Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyának melyik...

Szerintetek a kutyának melyik a jobb? A hám, vagy ha nyakán van egy nyakörv és úgy sétáltatom?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyám, 1 idősebb 6 éves és 2 2éves. Sosem volt rajtuk még nyakörv sem, nem vittem el sétálni se soha őket, mert 2 nagy udvar, és egy hatalmas kert van, ahol tudnak szaladgálni, játszani. Egyszer tettem az idősebb kutyámra egy nyakörvet, de nem viseli el, addig vergődött amíg le nem szedtem róla, és inkább nem is erőltettem. Ez kb 1 éves korában volt. A most 2 éves kutyáim se bírják, ha a nyakukon van valami. A hám kényelmesebb nekik szerintetek? Mert szeretném őket elvinni sétálni. Vagy talán a nyakörves megoldás a kényelmesebb a kutyáknak, és próbáljam hozzászoktatni? Mert akkor olyat veszek. :) Köszönöm a normális válaszokat! :)
2014. aug. 22. 02:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Ne hallgas ram , nem vagyok szakerto csak a velemeny mondom el :)) .. Az en kutyamnak nyakorve van de ha el megyunk setalni ugy huz engem hogy majd meg folytja a nyak orv neha mar kohog is es furan veszi a levegot.azt gondolom hogy a ham mindenkeppen jobb mert az egesz testet fogod meg vele es nem tud el huzni ra adassul meg se folytja magat :D ne haragudj a rossz helyes iras ert tabrol irok es kicsit szoknom kell a betuket mert gyorsan irok haha .... Jo ejszakat :)
2014. aug. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

A Hám lényegesen jobb: ) de két éves korában már kemény munka lesz hozzászoktatni: ) de sok sikert kitartás.

valamint milyen fajta, fajták?

2014. aug. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
23%

előző vagyok:)

A hám sokkal kényelmesebb a kutyusnak, a

nyakörvvel viszont jobban nevelhető. A hám olyan pontokon

ér a kutya testéhez, amibe bele tud feszülni,

amikor épp meg akar enni valakit... :) Persze

ha jó kutyus, akkor jó a hám is...

A kutyaiskolában nyakörvet kell használnunk.

Ha sétánál nagyon húz a kutya, akkor elég egy

pici de határozott rántás és mivel a nyakörv

elég kellemetlen dolog tud lenni, ha rángatják,

a kutya felhagy a nem tetsző viselkedéssel /

jobb esetben.../

A nagyon neveletlen, kezelhetetlen kutyáknál

olykor folytónyakörvet is használnak. Ez

eléggé embertelennek tűnhet, de ez is egy

oktatói módszer...

2014. aug. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
amíg nem megy melletted stabilan nyakörvel, addig ne rakj rá hámot. Brutális azt látni mikor valami izomkutya rángat egy 50 kilós csajt hámban, mert nincs ami visszatartaná... Az emberekre meg morog, ugat.
2014. aug. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hisztizik és leveszed a nyakörvet, soha az életben nem fogja megszokni. Tedd rá és hagyd rajta, majd belenyugszik. A hám ilyen szempontból még problémásabb, nagyobb felületen fekszik fel, jobban sarokba szorítva, korlátozva érzi magát a kutya benne, ha még nem bolt rajta azelőtt. Ráadásul hámmal megtanítani szépen sétálni nehezebb is.
2014. aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Keverék kutyák, kis termetűek, 30 cm magasak és 8-12 kg.

Nem vad természetűek, nyugodtak, olyanok mint a gyerekek, bújnak, és mindhárman az ölembe akarnak ülni, de sajnos nem férnek el egyszerre. Biztosan kint másképp viselkednének, mert új környezet, de nem hinném, hogy megvadulva rohangálnának mindenhova.

Valamelyik nap kivittem az egyiket az utcára, de visszaszaladt az udvarra egyből, megijedt vagy nem tudom. :s Azért is fontos kérdés számomra, mert 21 éves vagyok, és költözök el itthonról, a kutyáim meg a szívem csücskei, nem hagyom itthon, én gondoztam őket a születésük pillanatától. Csak ahova költözök nem lesz nagy udvar. Ezért elviszem sokszor sétálni őket. :)

2014. aug. 23. 02:08
 7/11 anonim ***** válasza:
És amikor visszaszaladt a kertbe te mit csináltál, szaladtál utána? Mert ez így nem fog menni. Először a nyakörvhöz szoktasd őket hozzá, hogy úgy viseljék, mintha rajtuk sem lenne, majd a pórázhoz, akár benn a kertben, jutalomfalattal. Utána lehet kimenni a ház elé és ha megijed a kutya, nem tágítani, ott maradni. Különben sosem szokja meg sem a sétát, sem a külvilágot, sem azt, hogy te ott vagy a póráz végén és te döntöd el, hogy merre mentek.
2014. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem futottam utána...

Kivittem, és visszaszaladt, be a kapun az udvarra, nem azzal a szándékkal vittem ki hogy elvigyem valamerre, hanem hogy mit csinál az utcán.

De majd hozzászoktatom a nyakörvhöz.

2014. aug. 23. 13:07
 9/11 anonim válasza:
0%
ha ilyen kicsi kutyák jo a hám :)
2014. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De nem fogtad a póráz végét, hogy visszaszaladt?

Ha kiviszed a kutyád, maradj is kinn vele, had szokja. De csak akkor, ha a nyakörv, póráz már nem okoz problémát.

2014. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!