Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni...

Granitis kérdése:

Milyen kutyát érdemes venni az alábbi kritériumok szerint?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb testű kutyafajt szeretnék de fontos hogy szelíd teremészetű legyen mert van Itthon egy 10éves spániel és egy macskám is. Én a rottweilerre gondoltam mert volt egy nagyon szelíd régen a szomszédunkban vagy egy berni pásztorkutyára mivel szép és szelíd természetű... Oh 14 éves vagyok tehát fontos hogy ne legyen agresszív tipus valamint kinti kutya lenne, lenne neki hely bőven!

Válaszotokat előre is köszönöm :)



2014. szept. 10. 14:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Egyébként is, most önkényesen kiválasztasz egy kölyökkutyát, és véletlenül kifogsz egy olyat, akivel nem bírsz, akkor mi lesz? Majd anyukádék foglalkoznak vele? Vagy bedobod egy menhelyre / ki az utcára, és majd remélheti, hogy valaki lesz olyan rendes, és befogadja onnan, nem. pedig elmegy és vesz helyette egyet? Egyébként meg, azért sem értem, miért vered ennyire az asztalt a vásárlás miatt, mert gondolom nem akarod versenyre járatni, stb...
2014. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

14 évesen sétálj be egy menhelyre a szüleiddel és válassz egy tündéri keverék kiskutyát.


Sem a roti,sem a staffi,sem a pit,sem a berni pásztor nem való gyereknek.Az első három nagyon nem.

A roti kőkemény ŐV kutya,ember kell,aki megneveli,nem gyerek.


50-60 ezerért arra van esélyed,hogy egy mixet vegyél,aki jó eséllyel beteg is lesz.A fent említett fajtáknál meg az idegrendszer sem mindegy.

A hirdetésekben a "jó idegrendszerű" és a "jó vérvonalú" szövegeket általában nem követi semmilyen bizonyítás.

Mitől jó idegrendszerű?

Milyen a "jó vérvonal"?

Ha ezeket megkérdezed az illetőtől,nem fog tudni rá válaszolni,vagy csak neked támad,hogy "kell-e a kutya vagy sem?"


Naponta ölnek meg kutyákat a sintértelepeken.Kölyköket is.Nem lenne jó,onnan megmenteni egyet (hangsúlyozom,pár napostól a pár hónaposig mindenféle kölyök van) aki életed végéig hálás lesz neked?

2014. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előző válaszadónak, a menhelyi kiskutya lenne a legtökéletesebb egy 14 éves számára...

Sem egy roti sem egy pit bull nem való gyerek mellé, nem azért mert alapból rossz a természete, hanem mert 8 hetes kora után már el kell kezdeni a kiképzését, különben tényleg egy fene van válhat belőle...

en voltam önkénteskedni az Árvácska Állatmenhelyen is és több menhelyen is jártam már... tele van a menhely állandóan aranyos kiskutyákkal, pláne hogy most jön a tavasz. Azzal hogyha menhelyről mentesz meg egy kiskutyát, azzal tényleg megmentesz egy élőlényt azzal meg hogyha most már bocsánat de kidobsz az ablakon 100 ezer forintot ha veszel egy fajkutyát, mivel ugyanolyan szerető társ vállhat egy keverék kölyökből is mint egy fajtisztából!!!

2014. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!