Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék egy kutyát...

Ha szeretnék egy kutyát karácsonyra, akkor azt mikor kapom meg ellés szerint kb?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kutyát kérek.De nem tudom mikor van a Bichonok ellési ideje csak azt tudom hét után kell elhozni.Akkor mikor kell hogy megkapjam karácsony körül?(utána semmiképp)

Köszönöm a válaszokat



2014. aug. 19. 14:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Karácsonyi után mire nem jó????
2014. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha karácsonyra szeretnéd hazavinni, akkor a kicsinek október elején kell születnie. Legkorábban 8 hetesen lehet elválasztani az anyjától, de jobb ha idősebben viszed haza (9-10 hetesen)
2014. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ellési idő akkor van, amikor letelik a vemhesség ideje. A kutyák különböző időpontokban tüzelnek.

Ha te pont karácsonyra akarsz kiskutyát, akkor októberben már kereshetsz tenyésztőt, akinél vannak kölykök.

2014. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Akkor van alom, amikorra a tenyésztők tervezik. Ez általában tavasz eleje és nyár vége között van, egy tisztességes tenyésztő évente maximum 1 almot hoz le egy anyakutyától. Ez nem akkor lesz, amikor te akarod. Van aki éveket vár kutyára, van aki hosszú hónapokat. Hogy pont karácsonyra lesz-e neked minum 8 hetes kölyök, az szinte kizárt. Ezt csak úgy tudod garantálni, hogy végignézed az összes kennel honlapját, és mindenhol érdeklődsz mikor várható a következő alom. Szerintem nem feltétlen az számít, hogy mikor lesznek kölykök, hanem, hogy melyik kennel a legszimpatikusabb.

A legfontosabb, hogy:

1. Ne fellángolásból vegyél kutyát! Mi az, hogy karácsonyra kutyát kérsz? Jó kis karácsonyi ajándék! Elég drága lesz mindennel együtt!

2. Csak tenyésztőtől vegyél kutyát!

3. Egy törzskönyves kutya 100 ezer forintnál kezdődik!

4. Nem akkor lesz kölyök, ahogy Te azt eltervezed.

5. 8 hetes kutyát lehet csak elhozni, a törvény szerint.

6. Eszedbe ne jusson az OLX-ről és a jófogásról kutyát venni!

2014. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Karácsonyi után mire nem jó????
2014. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
szokott decemberre is tenyészőktől elvihető kutya lenni, ez a szuka tüzelésétől függ.. Keress olyan kennelt ahol mostanában fedeztették a kutyát. Az körülbelül december közepére lesznek elvihető kiskutyák.
2014. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

4.!

Karácsonyra szeretnék egy kutyát nem előbb nem később.Nem azt kérdeztem hogy te szerinted mikor jó hanem hogy mikor kapnám meg.Gondoltam hogy nem fognak szenteste hozni kutyát.De a lényeg hogy okos vagy.Nagyon szeretem az ilyen minden tudó embereket akik nagyon okosak meg minden de azért sokszor hülyeségeket beszélnek.

Szerinted ha már augusztusba a karácsonyi ajándékomat tervezem akkor fellángolásból teszem?Nem te fogod ne te mondd meg kérlek hogy hogy vegyek kutyát.Miért kérsz te számon azzal hogy én mikorra kérem?Nem a pénzt mondtam hanem az ellést.Elhiheted hogy tudom nem 2 forint egy kutya de szerintem semmi közöd ahhoz hogy milyen ajándékot kérek mennyiért.Ismétlem nem azt kérdeztem honnan vegyek hanem hogy mikorra lehet elhozandó.Tudom hogy 100ezer forintos a kutya.De úgy látom nem tudod felfogni hogy nem a pénzről van szó.Okos vagy tudom de nem azt mondtam hogy 24.ére kell csak hogy karácsonyra kérem az jelentheti azt hogy előbb meg kapom nem?Karácsonyra és a karácsonykor szó között van különbség.Mondtam hogy hét-nyolc hétig nem lehet elhozni erről nem kértem felvilágosítást.Gondoltam hogy nem onnan veszek de úgy látom nem valami jó az értelmezésed.Nem azt kérdeztem hogy mennyi és honnan.Nem kértem hogy kioktass.Egy kérdést tettem fel.Okos vagy az a lényeg.

2014. aug. 19. 15:06
 8/24 A kérdező kommentje:
A többi bálaszóló úgy értette hogy miért nem jó karácsony után?Mert vagy karácsonykor vagy előtte a jó.Mivel szenteste szoktunk ajándékozni így szép lenne ha csak úgy állnánk ajándék meg sehol semmi.
2014. aug. 19. 15:09
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2,3,6 válaszolónak! Legalább ők tudtak a kérdésemre válaszolni:)
2014. aug. 19. 15:11
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Már elnézést... Csak annyit írtál, hogy kutyát szeretnél KARÁCSONYRA. :D Semmi mást! Általában nem szokott télen alom lenni, de hajrá legyen szerencséd. Eléggé követelőzdő gyerek lehetsz, mit ne mondjak! Egy kutya nem ajándék ezt azért fogd fel! Egy élőlény és nem karácsonyi ajándék! Karácsonyra maximum mobilt szoktak ajándékozni nem kutyát! Egy állatot alaposan át kell gondolni és bizony van, hogy hónapokat kell rá várni! Ez nem így működik, ahogy Te szeretnéd.

Egyébként azért írtam le mindezt, mert az írásod alapján úgy tűnt szerintem inkább OLX-ről vennéd minnél olcsóbban, mintsem 180 ezret költenél rá. A 100 a MINIMUM! Ennél csak többre számíthatsz. De amint írtam gondolt át, mi is a célod a kutyával! Már le lett írva párszor, hogy élőlényt nem ajándékozunk, de mindegy.

Sokan nincsenek tisztában azokkal a dolgokkal amiekt leírtam, ezért írtam... De örülök, hogy Te mindezt tudod. :) Egyébként nem 7-8 hetesen lehet elhozni, hanem MINIMUM 8 hetesen, de az sem baj, ha 9-10. De ezt a tenyésztő úgyis elmondja, ahogy minden mást. ;)

2014. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!