Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jártál már így? Mit lehet...

Jártál már így? Mit lehet ilyenkor csinálni? Sétáltatás közben egy bazi nagy nj megtámadta a kölyökkutyám.

Figyelt kérdés

Fogtam a sajátom nyakörvét, üvöltöztem és rugdostam a nj-t. Forogtam, hogy mindig köztük álljak. Teljesen bepánikoltam. Gazdája sehol, a 6 éves lányom meg tőlünk 2 m-re rettegett. Aztán befutott a gazdi és közölte, hogy ne aggódjak, nem bántja a gyereket. És sosem bántott még eddig kutyát, mert a tenyésztő(?) azt mondta, hogy jól szocializált. És az istennek nem értette, hogy miért üvöltöztem vele, hisz nem bántott a kutya senkit.

Az is igaz, hogy a felnőtt corsómhoz nem ment oda. De az öt hónapos amstaffot kinézte magának (egyértelmű volt a magatartása, azonnal láttam, hogy támadni fog, azért kaptam el a kutyám nyakörvét) és meg akarta marni.


2014. szept. 5. 21:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Valódi támadás volt, nem vélelem. Nem egyszer kellett megrúgnom, mert került egyet és ismét támadott. Sajnos akkorát nem tudtam belerúgni, hogy fájjon is neki.

Sajnos nem jó fej. A kedves gazdi pórázra rakta és amikor elsétáltak mellettünk, ismét nekiugrott a kutyámnak.

2014. szept. 5. 22:10
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mást ezen kívül nem tudtál volna tenni. Én is tartok az ilyen helyzetektől, de eddig elég volt ráüvöltenem a közeledő kutyára, hogy letegyen a zaklatásunkról.


Viszont régebben amikor két kutyával sétáltam és ilyen helyzet volt, a nagy beszállt a kicsi megvédésébe. Kettő egy ellen a támadó meg visszavonulót fújt.

Legközelebb mond meg az illetőnek, hogy nem szeretnéd, hogy séta közben titeket piszkáljon a kutyája. Ezt csak felfogja, nem bonyolult kérés. Nem hiszem, hogy játszani szúrt ki titeket (bár az én kutyámmal is elég idióta módon játszanak a németjuhászok, szóval megtévesztő), de nagy bunkóság, hogy a megkérdezésed, beleegyezésed nélkül rátok engedi a kutyáját .... Ne engedje már szabadon garázdálkodni ...

2014. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért nem engedted oda a corsót?


Én rotival jártam így. A tacsimat meg a canariomat sétáltattam. Egyszer csak a semmiből előugrott egy hatalmas roti, és felkapta a tacsit. Ösztönösen vettem le a canario pórázát, és azonnal a barátja védelmére kelt. A roti kénytelen volt elengedni a kicsit, és egy perc alatt a földön találta magát.

Én beolvastam a roti gazdájának miután leszedtem a kutyám a rotiról. Többször nem futottam vele össze.

2014. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatos eset. Remélem nem lett baja a kutyádnak. Nekem volt hasonló, mikor az agaramra próbált rámenni egy német juhász. Szerencsére akkor a sövény mögül előlépett a másik kutyám, a komondor és a német juhász kb. összefosta magát.
2014. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mindkét kutyádat együtt sétáltasd.Egy corso ellen nincs esélye egy német juhásznak.
2014. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Paprikaspray... De az előfordulhat, hogy a saját kutyád szemébe is kerül.
2014. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmit. Mi múltkor szintén egy nj-vel, egy hétre rá meg egy staffival jártunk így. A huskymat futtattam, és rátámadtak. Én ösztönből elkezdtem üvölteni, az nj-re hatott, a staffis esetben viszont nem. Sikerült a nyakörvét elkapnom, és visszavezetnem a gazdájához. Támadtak, de szerencsére azért nem gyilkos szándékkal. Mikor 3 kutyával vagyok, gond nélkül küldeném a staffimat is oda, de érdekes ilyenkor nincs rá szükség, mert nem szoktak megtámadni, ha többen vagyunk.
2014. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

ismerős, bár nem pont így.

Nekem egy kb 10kg-os tacsi mixem van,viszem a főúton sétálni, erre az ottani fagyizóból kirohant 2 kutya konkrétan gyilkolási szándékkal vagy nem tudom de kinéztem volna belőlük ahogy vágtattak felénk, nem voltak sokkal nagyobbak a kutyámnál, de mégis 2 vs. 1. Kutyám előszőr támadott volna ős is de miután szerintem végig gondolta oda jött hozzám hogy vegyem fel, erre a két kutya engem szemelt ki, mikor erre az én kutyám rájött már rögtön támadott volna hogy védjen ._. (am többször feltünt h mikor a kutyámat támadják tőlem kér segítséget, de mikor láthatólag engem támadnak, legyen bármekkora a kutya megvédene). Akkor rúgtam életembe előszőr kutyába, szerencsére sikerült ezzel elijesztenem mind2-őt, aztán persze jött a gazdi hogy úristen mit csináltam, leoltottam a p1csába és otthagytam, azóta se járok abba a cukrászdába. Ja és mellékesen annyira törödnek ott azzal a két kutyával hogy "véletlen" almot is hoztak le töllük, pedig köztudott hogy testvérek. Szóval had ne kelljen magyarázni miért nem voltak szociálva, azóta félve megyek el arra a kutyámmal ha kell, de a kerítésnél még ígyis mindig ugatnak mint az állat.

