tanul. Eléggé mozgásigényes fajta, szóval nem kanapékutya, de azért nem kell sportőrültnek lenned, hogy kielégítsd a vágyait. Kölyökkörban max. 2 óra séta, felnőttkorban ennek a kétszerese elég. Persze ez lehet futás is, ha felnő. És persze sok-sok játék (az apportírozás egyérelműen kedvence a fajtának :) ) és tanítás! Nem árt, ha nem vagy otthonülő típus, mert mindennap vinni kell! Ha kertes házban élsz, ha nem. Persze a kert nagy előny, de egy nagy ketrecnek fogja tekinteni, ha nem viszed ki. A fajta alapjáraton könnyen kezelhető, szóval annyira nem hiszem, hogy meggyűlne vele a bajod, hiszen már volt kutyád. Nagyon figyelni kell az elhízásra, mert egy ducibb Labi már nem szép. :)

A gond az anyagiakkal lehet. Egy törzskönyves Labrador 100 ezernél kezdődik, és a felszerelés hozzá sem valami olcsó. Mivel nagytestű ezért minden drágább hozzá. Egy minőségi táp havonta 10-20 ezer forint a jutalomfalatokkal, rágcsákkal együtt. A játékok (amiket a legtöbb Labi pár nap alatt szétszed, főleg ha nem kellőkép foglalkoznak vele, épp ezért éri meg jobb minőséget venni), szintén nagyon sokba kerülnek. Ha anyukád mindezt nem tudja finanszírozni, akkor nincs mit tenned. Nem hiszem, hogy a zsebpénzedből futná 100-180 ezres kutyára, és még vagy 200-ra a minden "hozzávalóval". A legfontosabb, ha veszel kutyát, mindenképpen kennelből vedd! Nagyon fontos, mivel a Labiknak vannak elég súlyos betegségeik, amit ha nem szűrnek, szinte biztos, hogy az utód is örököl. Ha segítség kell a kennelválasztásban nyugodtan írj privátot, nekem is Labim van, szóval tudok mindenben segíteni. Lassan már egy éve tanulmányozom a fajtát. :D

2014. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
25%
Pedig a labrador a legbarátságosabb, és biztos nem bántana senkit. Nagyon nyugodt féle kutyus nekünk is van és még a szomszéd macskáinkkal is jóba van, együtt alszanak. Viszont lehet hogy a kertet félti vagy ilyesmi, vagy úgy gondolja hogy nem lesz még egy olyan kutyátok, mint az előző. De hogyha megengedi akkor ne olcsó kutyát vegyetek, úgy 80.000-től már jó állapotban hazaviheted.
2014. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp kölyköt akarsz, nézz a neten családi kutyát felnőttet ebben a helyzetben sokan utaznak el külföldre dolgozni és a kedvenvet nem vihetik el , lehet találsz olyat amelyikkel élt egy térben baromfi és nem bántotta. hidd el az idősebb kutya is ugyanugy tud szeretni mint egy kölyök
2014. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ne szaporítótól vegyél kutyát hanem tényésztőtől
2014. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A vadászkutya nem azt jelenti, hogy megöli az állatokat, hanem, mint a labrador visszahozza. (Ezt jelenti a nevében a retriever.) ha kiskorában eleget foglalkozol vele, következetes vagy (tehát ha egyszer rosszat csinál, akkor utána nem engedjük meg neki) akkor egészen biztosan nem fog megölni egyet se
2014. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Vadászkutya, de barátnőmnek is az van és nekik a jószágra vigyáz! Mert betanították és nemrég ellett meg. Fajtiszta mind és mivel nem rég volt a szülinapom ezért nekem adott egyet ingyen és 1.5 hét múlva vihetem is de nem engedi anyum!"


Nem tudtok olvasni? Esze ágában sincs vásárolni kutyát.

2014. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok, nem láttam a válaszod mielőtt írtam volna...

Inkább ne legyen kutyád, ha ingyen szeretnél, kedves Kérdező! :) Fajtatisztát ingyen nem kapsz, maximum fajtisztát.

Ha mindenképp kutyát szeretnél menj menhelyre és ments meg egy Labrador keveréket.

2014. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy ajándékba kapom szülinapomra!
2014. aug. 22. 19:55
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyukád csak védeni akar. Lehet azt hiszi, hogy ha 'kutyáznál', akkor nem tudnál figyelni a tanulásra (CSAK példa).

Amúgy én neked Labit nem ajánlok

2014. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!