Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta választás? Tudnátok...

Kutyafajta választás? Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
Egy könnyen tanítható és motiválható, lehetőleg közepes vagy nagytestű kutyust szeretnék, aki jól kijön más kutyákkal és háziállatokkal. Naponta kb. 2 órát tudnák sétálni vele, minden nap tanulnék vele legalább fél órát agyi fárasztás gyanánt, igyekeznék sokat vinni más kutyusok közé, és járnék vele kutyaoviba, és később suliba. Valószínűleg lakásban lenne. Szerintetek milyen fajta lenne ideális? Köszi előre is a válaszokat.

2014. szept. 6. 11:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

azért ne túlozzunk már, hogy nem elég 2 óra séta egy vizslának!

a családunkban generációkra visszamenőleg mindig volt vizsla és azért minden nap 2 órát se sétáltak, 1 óra alatt elég jól lemozgatja magát, ha van kivel játszania, kell vinni kirándulni, stb. de nem állítsuk már, hgoy csak annak lehet vizslája, aki több, mint 2 órát sétál vele minden nap.


nagyapámnak 84 éves korában pusztult el a vizslája (akkor 16 volt a kutya) és mondjuk amikor a kutya 10 éves volt, nagyapám meg 78 gondolhatod, hogy nem gyalogolt vele napi 20 kilómétert, a kutya mégis le volt mozgatva, kiegyensúlyozott volt.


tény, hogy a vizsla pörög mint az állat, viszont annyira jó természetű kutya, hogy nehéz elrontani.


de a füle lóg, ez tény.


németjuhászt, huskyt első kutyának nem ajánlanék.

2014. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lóg a füle, de a vizslának olyan szép pofija meg kiállása van, hogy attól függetlenül tetszik a kinézete :)

Hát nem tudom, majd kérdezgetem a vizslás ismerőseimet a kutyájuk mozgásigényéről, hogy mi a véleményük. Eddig a vizsla a legesélyesebb, meg a golden.


Volt már kutyám, szóval nem első kutya lenne. De husky-t semmiképpen sem szeretnék, se semmilyen északi szánhúzó kutyát, mert bár gyönyörűek, de nagyon rossz tapasztalataim vannak velük, meg hát ők köztudottan nem azok a póráz nélkül láb mellett sétálós kutyák :)

2014. szept. 6. 13:39
 13/24 anonim ***** válasza:
groenendael
2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy belezúgva egyik fajtába sem, miért nem keresel fel egy menhelyet? Vannak nagyon aranyos, jópofa kutyák. :) Álló fülűek is! Amelyik nem kölyök, annak többet is el tudnak mondani a viselkedéséről.


Egyébként a többi állathoz és kutyához való kapcsolata abszolút rajtatok múlik, ha kölyköt vesztek magatokhoz. Van bennük hajlam erre-arra, de ki is kell hozni a kutyából. Kutyasuli mellett ezzel valószínűleg nem lesz gond. Csak felhívom rá a figyelmet, hogy nem feltétlenül úgy születik egy kutya, hogy cica és kiskutya barát, fajtán belül is lehet eltérés! Ne érjen csalódás!


A magyar vizsla jó választás lehet, ismerek én is többet. A német juhász (nem a munkavonalból) jó lenne, de annyi a baja, mint égen a csillag. A belga juhászok közül a tervueren és a groenendael is jó lehet, de a malinoist nem javaslom. Utóbbi a rövid szőrű változat és sokkal pörgősebb, mint az előző kettő. Kellő felkészültséggel ő is tartható lakásban, gyakorlatilag csak olyat ismerek, aki bent van. De nyomkövetésre viszik hajnalok hajnalán, kutyás sportot űznek, elég komolyan foglalkoznak vele. Nem tudom a kutyasulin belül mennyire akartok belemélyedni a kutyázásba. Ha tetszik a malinois pörgőssége, akkor sok sikerélményetek lehet vele.


