Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jófogásról/apródról/kiskutya.h...

Jófogásról/apródról/kiskutya.hu-ról border collie?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy érdemes-e innen venni bc-t és ha nem akkor miért nem?

2014. aug. 26. 19:30
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
09:37 egyik kommentben irtam h NEM KELL FAJTISZTA! Irtam h pl 1 nyolcad részben foxi kit érdekel? Csak hobbikutyának szeretném ( dancing dog, frizbi, futás, túrázás stb..) na mindegy
2014. aug. 27. 10:29
 22/27 anonim ***** válasza:
85%

Én szapitól vettem kutyát,fogalmam sem volt róla,csak mondtam egy ismimnek,hogy kell egy kutya,adtam neki 25 ezret,ő meg hozott egy "amstaffot".

Hát nem amstaff,pedig a szülőket KÉPRŐL,megmutatta,nagyon szép izmos,egészséges amstaffok.Nyilván soha nem voltak az övéi,csak leszedett 2 képet a netről.


Nos,miután elkezdtem a témával foglalkozni,rájöttem,hogy egyrészt jól átvertek,másrészt meg támogattam egy olyan embert,akit leköpni se érné meg.Ellenben a kutyákat "jól" tartotta.Nem volt disznóól.Kaptak enni,nem voltak bolhásak,féregtelenítve voltak.Oltás persze már nem járt hozzá.

A kutyám ma 3 éves,kezdődő diszpláziája van,és már alapból annyit költöttem orvosra,amiből egy garanciálisan egészséges valóban fajtatiszta kutyám lenne.Persze a további életében is annyit fogok rá költeni,amennyit kell.Ez már nem érdekel,sőt soha nem fogom elpasszolni,vagy leadni a gyepire,mert szeretem és az én kutyám.De akitől vettem az a kölykökön befolyt összegből dőzsöl,és gyártja a többi hasonló kutyát,és nincs mindnek szerencséje,hogy jó helyre kerüljön!!

Az alomtestvérei közül,többen vannak már sintértelepen,mert szintén betegek,a "gazda" meg inkább lepasszolta őket!!


Gondolkozz el...

2014. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Dog dancinghez, futáshoz, agilityhez tökéletes porc és vázrendszer kell. Melyik szapi írta a hirdetésben, h a szülők Dp mentesek? Melyik írta, mh erre szűrve vannak,, hanyas eredménnyel és erre garanciát vállal, ha betartod a tartási útmutatóját.


Mesélek neked egy barna-fehér borderről. Gazdi profin foglalkozik vele, pénzt nem sajnál rá (csak a vételárra sajnálta), agilityznek és frizbiznek, rendszeresen járnak versenyre. Gazdit nem zavarta, h 1 éves elmúlt a kutya, de az egyik heréje nem szállt le. Egy zavarja: a kutya, amibe rengeteg időt és pénzt, na meg munkát feccölt sánta lett. Kivizsgáltatta, megkereste a testvérek gazdijait, ez biza öröklésből van. És a 3 éves, pörgős, fullra kitanított kutya mehet nyugdíjba, mert nem tudja elvégezni a feladatokat, ugyanis lesántul verseny után.....

2014. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
68%
IQ-hoz kene kotni a kutyatartast is, komolyan. Felelotlenul NEM SZABAD kutyat hazavinni. Minek a nem fajtiszta border? Eselytelen lenne egy herding v agility versenyen, sot, gondolom Mo-n is vannak olyan versenyek, ahol TERMESZETESEN eloiras a tk. Vigyel szm is haza menhelyrol kutyakolykot, fajta jellegu kevereket bizonyosan talalnal par honapon belul, ami tetszik. NE tamogasd a szaporitast!!! Csinalok egy europai kezdemenyezest a szaporitok ellen. (Ezt most igy hirtelen negyed 6-kor hullafaradtan eldontottem, de igy lesz!!!)
2014. aug. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Hulyeknek es gyerekeknek nem valo a border collie. Mar csak azert is, mert a kutya ezerszer okosabb lesz a gazdajanal :D
2014. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Amugy GONDOLKODJUNK MAR egy kicsit! Ahhoz, h "nyolcad reszben foxi" legyen, ahhoz valamenyik dednagyszulonek a 8 kozul volna szukseges foxinak lenni, 7-nek pedig fajtiszta bordernek. Nagyszulo 1. paros egy 50%bc, egy fajtiszta, masik paros 2 fajtiszta bc. Szulok: egy negyed reszben bc, egy fajtiszta. Szerinted ennek az szaporulat-lancnak igy mennyi a valoszinusege?! Meg akkor sem tartom tul valoszinunek hogyha nem fedeztettek a foxival az egyik dednagyszulot, hanem csak megesett a dolog.
2014. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már a menhelyi borderrel keverékek miért nem jók???
2014. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!