Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő olcsón ( a szokáso...

A tenyésztő olcsón ( a szokásosnak fele árán) adta el a kiskutyát amit megvettem TK-val kiállításra. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Azóta vettem egy másik kutyát is ( szukát tenyésztésre) és

1,5 év telt el a kutya beteg, csontsovány és egy csomó szemmel látható baja van el hozatal óta. Erre most elterjesztette rólam, hogy rugdosom a kutyát, nem törődtem vele és éheztetem csak, hogy az ő hírneve megmaradjon és vegyék tőle tovább a kutyát.

Be akar mocskolni engem ... A másik szuka dupla áron volt és semmi baja sincs, egészséges és jó minőségű.


Persze amit meghagyott magának szukát tenyésztésre az is rossz mivel nem tud vele eredményt elérni olyan görbe a háta és a melső lába...


2014. aug. 23. 22:16
 1/10 A kérdező kommentje:

hopsz össze cserélődött a szöveg. Helyesen így van:



1,5 év telt el a kutya beteg, csontsovány és egy csomó szemmel látható baja van el hozatal óta. Erre most elterjesztette rólam, hogy rugdosom a kutyát, nem törődtem vele és éheztetem csak, hogy az ő hírneve megmaradjon és vegyék tőle tovább a kutyát.


Azóta vettem egy másik kutyát is ( szukát tenyésztésre) és be akar mocskolni engem ... A másik szuka dupla áron volt és semmi baja sincs, egészséges és jó minőségű.


Persze amit meghagyott magának szukát tenyésztésre az is rossz mivel nem tud vele eredményt elérni olyan görbe a háta és a melső lába...

2014. aug. 23. 22:17
 2/10 anonim ***** válasza:

A te hibád volt, hogy nem gondosan választottad meg a tenyésztőt. Gondolom, csábított a kedvező ár.

Mit írtatok a szerződésbe? Egy tenyésztésre szánt kutya vételénél sokkal alaposabb szerződést szoktak írni.

2014. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

a tk meg tenyésztő szavak még nem garanciák a minőségre.


Ez van. Soha nem is fogja elismerni, hogy az ő hibája, hogy olyan egyedet vont tenyésztésbe amit nem lett volna szabad. Mert ez nem csak úgy alakul ki, hogy hopp ebből az alomból az összes kölök csontsovány beteg lesz.


Vagy nagyon beltenyésztettek, vagy a szuka/kan vagy azok felmenői voltak szarok.


Szoktak szándékosan is beltenyészteni, bár ezt nem úgy kell érteni, hogy a fia az anyjával. Hanem a törzs erősítése/továbbvitele érdekében pl. másod/harmadunokatesót vont be, és sajna ez lehetett belőle.

2014. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem láttad a felmenőket, nem gondoltad, hogy mi sülhet ki belőlük? Ő eladta olcsón a kölyköt, te megvetted, hát most mit lehet tenni, másfél évvel később? Nem kényszerített, gondolom.

Azt viszont nem tudtuk meg, hogy mi is a kutyád baja, kezelik-e, miért csontsovány...

2014. aug. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül kaptál szerződést, amint esetleg rajta van, hogy tenyésztés céljából vásároltad, akkor talán eséllyel tudsz reklamálni.

Minden esetben orvosi papírokkal kell igazolnod, hogy a kutya beteg. A tenyésztésre eladott kutyák nem véletlenül drágák, ugyanis a tenyésztő 100 %-ig tartja a hátát a kutyájáért. (1,5 - 2 év) Esetleg a fajtaklubnál is kérhetsz véleményt, ott megmondják neked, hogy küllemre mi a baj a kutyával.

Ha nincs szerződésed, illetve nincs megjelölve a vásárlás célja, akkor már nehezebb a dolog, akkor csak a betegségei miatt tudsz panaszt tenni, de minden esetben neked kell bizonyítani.

Sajnos ez van.

2014. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kan 800 euro volt. A szuka 1200. A kan nagyapja beltenyésztett 100%-ban. Az apát pároztatták a lányával. A szerződésbe csak az van beleírva, hogy vásárlás után 8 napig felelős a kiskutyaért. Szerintem a 800-se olyan olcsó egy kutyáért.
2014. aug. 24. 08:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki tenyészteni akar, annak tudnia kellene, egy ilyen szoros rokontenyésztés igen sok hibát hozhat magával.

Egy kutya ára annyi, amennyit kérnek és adnak érte. Tenyésztésre vett kutyánál egy 8 napos garancia smafu.

Úgy gondolom, tanulópénznek veheted ahogy jártál.

2014. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért vetted meg a kutyát? Főleg ennyiért?
2014. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert egy aranyos kiskutya volt, akin láttam, hogy milyen körülmények között tartottak és csupa retek volt. Ha ott hagyom főleg, hogy beteg szegény akkor lehet, hogy ettől rosszabb helyen kellett volna élnie, betegen és gyógyszerek nélkül. Engem nem az zavar, hogy kiadtam érte a pénzt meg, hogy selejt kutyát vettem. Hanem az, hogy lebeszél mások előtt, hogy magát védje.
2014. aug. 24. 20:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd...lehet a fajta tenyésztői ismerik már azt a személyt, akitől vetted a kutyát.

Talán facebookon kezdjél el egy nyílt beszélgetést vele.

2014. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!