Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez állatkínzás?

Szerintetek ez állatkínzás?

Figyelt kérdés

Elvittem a kutyámat ivartalanítani és amíg rajta volt a parabola, akadtak, akik kifejtették a véleményüket, hogy "Szegény kutya! Nagyon muszáj volt ivartalanítani, mert ezzel a tölcsérrel nagyon rossz lehet neki?"

Senkinek se válaszoltam, csak pár szót, nem vagyok az a dumagép, de elgondolkoztam; lényegében ajánlatos a kutyákat ivartalanítani - inkább az a rosszabb, ha a kankutya majd belepusztul, úgy csinálná és még rá is szólnak, ha ezt máson pótolja, a nősténynek meg 5 kölyköt kell kihordani, amikkel a legtöbb gazdi nem tud mit kezdeni, mennek menhelyre, urcára, stb, ha nem találnak nekik gazdit.

Szerintem az állatkínzás fogalma nem abban merül ki, hogy elviszem egy ilyen műtétre és utána kap egy parabolát, hogy ne bántsa a sebét, persze más dolog, hogy ez kényelmetlen így neki, sétánál kissé zavaró és kissé firábban lehet benne enni-inni.

Az a baj inkább, ha a kutyát verik, éheztetik szomjaztatják, stb. Az már állatkínzás.

Nektek mi a véleményetek az ivartalanításról és a műtét utáni tölcsérről, illetve mi tartozik nálatok az állatkínzás kategóriába?



2014. szept. 11. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, ki kell bírnia. Fogorvos után én is "jaj te szegény" vagyok mások szemében, de ez csak ideiglenes. Nem kell felvenni ezeket a "beszólásokat". Nagyon is felelősségteljes döntés volt, hogy ivartalanítottad, a tölcsér meg az ő érdeke szintén, nem marad úgy élete végéig :P
2014. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem örökké kell viselnie a műtét utáni tölcsért. És attól még, hogy nem kellemes viselnie, nem kínzás. :)

A szuka kutyák 5-nél több kölyköt is szülhetnek és a szülésbe akár bele is halhatnak. A szaporodás náluk ösztön, némelyik kutya akár a párosodást is kínzásnak élheti meg.


Az állatkínzásba a verés, éheztetés, szomjaztatás mellett szerintem az is beletartozik, amikor nem elégítik ki a mozgásigényét, esetleg még láncra is verik, nem sétáltatják és örök unalomra kárhozatják a kertben. Az is kínzás, ha hagyják, hogy a gyerekek tépjék a fülét-farkát és a kutyát szidják, hogy hagyja magát ... bár utóbbi nyilván nem mérhető egy éheztetéshez, de ettől még felesleges szenvedés az állatnak, ha egyébként nem szereti a gyerekeket. Az enyém nem szereti őket, tehát őt ezzel ki lehetne kergetni a világból. Nem is várok el tőle ilyesmit, udvariasan lerázom a támadó gyerekeket.

2014. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hagyd a gyökereket, nem kell velük foglalkozni. Állítom, hogy náluk a kutya nagyobb állatkínzáson megy néha keresztül. Mindig az ilyenek pofáznak hülyeségeket.

Jól tetted, hogy ivartalaníttattad, így sok kellemetlenségtől megszabadítottad magad és a kutyád is. A parabola nem zavarja nagy mértékben a kutyát, nem örökre lesz rajta, ezt ki kell bírnia.

2014. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

néha sajnos az embereknek is el kell menni orvoshoz, és bár az is kellemetlen tud lenni egy ideig, hiába végzik jól a munkájukat az orvosok

ennyit a kutyus is kibír, nem lesz tőle baja, csak kicsit kellemetlen neki, hogy rajta van, ez nem állatkínzás

2014. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem állatkínzás. A műtét persze kellemetlen és pár napig fájhat neki a seb, de aztán sokkal jobb neki.

Én inkább azt tartom kínzásnak, amikor ivaros kan kutyákat tartanak tüzelő szukák közelében úgy, hogy soha nem párosodhat. Nem véletlenül alakulhat ki nálunk a pénisz előreesés, meg a különböző daganatok...


Ma már ha nem kifejezetten tenyésztésre szánnak egy kutyát, akkor jobb ha ivartalanítva van. Elsősorban a kutyának. És persze a gazdi élete is könnyebb lesz.


Evésnél, ha tudsz rá figyelni, le lehet venni a gallért. Persze ha utána visszabírod varázsolni rá :D

2014. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem a családból is megszóltak emiatt, hogy jajj ez csak az állatorvosok dilije hogy ivartalanítani kell...


Szerintem nem állatkínzás (bár kétségkívül kellemetlen és félelmetes nekik) és jobb megoldás híján szükséges.


Ha az Isten háta mögött laknék egy tanyán ahol a "madár se jár" akkor nem érdekelt volna a dolog. Viszont városban lakunk, minden második sarkon jön egy kutya.


Az enyém kóbor kutya volt, már felnőttként vettem magamhoz a gyepmesteri telepről. Látszik rajta, hogy többgenerációs keverék, nem túl szép, tök fekete is, nem kapkodtak érte a telepen...Pedig kedves kutya.


Ahogy nálam megerősödött és hízott egy kicsit, elvittem ivartalanítani. Domináns kan kutya, majd megőrült a tüzelő szukákért és nem volt túl kedves a többi kannal sem tüzelési időszakban.... A családban kérdezték, hogy ugyan minek kell kigolyózni én meg mondom azért, mert ha valamilyen módon (elszökik, nem figyelek eléggé, stb)felcsinál egy másik kutyát, abból egy egész alom fölösleges kiskutya lesz akik ugyanúgy nem kellenek majd senkinek, ahogy ő sem kellett...


És én rendszeresen viszem kutyatársaságba, így meg könnyebben összeengedhetem bármelyik kutyával.

2014. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyámon nem volt tölcsér ivartalanítás után. Ettől még "jaj szegénykém" volt nekem. Nagyon sajnáltam abban a pár napban, amíg jobban nem lett. Ez egy szükséges rossz, amit át kell élnie. De utána jobb neki. Ennyi.


Mondd meg nekik, hogy csak pár napig kellemetlen neki, amíg rajta van, és ő nem éli meg olyan brutálisan rossznak, mint amennyire gondolják.

2014. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem meríti ki az állatkínzás fogalmát. A kutya érdekét szolgálja, hogy fent van, pár napot kibír vele.
2014. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!