Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen csőlátásúak az...

Miért ilyen csőlátásúak az állatvédők?

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történetem. Kezdjük azzal, hogy imádom az állatokat, több mentett macskát befogadtam, volt, amit én hoztam el egybizonyosnépcsoport-telepről, volt olyan alom, aminek elütötték az anyját, hozzám hozták és fölneveltem őket- mindezt egyedül, minden szervezeti segítség nélkül tettem.

Most gondoltam, többet teszek, csatlakozom egybizonyos szervezettel, így többet tudnék tenni.


Most mégis én vagyok a szívtelen, lelketlen gonosz-gonosz szaporító- ugyanis van 2 ivaros kutyám. Egy kan és egy szuka. A kan majdnem 10 éves, a szuka 8.

Nincsenek ivartalanítva, DE MÉG SOSEM volt kiskutya minálunk. Ismétlem: SOSEM VOLT ALOM:

Mindig figyelem, mikor tüzel a szuka, így külső udvar-belső udvari elzárással meg van oldva, hogy ne találkozzanak.

A kan sem szökött még ki sosem, így a szomszédnéni kutyáját sem ejthette teherbe. (közel, s távol nincs is kutya amúgy)


Ettől függetlenül, most az ismeretségi köröm "sötétzöldjei" elmondanak mindennek emiatt és ez iszonyúan frusztráló.

Sajnos azt tapasztalom, hogy ezt a hangvételt ütik meg többnyire a nem-állatvédőkkel i- és még csodálkoznak, hogy nem viszi el tőlük senki a mentett állatokat, nem találnak nekik örökbefogadót. Elveszik még a jóérzésű ember kedvét is a dologtól.

Miért nem gondolnak bele, hogyha válogatás nélkül szidnak mindenkit, akkor a bizonytalanabb, de alapból segítő szándékú embereket elijesztik? Miért nem gondolnak bele abba, hogy hány kiscica, kiskutya kisakármi nem kerül gazdihoz a viselkedésük miatt?


Ez miért jó nekik?


2014. szept. 7. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is állatvédő vagyok, és saját egyesületem van, pont azért, mert akárkit megismertem itt a környéken, olyan szinten nem tudnak normálisan viselkedni az emberekkel, hogy én szégyelltem volna magam, ha hozzájuk kell tartoznom. Én is ivartalanítok mindent, ami él és mozog :D , de ha valaki ezt nem teszi meg, viszont odafigyel és nem ellet évente két almot a világra, akkor mi a probléma? Azoknak szoktam beszólni, akik ész nélkül elletik a kutyát/macskát, mert majd lesz velük valami...

Az viszont más kérdés, hogy a folyamatos tüzelés miatt egy 8 éves kutyánál már extrém nagy a gennyes méhgyulladás vagy az emlődaganat veszélye. Előbbi nagyon könnyen a kutya életébe kerülhet, nem beszélve a horribilis orvosi számláról, ha műtétre kerül a sor. Hozzám is került már ilyen kutya és a végén persze nekem kellett fizetni, mert nem hagytam meghalni, a gazdájának meg így már nem kellett... Szóval, nem csak a szaporodásról szól ez az ivartalanítás-mizéria, de persze erről lehet normálisan is beszélni és nem kell fűt-fát ordibálni a másikra, aki ráadásul másban még segíteni is akar(na).

2014. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezen már én is rengeteget gondolkodtam. Azt hiszem ez ugyanolyan fanatizmus, mint mondjuk (leginkább ehhez tudom hasonlítani) egy vallás, de akár egy fim, egy színész vagy egy énekes esetén. Mindenáron követik az általuk egyedüliként jónak tartott elvet, gondolatot. Itt csak az a baj, hogy semmi nem fekete, vagy fehér, nincsenek egyértelműen és kizárólagosan jó, vagy rossz dolgok. Sajnos ezen nem tudunk változtatni, bár magam sem tudom, hogy egyáltalán lenne-e értelme. Ha nem mondjuk az ivartalanítás lenne a vesszőparipa, akkor mást találnának. Igazából minden embernek kell egy világról alkotott kép, egy elv, egy hit (a vallások is ezen az emberi vágyon alapulnak), ami mellett kitarthat, amiért harcolhat. És egy pillanatra se legyenek kétségeid, attól, hogy a kutyáid ivarosak, nem leszel rossz, gonosz, fujj-fujj gazda, hiszen a leírtak alapján nagyonis törődsz velük.
2014. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nyilván az állatorvos fokozottan figyel nálunk az ilyesmire.


Igazából, nem is ezen húztam föl magam, hanem azon, ahogy a potenciális kisállat gazdákkal beszél(nek).

Nem értem, miért nem fogják föl, hogyha leüvöltik a fejét az érdeklődőnek, meg tonnaszámra mutatja-posztolja a megkínzott, altatásra ítélt állatok képeit, ( olyan szöveggel hogy kb, emberek tetté ezt, te is ember vagy, menj a pokolba-csak nem ilyen szofisztikáltan) ha csakazértis sokkolni akarja, akkor az az ember el fog menni. És vissza se néz, nem, hogy segítsen.


Amikor erre rákérdeztem, na, akkor indult az én szaporítóként pellengérre állításom. :D Nonszensz..