A goldenekkel és a labradorokkal annyi a baj, hogy igen elmentek a show irányba ... sok retrievert ismerek, aki egyáltalán nem motiválható. Meg egy olyan labit is, aki tk nélküli, kiskora óta suliznak vele, de nehézkes a behívása ... ő sem igazán érdeklődő. Nem akarlak róla lebeszélni, csak alaposan meg kell nézni a szülőket. Bár ez más fajtára is vonatkozik.


Sok szerencsét a választáshoz! :)

2014. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Gondoltam a menhelyi keverékre is, de mindenképp kölyköt szeretnék, hogy össze tudjam szoktatni a többi állattal, legfőképpen a másik kutyámmal. azoknál meg sajnos nem tudják a gondozók se nagyon megmondani, hogy milyen lesz majd nagy korában, mennyire lesz pörgős, stb.. :/ de azért lehetséges hogy majd benézek egy-két menhelyre is.

Hát a suli mellett valamilyen kutyás sportot mindenképp szeretnék hobby szinten űzni vele, a másik kutyussal például sokáig agilityztem, amit nagyon élveztünk mindketten, ezt lehet hogy vele is kipróbálnám, de tetszik még a nyomkövetés, vagy ÖV-re is szívesen járnék vele. De ezek még csak tervek, sajnos nem biztos, hogy időm és pénzem engedi majd.:(

Németjucival az a baj, hogy egy munkavonalúnak nem tudnám kielégíteni a mozgásigényét, a show vonalúaknak meg szörnyen pontyhátuk van általában, ami ugye idősebb korban komolyabb problémákhoz is vezethet. A belga juhász viszont nagyon tetszik. Csak hát ő ugye tényleg igazi munkakutya, és félek hogy rossz lenne neki hobbikutyaként... Vagyis hát nem tudom, szoktak azért belgákat komolyabb célok nélkül is tartani? :O

2014. szept. 6. 14:47
 16/24 anonim ***** válasza:

A rendszeres foglalkozás neki elég, bajnokságon nem muszáj indulni vagy munkakutyaversenyezni. :) A belga agilityre is jó választás. Az őrző-védő és a nyomkövetés is testhezálló. Ha ezek rendszeresen be vannak iktatva a programba, akkor jó dolga lesz. Főleg így, hogy bent lehet a gazdival, elég ragaszkodóak. :) Érdemesebb egy nyugisabb kölyköt választani az alomból, akkor biztos tökéletes hobbikutya lesz belőle.


Ami a pénzt illeti ... egy fajtatiszta kutyának elég húzós ára van. Érdemes elkezdeni gyűjtögetni, mert 100ezer alatt nem találtok majd. Ha igen, akkor az régen rossz, bár nem tudom mennyire ismeritek a szaporítókat. Még a tenyésztők között is vannak furcsa emberek, érdemes figyelni a szülők tartási körülményére. Bár említetted, hogy nem első kutya, szóval ezeket lehet már tudtad. :)

2014. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Skót juhász
2014. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Vagy bull tipusú kutyák, pl bullterrier
2014. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Utolsó ... te ismered ezeket a fajtákat? A skót juhászok többsége lassú, nehezen motiválható. A hatalmas szőrével pedig nem kimondottan érzi jól magát lakásban.

A bullterrier pedig elég szórakozott fajta, egyáltalán nem tanítható könnyen. Kezdő kutyásnak nem való. Közeli barátom jár vele kutyaiskolába és még így sem egyszerű eb.

2014. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a segítséget! :) Lehetséges, hogy groenendael vagy tervueren lesz. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy fajtatiszta kutya 100e-től kezdődik, a felnevelése sem két fillér, ezzel nem is lesz gond, csak az ilyen "plusz dolgok" kétségesek még.

Egyébként a svájci fehér juhászkutyát esetleg ismered, vagy vagy róla tapasztalatod? Csak mert ő az, aki még nagyon megfogott.


Skót juhász... Az az igazság, hogy most havanese-m van, akit napi szinten kell ugye fésülni, és nem hiszem, hogy elbírnék még egy nagyon hosszú szőrű kutyussal :D

2014. szept. 6. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!