Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagosan mennyibe kerül...

Átlagosan mennyibe kerül kioperálni egy kutya hangszálait?

Figyelt kérdés

2014. szept. 1. 18:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Arra próbáltam utalni, hogy ha nem ugat feleslegesen sokat, akkor nem fognak tudni bizonyítékot mutatni. Egy-két vakkantást meg még a fejlett nyugat is legyen már képes elviselni.
2014. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%

Külföldön tilos a kutyaugatás? Ennél nagyobb marhaságot életemben nem hallottam, pedig töb ismerősöm él/dolgozik Németországban, Ausztriában, Angliában, az Egyesült Államokban, én meg Svédroszágban élek. Ha be lenne tiltva a kutyaugatás, arról már tudnék.

Az előfordulhat, hogy a helyi idegbeteg Marinéni feljelentget mindenkit, de az nem azt jelenti, hogy be van tiltva a kutyaugatás.

2014. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Hangszálátvágás helyett használj inkább ugatásgátló nyakörvet. A debarkálástól csak halkabb és rekedtebb lesz a kutya hangja.
2014. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%

21.25

Ez is Svédországról íródott:

" – Nem ugatnak a kutyák. Svédországban nincs ridegtartás, emiatt a kutyákban nem lép fel félelem, hiszen mindig ott van a gazdival. Ha a kutyádat magára hagyod 5 óránál tovább, a szomszéd okkal jelent fel állatkínzásért. Akár el is veheti tőled a hatóság a kutyát. Ezért népszerűek a kutyanapközik (ez havi cirka két-háromezer korona – azaz 66-100 ezer forint). Mivel a kutyák állandóan sétálnak a gazdikkal, hozzászoknak a többi kutya társaságához, nevelik őket, és soha nem ugatnak (tuti fel is jelentenék az állattartót csendháborításért). Kóbor kutyát egyet sem láttam másfél év alatt, még vidéken sem. Ha kutyát házőrzésre tartanék, megvető pillantások és megjegyzések hadát vonnám magamra."

2014. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy ekkora parádé lesz a kérdés alatt, de azt hittem, a 18 válaszból legalább 1 lesz, ami a kérdésre válaszol és nem engem ócsárol.
2014. szept. 1. 22:33
 26/33 anonim ***** válasza:
92%
Hálisten nálunk nem bevett gyakorlat ez a műtét, úgyhogy attól tartok, személyesen kell utánajárnod és ugyanezt végighallgatnod az állatorvosoktól is. Sok siker :)
2014. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
sikert*
2014. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%

En Angliaban elek, kozvetlen falszomszedunknak 3 kutyaja van, nekem egy.

Semmi ugatast nem hallok, mert normalisan meg vannak nevelve es a normalis benti kutya a gazdaja hianyaban alvassal tolti a napot.

Ha az udvaron vannak, akkor egy- egy vakkantas hallatszik.

Nem kozos udvar, soveny van, de latjak egymast, oromukben ugatnak egyet- egyet.

Az utcankban van egy shi-zu. O allandoan ugat azon a kis vekony hangjan, de meg senki nem jelentette fel oket.

A Normalis emberek valamennyire toleransak.

Az meg hogy te magyar vagy kulfoldon, nem azt jelenti, hogy teged tuti fel fognak jelenteni kutyaugatasert.

Szolj ra, amikor vakkant, elobb- utobb le fog rola szokni.

2014. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
93%

Ja, nyugaton lakásban vannak a kutyák, ahol eleve kevesebbet ugatnak, vagy egyszerűen nem hallatszik ki.

Úgymond házőrzésre nem használják őket, nincs ridegtartás. Ezért nem is nagyon van náluk komoly házőrző vagy pásztorkutya fajta, max kint elrejtett, magányos házaknál.

2014. szept. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, nem az ugatás tilos, hanem az órákon keresztül folyó indokolatlan ugatás. Ha jól tudom, meg van határozva, hogy napi hány percet ugathat a kutya. 20 perc pl. szerintem elég nehezen jön össze. Sima lefárasztással megoldható.


Amúgy a hangszálak pár havonta visszanőnek....

2014. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!