2014. szept. 7. 11:01
 4/11 Platypus ***** válasza:
55%
Kedves kérdező! Az állatvédők azért ilyen hiperérzékenyek a témára, mert 10-ből 10 háztáji szaporító pontosan ugyanazzal a szöveggel takarózik, amit te is mondasz. Te őszinte vagy, viszont a rengeteg állatkínzó is ugyanezt mondja. Az egyszeri állatvédők meg már belefáradtak ebbe a hazugságba. Nyilván komoly hiba általánosítani és igazad van, hogy ezzel támogatókat vesztenek. De próbálj meg te is belegondolni, mennyire reménytelen dolguk van és milyen idegőrlő lehet minden nap találkozni az állítással, hogy dehát én vigyázok a Fifikére. Miközben Fifike láthatóan le van épülve a sok elléstől.
2014. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy túlságosan pozitívan látom a világot, de szerintem 1 "szaporítóra" jut 100 rendes gazdi, mert egyáltalán nem általános (legalábbis az én környezetemben) az állatok ilyen módon történő kizsarolása. Persze lehet, hogy én vagyok a hiszékeny.
2014. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem itt valami félreértés van. Állatvédő (= olyan személy, aki TESZ az állatokért = napi szinten önkéntes, takarítja a szart, ápolja a kutyákat, ideiglenes befogadó, ne adj Isten aktívan részt vesz mentésekben, házhoz kimegy, lomondást írat alá, örökbeadásról dönt, a mindennapi és az orvosi ellátást finanszírozza) nem posztol minden hülyeséget, mint pl. jaj, Bénikét altatják, csináljatok valamit! Egyszerűen nincs rá idejük, mert a cselekvéssel vannak elfoglalva. Elég sok állatvédő ismerősöm van a fenti körből, soha senki egyetlen fentebb említett posztot ki nem rakott, meg nem osztott, kizárólag a saját mentett kutyáiról. Az ilyen nem pampog, hanem megbeszéli jelölttel, hogy a szerződben benne van pl. az ivartalanítási kötelezettség, ha vállalja, viheti az állatot, ha nem, nem, mert nem kényszer. Szerintem akikről te beszélsz, azok a "hétvégente megsimogatok három kutyát a menhelyen, a kedvencemet elviszem sétálni is típusú "állatvédők". Mert aki csak 15-20 kutyát, vagy ideiglenesként 4-5-öt naponta ellát, annak egyszerűen nincsen ideje, energiája ilyenekre és tudja is, hogy felesleges osotobaság. Van elég baja, amivel törődjön.
2014. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Mert jólesik nekik, és nem tisztelik eléggé a kutyusokat sem, és az embereket sem, és azt hiszik magukról, hogy Istenek. Szerencsére nem minden állatvédő ilyen.

Egyébként miért nem ivartalanítottak? Nem csak a nem kívánt alomtól óvnád meg őket, hanem pl a daganatos betegségektől is. Nem ítélkezem, csak kérdezem.

2014. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Az igazi állatvédő nem ad örökbe ivaros felnőtt kutyát, kötelezettséggel sem, mert az csak egy mondat a papíron, betartatni kb. lehetetlen. Kölykökkel persze más a helyzet, de az agyfrász elvisz, mikor látom, hogy tündibündi cukikutya ivartalanítási kötelezettséggel elvihető, ráadásul egyesülettől! Hát mi a francért nem bírja ő ivartalaníttatni és aztán a leendő gazdától elkérni az árát? Ha nem akar fizetni, úgyse fogja később megműttetni a kutyát, hiába van a papírra írva, felelősségre vonni meg nem lehet hivatalosan, max. a fészbúkon pampogni meg szidni az illetőt...
2014. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Dehogynem lehet felelősségre vonni, ha egyszer benne van a szerződésben. Mindenki tudja, hogy a kölykök viszonylag gyorsan kipörögnek a rendszerből, nem fogják megvárni, míg ivartalaníttathatják, hogy aztán kevésbé cuki kölyökként sokkal kisebb esélyük legyen a befogadóra. Az árát meg főleg nem szokás elkérni. Senki nem fog 15 ezret egy keverékért kiadni, csak mert ivartalan, mikor hozhat eleve ivartalant is a szokásos párezer forintért. Ennyi erővel elkérhetnék az orvosi ellátás költségét is, ami sokszor 40-50-100 ezer, na, azt ki fizetné meg (Mo-on)?
2014. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes. Nekem 3 ivaros szukám van, de még soha senki nem szólt be ezért.

Abban viszont igazad van, hogy az állatvédőknek kritikán aluli a viselkedésük. Nem is értem miért, talán elvette az eszük a sok rossz amit láttak, vagy nem tudom, de könyörgöm, ne az ártatlanon töltsék ki... Én még jó tapasztalattal nem bírom velük kapcsolatban. Bunkók voltak amikor anyámnak örökbe fogadtunk egy kutyát, meg amikor kismacskákat találtam és nem tudtam őkat hova tenni, meg akkor is amikor iskolával mentünk egy híres menhelyre látogatni, arról nem is beszélve, hogy a facebookon mit művelnek, már komolyan le kell őket tiltanom ha nem akarok gyomorfekélyt kapni a sok siránkozástól meg gyűlölködéstől.

2014. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!