Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mellé milyen kutyát...

Husky mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy hét éves husky kutyánk, mellé szeretnék olyan ebet, aki őriz minket, a házat a csirkéinket is. Esetleg a husky-t is megfegyelmezi, ha éppen csirkét óhajtana lopni. Természetesen mindezt trenírozással érném el, szaksegítséggel. Én pulira gondoltam, ti mit szóltok, milyen fajtát ajánlanátok? Nagyon fontos, hogy jól döntsek, a husky elég sok gondot okoz, nem szeretné a helyzetet rontani.
2014. aug. 20. 08:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Talán nj? én a nj mellé szeretnék és huskyt :D , de igazából neked nem ajánlok semmi féle kutyát '.
2014. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a huskynak érdemes lenne keresni egy hozzáértő gazdit. Nem bántásból! Így, hogy nem is ti választottátok igazából ... Kutyát tartani pedig elég költséges tud lenni, lehet ezt a pénzt érdemes lenne arra fordítani, hogy a csirkék biztonságosan el legyenek zárva az illetéktelenektől.

Ha ragaszkodtok a kutyához, akkor a puli jó választás, csak mellette igényli a foglalkozást is. Nem szabad elbliccelni, mert bármilyen fajta kutyából lehet számotokra nyűg! Nem kell ahhoz huskynak lennie. De ha nem hanyagoljátok el a puli nevelését, akkor sok örömötök lesz benne! Kölyökként hozzá kell szoktatni a csirkékhez és tiltani kell, ha bántaná őket.

2014. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es, köszönöm a nagyon hasznos választ, annyira rossz valamiért a net most, hogy csak ennyit merek gyorsan írni, mielőtt megint elmegy. De rátapintottál a lényegre és majd később bővebben is reagálok mindenkinek.
2014. aug. 20. 13:11
 14/16 A kérdező kommentje:

Na szóval, amikor élesedett itt a helyzet a kutyussal, elkezdtem utána olvasni a fajtának. Akkor úgy döntöttem, hogy megpendítem az elajándékozás dolgot, mert úgy gondoltam, hogy nem fogunk tudni megfelelni az igényeinek. De 7 éves, kölyökkora óta a férjemmel van, érthető, hogy ragaszkodik hozzá. Azt viszont világossá tettem, hogy a hozzáállásának változnia kell. Én nem fogom magamra vállalni a kutyát teljes mértékben, nem is tudnám. Ő itthonról dolgozik, szakítania kell időt a sétákra, játékra, vagy semmi értelme. Ha pedig külföldön van napi egy nagy sétát én is be tudok vállalni. Azt tudom, hogy költséges a kutyatartás hiszen a kisassziny már három éve itt lakik. Egyelőre minden rendben, vasárnap óta egyedül vagyok vele. Ha elmegyek mellette mindig van hozzá egy jó szavam, megdögönyözöm. Ha a csirkék felé andalog, szimatol, azonnal rászólok, hogy fúj, és éjszaka a teraszra zárom. Azon kívül akármilyen mocsok fáradt vagyok a napi egy séta kötelező.

A kis pulival kicsi kora óta iskolába járnék, és persze tudom, hogy vele is foglalkozni kell. Tisztában vagyok azzal, hogy ez sok plusz meló lesz főleg az elején, de furcsamód valahogy úgy érzem, hogy ha lenne itt egy "rendes" tanyasi kutya is, akkor a huskynk minden haszon nélkülisége nem zavarna már. Mert szegény csak szép meg cuki, de azon felül nem sok hasznát látom a ház körül. Sőt! Ha rátör az unalom...de ezt már tudjátok.

Apropó betonozott kerítés, ő a drótot bontja, mesterien. Eleinte ásott, de valahogy ez jobban tetszik neki. De ez amúgy se aktuális, mert a teraszon éjszaka jó helyen van. A kóbor anyamacskákat meg nincs az a kerítés ami megállítsa. Azok elől jobb elzárni a kispipiket amíg meg nem nőnek. Meg nem győzöm ismételni magam, egy agilis házörző a macskákat is távol tartaná biztos. Kicsit összevissza írtam, bocsánat, de mire helyreállt a netem már nagyon sokan válaszoltatok.

2014. aug. 20. 15:27
 15/16 A kérdező kommentje:
Még egy valami, nem tudom szó nélkül hagyni néhány válaszoló rosszmájú, vagy egyenesen közönséges megnyilvánulását. Nézzétek, én egy olyan személyiség vagyok, aki az első rutin órája előtt megkérte az oktatót, hogy ha úgy látja, hogy nem vagyok alkalmas az autóvezetésre, szóljon. Aztán persze letettem a jogsit, elsőre, azóta már jócskán vezettem és már csak nevetek rajta. De sokszor tele vagyok bizonytalansággal, szerettem alaposan megrágni a dolgokat és biztatást várok tőletek, tanácsokat, nem pocskondiázást. Egyikőtök lelustázott. 38 éves nő vagyok két kicsi gyerekkel, sokat távol levő férjjel, nagy kerttel, csirkékkel, kecskékkel fürjekkel, két cicával és a sokat emlegetett kutyussal. Nagyon sok mindent megcsinálok a ház körül még az úgynevezett férfimunkákat is. Az lehet, hogy néha a fejemre borulnak a feladatok és hirtelen azt se tudom hova kapjak. Olyan is van, hogy váratlan helyzetek leblokkolnak, vagy nem a megfelel reakciót váltják ki belőlem. De hogy lusta lennék? Azt nem hiszem.
2014. aug. 20. 15:50
 16/16 anonim ***** válasza:
Amit szerintem tenni tudnál a kutyával, hogy nem sétálni, hanem bringázni viszed el. Nekem is huskym van, volt még egy rajta kívül, és tudom, hogy ha legalább két naponta nincs teljesen lefárasztva bringázás melletti futtatással, akkor sokkal nehezebb vele, nekiáll szökni, egyéb kellemetlen módokat talál a saját maga fárasztására. Bringázni sem több idő vele, mint sétálni, de legalább jól elfárad.
2014. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!