2014. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mit tenni, maxiumum annyit, hogy mostantól inkább kerülöd a póráz nélküli kutyák társaságát. Nem értem, hogy az ilyenek miért nem tesznek legalább nyakörvet a kutyájukra... Én is jártam már hasonlóan: indultam sétálni a havanese-mel (póráz nélkül szoktunk), ő szépen jött szorosan a lábam mellett, aztán egyszercsak a semmiből ráugrott morogva egy pit keverék. Gazda a háttérben ordítozott a kutyájának, aki le se sz.rta. Nem tudtam mit tenni, szószerint lerugdostam az enyémről, mielőtt a nyakára tudott volna harapni. A kedves gazdi meg persze ott magyarázkodott utána, hogy "nem szokott ilyet"..

Szóval sajnos sok a felelősségtelen gazda, ez wllen nem tudunk mit tenni.

2014. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szitu függő. Ha a másik kutya messzebb van, akkor saját kutyát hátra kell húzni, vagy én spec lefektetem és előre megyek elzavarni a másikat. Ha már közel van, akkor is próbálom elhajtani. Ha már összementek, akkor erős éles kiáltás, dobbantás, taps, vmi hozzájuk vágása, stb segíthet. Ha van gazdi, egy fokkal jobb a helyzet...ha nincs, vagy tehetetlen, szar ügy :(


Egyébként pont tegnap jártunk így. Roti-nj mix ivtalan kanom van.

Futinál taliztunk egy kan bullterrierrel, gazdi jól elkényeztette, kert ellenére napi 2-3 séta pórázon, otthon játék. Aztán Argival indultunk a futi és a domb közt hazafele, szemben megjelenik egy amstaff szabadon...hű wazze, ez IGOR :O Gyorsan Argi elé álltam, kutya mögött pasi, beálltam a kettő közé, gondoltam a pasi megfogja...hát nem, azonnal nekiment Argosnak. Hosszú időnek tűnt, sztem max fél perc volt az egész. Üvöltöttem, ereszd, fúj, nem szabad, meg is torpant a két kutya, pasi nem kapta el Igort, pedig hám volt rajta :O Újra összementek. Arginak üvöltöttem, ereszd, elég, le is állt, Igor is fél pillanatra, pasinak szóltam, MOST FOGD MEG...ezt párszor eljátszottuk, végül Arginak üvöltöttem, hogy FEKSZIK-FEKÜÜÜÜÜÜÜDJ!!!!! Félig lefeküdt, Igor picit leállt, Arginak még FEKSZIK LE, lefeküdt, pasinak MOST FOGD MÁR MEG A KUTYÁT. Szerencsére végre a tehetetlen fószer megfogta, elvitte, Argit nem győztem dicsérni, hogy ilyen okos volt <3 <3 <3

Felháborító volt a pasi viselkedése, aki a bullterrier gazdi férje volt, mert:

1. Igor nem az övé, csak megbízták, hogy sétáltassa.

2. TUDJA, hogy Igor full antiszoci a kanok 99%-ával.

3. Ennek ellenére már majdnem full SÖTÉTBEN ELENGEDNI SZABADON, ráadásul pont a tali előtt pár méterrel, ergó BELÁTHATATLAN, BOKROS, KANYARGÓS ÖSVÉNYEN

4. 3-4 lehetősége lett volna elkapni a kutyát, mire végre megfogta...MIRE VÁRT???

Pech, hogy pont előtte ittam meg a vizemet, torkom a hazafele vezető 4 km-en full szar volt. Ráadásul Arginak nem tudtam adni jutit, mert "elformáltuk" a futiban...Holnap rendezvényen lesz lehetősége tök idegen nagy kanokkal ismerkedni, remélem nem esett folt a kutyákkal való viselkedésén :( ugyanis anno a sok támadás után elég köcsög volt más kanokkal....

Ma ismerősöm kis-közepes rámenős kanjával hoztuk össze Argit egy másik futiban. Kiskutya szagolta elöl-hátul-alul-fölül, Argi morgott, ekkor tiltottam, egyébként klikk-kaja...Már egész jól el voltak, egyszer a kis kutya elment Argi mellett szorosan, tényleg épp nem volt pofátlan, Argi meg nekiment, rákiabáltam, odébb dobtam, kifektettem, kis kutyát odavittem. Utána még 1,5 órát voltunk együtt, minden létező módon közömbösítettük őket, nem volt gond, 1-2 morgás, de kapott 2 pofont a kutyám és kész :) Azt is megcsináltuk, hogy kutyám feküdt, a kis kutyának raktam kajákat Argi feneke mellé, be a farka alá, félig hasa alá...mikor kiskutya már kicsit félve, de elvette, klikk és Argi is kapott kaját :) Eleinte ilyenkor nem a kaját, hanem a kutyát figyelte, később viszont röhögve tűrte és várta a kaját :)

2014. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!