Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhunyt a kutyám, tudnál...

Elhunyt a kutyám, tudnál valami megnyugtatot irni?

Figyelt kérdés

tavaly karácsony előtt fogadtuk be, egy ismerősé volt de be akarta vinni a menhelyre.2 éves lett volna jövőhonapban.kis félős, de rosszcsont volt, velünk aludt az ágyban, a fagyit velünk ette, vittük myaralni. szoval tényleg jo élete volt velünk(remélem ö is igy gondolta). egyetlen apró dolog volt ami zavaró: akárhányszor nem figyeltem eléggé, elszökött, bejàrta a falut ahol lakunk, majd anyosék házában kötött ki. ok telefonàltak, mi mentünk érte. aposért oda volt, kislányomat imádta. tegnap délután megint lelépett, estig nem ért oda anyosékig, én éjfélig vártam az ajto előtt hátha hazaért. ma délelőtt aposom jött sirva hogy az ut mellett van, meghalt.elmentem letakartam egy lepedövel és egy nagyobb dobozba raktuk. délután férjemmel elvittúk az erdőbe, ott kellett hagyjam.... bűntudatom van, tudom hogy meghalt, de az jár a fejemben: félni fog egyedül az erdőben, amúgy is egy félős kutya volt. a szeme nyitva volt, a fején üthette el mert amúgy nem látszódott semmi rajta mintha csak feküdne.

szerintetek is hülyeség ezen agyalni? szerintetek szenvedett? hibásnak érzem magam, az én felelősségem és ha nem is közvetve de az én hibám hogy igy alakult.tudnátok valamit irni... :(((((


2014. szept. 4. 16:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne!!! Ne vedd el magadtól a kutyával járó boldogságot, csak azért, mert félsz a fájdalmas oldalától! Ilyen erővel az életben semmi örömünket ne leljük, mert egyszer vége lesz, ezért rossz lesz... Az a "rossz" csak egy folyamat vége, és szerintem sokkal-sokkal többet ad az embernek az előtte levő sok idő, mint az a "lezárás", ami amúgy egy sajnos természetes dolog. Megváltoztatni nem tudjuk azt, hogy egy kutya élete - vagy amúgy bármi más - véges legyen. Akkor leszünk boldogok, ha a dolgoktól úgy tudjuk jól érezni magunkat, hogy közben annak a múlandóságát is elfogadjuk, és nem tagadjuk, nem félünk tőle.

Szóval fel a fejjel, egy gyönyörűszép időszaknak lett most vége, gazdagodtál tőle, tanultál is belőle, de rajtad áll, hogy nyitott vagy-e még sok ilyen szép időszakra.

2014. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne új kutyusod, akire tényleg vigyáztok, akár 18 évig is élhetne:) Az hosszú idő. Ne félj a fájdalomtól. Egyszer mindennek vége lesz. De ha el is válnának az útjaitok, úgy búcsúzhatsz el tőle, hogy mindent megadtál neki, boldog élete volt, és ez téged is megvígasztalna egy kicsit. Próbáld meg^___^
2014. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyát elveszteni mindig szomorú, de ha egy boldog, teljes életet élhet veletek...és az élet rendje az, hogy semmi sem tart örökké, és azzal nem tudod magad megvédeni magadat a gyásztól és a fájdalomtól, hogy lemondasz egy csomó örömről.
2014. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat . majd ha túl tettem magam ezen a dolgon átgondolom ujra az uj kutya gondoltatàt.
2014. szept. 5. 09:51
 15/18 Raging Storm ***** válasza:
100%

Először is őszinte részvétem.

Remélem ez jó (bár elég drága) tanulópénz volt a jövőre nézve.

Ami a szökések számát csökkentheti: bombabiztos kerítés, ivartalanítás, nevelés, illetve a napi szintű fizikai és agyi lefárasztás. Ezek együttes kombója garantált sikert hoz.

2014. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet azzal, ha valakinek meghal a kutyusa, és utána, szinte rögtön beszerez egy másikat. Van egy bizonyos időszak, amikor a gazdi siratja a kutyáját - azt, amelyiket egy másik nem pótolhat.
2014. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
az ivartalanítàs hiánya tényleg az én hibàm.mindig halaszgattam mert féltem , fájni fog neki stb. a kerítés sajnos lehetetlen bezàrni mert a fenti lako aki a rokona a mi főbérlőnknek mindig nyitva hagyja. sétálni mentünk minden nap, egyrészt 3 gyermekem van, a kert nem biztonságos igy napi 2 ×biztos kint voltunk a gyerekekkel a folyonàl. ezen kívül a nagyobbil fiammal napi 10 szer is volt kint, lementek a focipàlyàhoz más kutyás baràtokkal. a hiba ott volt hogy ràszokott hogy innen elment anyosék hàzàig.(6 utca). pedig mikor az elején elment kikapott amikor hazahoztuk, de aztán valahogy szokàssà vált, igy mindenki kényelmesre vette a figuràt. tidtuk hol van mert 10perc után hivott anyosom. na valami miatt most más uton ment, és sajnos ez lett a vége.ma elvittük oda ahol elhamvasszàs, tegnap éjjel egy lepedöbe rakva egy dobozban volt a kertben. semmit nem aludtam, tudtam félbe a sötétben, utálja a hideget.ültem és csak néztem a dobozt, hátha csak elàjult és hopp most fog felkellni. nem igy történt igy ma kénytelen voltam odaadni idegen embereknek, akik elhamvasszàk màs kutyàkkal együtt tanulságos volt az biztos. mintha valamelyik gyermekem halt volna meg az én hibámból.
2014. szept. 5. 23:16
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz. Teljesen normális,hogy most így érzel. Kitartás, és sajnálom!
2014. szept. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!