Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mellé milyen kutyát...

Husky mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy hét éves husky kutyánk, mellé szeretnék olyan ebet, aki őriz minket, a házat a csirkéinket is. Esetleg a husky-t is megfegyelmezi, ha éppen csirkét óhajtana lopni. Természetesen mindezt trenírozással érném el, szaksegítséggel. Én pulira gondoltam, ti mit szóltok, milyen fajtát ajánlanátok? Nagyon fontos, hogy jól döntsek, a husky elég sok gondot okoz, nem szeretné a helyzetet rontani.
2014. aug. 20. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz, ha egy husky különlegességét te rossz dolognak véled :)


Ha kan és ivartalanítva van akkor mehet mellé a puli.


Megfegyelmezni meg te tudod nem egy másik kutya fogja. Az elég rossz helyzet lesz ha egy másik hasonló testméretű kutya kezdi el fegyelmezni a huskydat.

2014. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Alapszabály, hogy csak (közel) tökéletes nevelésű kutya mellé hozunk másikat. Nem megfegyelmezni fogja a huskydat, hanem betársul mellé a baromfiirtásba. A fegyelmezés a te dolgod lenne.
2014. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nos, hogy árny alján a képet, a kutyust a férjem hozta a házasságunkba, tehát nem én választottam felelőtlenül ezt a fajtát. Igen, gondot okoz az ha merő unalomból károkat okoz. Ezt a részét igyekszünk kezelni a problémának, tudjuk, hogy a husky-t szabályosan le kell fárasztani. Egyébként ő egy fajtájából képest engedelmes kutyus, de bizonyos dolgokban nem lehet zöldágra vergődni vele. Pl. Ha éjszakára nem zárom fel a teraszra, tuti, hogy lukat ás a baromfiudvarba, néha pusztán csak azért, hogy lássa ahogy majd szétrobban a fejem, mert reggelre mindenhol csirkék rohangálnak. Ezen felül ugyebár nem jelez, nem őriz, a minap a teraszról kedélyesen végignézte, ahogy a napoztató ketrecből egy idegen macska a szárnyát kirángatta, letépte az egyik napos csibémnek. Egy szó mint száz, kell ide egy tanyasi környezetbe való kutya, de pont a husky miatt nem mindegy milyet választunk.
2014. aug. 20. 09:06
 4/16 A kérdező kommentje:
És hogy még tovább árnyaljam, a férjemhez pedig úgy került a kutya, hogy a volt barátnő amikor szakítottak, egyszerűen otthagyta.
2014. aug. 20. 09:10
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es válaszadó, a mi huskynk határozottan jól nevelt, fegyelmezhető, de a bőréből nem bújhat ki. Egyébként ivartalanított szuka és elég domináns jellem. Más kutyákkal barátságos, de ha megtámadják megvédi magát, utána pedig igyekszik kerülni az újabb találkozást a támadóval.
2014. aug. 20. 09:15
 6/16 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, elgondolkoztam rajta, hogy szomorú, hogy a husky különlegességét gondnak érzem. Nos akárhogy gondolkodok, nagyjából a hajamra kenhetem a különlegességét, mert amikor az a kutya, aki az elmúlt években max zöldséget vagy tojást lopott egymás után 3 fiatal csirkét fogyaszt el jóízűen(a másodikkal már el se bújt), olyan csirkéket akiket magam keltettem és gonddal nevelgettem tojás koruk óta, akkor valahogy tojok rá, hogy milyen szép, játékos és kedves kutya egyébként. Ha ez a jövendőbeli kutya csak annyit megtesz majd, hogy jelez amikor a husky kerítést bont és közbe tudunk lépni én már elégedett leszek. Most ígérem befogom a számat kicsit, mert lassan magammal beszélgetek :)
2014. aug. 20. 09:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy unatkozó kutyánál csak a két unatkozó kutya a rossz. Miből gondolod, hogy a puli majd szól neked, ha a husky elkezdi bontani a kerítést? Nem lenne egyszerűbb a meglévő kutyát fegyelmezni, tanítani, lefárasztani?
2014. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ami biztos,akármilyen kutya megy mellé,nem fog jelezni,amikor a haver bontja a kerítést és eszi a pipit.Sajna a husky ilyen,megváltoztatni nem lehet.Betonalapos kerítés lécekkel garancia a csirkék biztonságára.A puli is rãkaphat a csirkékre,de régen azonnal kiiktatták az ilyen kutyát.
2014. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A jelenlegi kutyát kéne megnevelni és rendezni a viszonyotokat, mert nyilvánvalóan baromira nem tisztel. Járjatok el vele szakemberhez, tanuljátok meg kezelni. Ha ezzel a kutyával sem foglalkoztok a másikkal sem lesztek előrébb.
2014. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát az a legegyszerűbb. Mutogatni a huskyra mert lopja a csirkét. De az hogy megmozdítsd a segged és lebetonozd/lebetonoztasd a csirkés kerítés alját az már nem megy például.


Nincs itt semmi baj, azon kívül hogy ki nem állhatod azt a kutyát. Amivel gondolom basztok foglalkozni napi szinten, de azért még akartok mellé egy másik kutyát.


El kell ajándékozni a huskyt ha ennyire rühelled.

2014. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!