Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felügyelt futtató kutyaiskolán...

Felügyelt futtató kutyaiskolán - te mit várnál el tőle, és mit tartasz érte reális árnak?

Figyelt kérdés

#kutyafuttató #kutyaiskola #felügyelt futtató
2014. aug. 28. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi járunk konkrétan, megvagyok elégedve, elmondom hát miért.


Budapest.

Előbb az anyagiak. 700Ft/alkalom, ami egy óra. Heti két alkalom van.

Amit kapok. Én a félénk kutyámmal mentem. Segítettek, hogy milyen módszerrel tudom növelni az önbizalmát, bátorítani a barátkozásra.


A csoportban volt még hiperaktív kutyus, félelemből vicsorgó kicsípkedő kutya, egy süket kutya, és néhány amelyik csak simán játszani jött.


A nagyon problémás kutyák, az agresszív kitámadók azok egyéni képzést kaptak.


Ezenkívül kb annyi "képzést" kaptunk mint egy oviban. Tehát kötődés erősítés, szemkontaktus felvétele.

2014. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

5-600 Ft/óra szerintem reális lenne. A "felügyelők" pedig figyeljenek oda, ha egy kutya agresszió v. túlzott dominancia jeleit mutatja és lépjenek közbe, már ha a gazdi túl tutyimutyi hozzá :)


Kicsit off, de én pl. budapesti vagyok és annak örülnék, de nagyon, ha megközelíthető távolságban lennének az iskolák és nem a külkerületek legkülső csücskeiben :( (Nincs kocsim így marad a bkv, de ott is 2-3 átszállás és 1,5-2 óra utazás kéne..)

2014. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi két évig kerestünk területet kutyasulinak, nem úgy megy sajnos, hogy én most akkor IDE lerakok egy sulit, mert tetszik a hely... Kell az önkormányzat engedélye (lakóövezetben eleve felejtős, de a környéke is, mert a lakók tuti feljelentenek, akár van zaj meg bűz meg kutyaszar, akár nincs), meg a legtöbb telket horror áron akarják kiadni, vagy simán csak nem adják oda, mert kutyaiskola és az fuj. Szóval hidd el, a sulik mennének jobb helyre, de nem tudnak.
2014. aug. 28. 18:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja, és persze köszi a válaszokat :)
2014. aug. 28. 18:12
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ennek mi értelme van?Csak úgy biztosan nem vinném ki.Tanfolyamra,meg klubos foglalkozásokra igen,de csak hogy felügyelt kutyafuttató legyen,nem.
2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is éppen azt próbálom kideríteni, hogy mire jó. Egyre népszerűbb, tehát nyilván van rá igény, csak mivel nem jártam még ilyen helyen, nem tudom, hogy pontosan miért, mivel jobb, meg mivel kevesebb, mint egy tanfolyamos foglalkozás :)
2014. aug. 28. 22:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem egyszerű jó helyre rakni egy kutyaiskolát :) A hozzám hasonlóknak viszont nem egyszerű kijutni, pedig szívesen vinném :)


"Egyre népszerűbb, tehát nyilván van rá igény, csak mivel nem jártam még ilyen helyen, nem tudom, hogy pontosan miért, mivel jobb, meg mivel kevesebb, mint egy tanfolyamos foglalkozás :)"


Tanfolyamra sok ember vagy nem akar járni vagy nincs rá pénze. A felügyelt futtató azért jó, mert ha netán egy "okos", fegyelmezni képtelen gazdi bejön a nagytestű domináns verekedős kutyájával, akkor vannak hozzáértők és jó eséllyel nem fog vér folyni meg a gazdák se esnek egymásnak :)


Nekem pl. kistestű kutyám (13kg)van aki bizony megvédi magát ha kell, de mégiscsak kicsi. És a helyi futtatóra több nagytestű kutyával bejárnak (40-50 kilósak), amik AGRESSZÍVAK, de a gazdáik ezt képtelenek kezelni vagy egyáltalán belátni...

Nekem meg már kedvem sincs menni a balhék miatt, ellenben felügyelt futtatóra nyugodt szívvel mennék! :)

2014. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, hogy tulajdonképpen ez akkor egy biztonságos futtató, de hát a fene tudja, mi többet tudnak nyújtani a sulik, az első válaszban is olyan dolgok voltak, amikre nem gondoltam volna magamtól :)
2014. aug. 28. 22:58
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a felügyelt futtató (ezt most vegyük alapnak), akkor a kutya esetles viselkedési dolgairól ott helyben kaphatsz oda illő, rád és a kutyádra vonatkozó tanácsot. Szerintem sokkal hasznosabb, mint otthon akármilyen könyvből, vagy a netről levadászott praktikák jól-rosszul alkalmazásának próbálgatása.

Sokszor látok olyat, hogy az alap koncepciója jó a nevelésnek, csak a kivitelezés rossz. Ilyen pl a kutya földre lenyomása. Sokan csinálgatják, és a kutyán látni, hogy meg se hatja. Ez pl ha nem jól csinálod semmit nem ér. De ilyen az ugrálásról, folytonos ugatásról leszoktatás, kamasz kutyák dominálási kísérletei is.

Ezek inkább apró mindenkivel előforduló dolgok, ami egy tapasztalt kutyásnál nem vet fel kérdést, de első kutyásnál vagy gyengébb kezű gazdinál sok keserű tapasztalattól mentesít, ha rögtön a megfelelő nevelési módot alkalmazza.


A nagyon deviáns viselkedés az más tészta, azt speciális viselkedés tréningen kezelik.

2014. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyszer voltam :D Az a jó benne, hogy nem kell végigjárni egy tanfolyást, kötetlen, akkor mész, ha akarsz. Mindig vmi más témát mondanak el. Klikker, behívás, kapu szabály, dominancia, stb-stb.

Akik nem tudják máshol elengedni a kutyát, vagy a kutya kicsit bizonytalan/rámenős, de nem kell szoci neki, annak tökéletes megoldás...max 700 ft/óra sztem is...

2014. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!